نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی متهم ردیف اول سردی رابطه جنسی
سردی رابطه زناشویی ، رابطه سرد با همسر
وقتی همه چیز یکنواخت و تکراری می شود ، زمانی که جذابیت در رابطه از بین رفته است باید به این فکر کرد که چرا و از کجا این سردی رابطه زناشویی نشات می گیرد.
بازدید : 5,433 نفر

8 دلیل  سردی رابطه جنسی و زناشویی

کم نیستند زوجینی که رابطه جنسی سرد و بدون لذتی را تجربه می کنند. نارضایتی از برقراری ارتباط با همسر و داشتن نزدیکی با عنوان سرد مزاجی شناخته می شود اما یک سوال کلی اینکه دلیل و علت اصلی سردی روابط زناشویی چه می تواند باشد؟

دلایل اصلی سرد شدن روابط جنسی

یکی از دلایل اصلی سرد شدن روابط زناشویی کمال گرایی و القای آن در شبکه های مجازی و ماهواره است که حتی در مواردی منجر به جراحی های زیبایی می شود. رسانه های مختلف این باور را به وجود آورده اند که زندگی جنسی زن و مرد باید کمال گرایانه باشد و دوطرف یا بی نقص باشند یا برای رفع نقص های فیزیکی شان تلاش کنند. دکتر آذین، مشاور خانواده، متخصص پزشکی اجتماعی و فلوشیپ سلامت جنسی در ادامه می گوید که دلایل سرد شدن رابطه جنسی در زندگی مشترک چیست .

معیارهای جذابیت در روابط جنسی از کجا می آیند؟

در بحث حفظ شور و اشتیاق اولیه ازدواج که بخش مهمی از آن مربوط به جنبه های جنسی است باید گفت، بهتر است زوج ها مهارت هایی را بیاموزند تا از یکنواخت شدن روابط زناشویی شان جلوگیری کنند چون در نهایت نداشتن آگاهی صحیح نسبت به این مسائل به مرور باعث از بین رفتن طراوت زندگی مشترک و در نهایت سبب سرد شدن روابط جنسی شان می شود .

متاسفانه فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای و… که ساختار ذهنی مردم را تا حد زیادی شکل می دهند به خاطر ملاحظات اقتصادی همواره در حال القای نیازهایی در جامعه هستند؛ مثلا با مطرح کردن این موضوع که برخی از خصوصیات فیزیکی لازمه جذابیت جنسی در خانم ها و آقایان است به فکر فروش دارو و تجهیزاتی هستند که از نظر اقتصادی برای شان سودآور است. شکل گیری این ذهنیت به ویژه در جامعه ای که تفکر نقاد در آن چندان رشد پیدا نکرده، باعث می شود این توقع به وجود بیاید که هنگام انتخاب شریک زندگی و حتی در طول زندگی مشترک باید دیدگاهی کمال گرایانه در خصوص این جذابیت های جنسی وجود داشته باشد .

برای جلوگیری از سرد شدن روابط جنسی تان، انتظارات واقعی و درستی از همدیگر داشته باشد

ماهواره ها در سرد شدن روابط جنسی زوج ها مقصرند

تاثیر ماهوراه

تاثیر ماهوراه در سردی روابط زناشویی

شرط رابطه جنسی رضایت بخش این دیدگاه کمال گرایانه نیست و آدم ها هم اصولا در زندگی معمولی بنا نیست که همه خصوصیت های فیزیکی مطلوب را به صورت یک جا داشته باشند. ویژگی های جسمانی و شخصیتی آدم ها با هم متفاوت است اما آن چیزی که توسط رسانه ها تبلیغ می شود، معمولا نمایش تمام خصوصیات مثبت به صورت یک جاست که منجر به ایجاد دیدگاهی کمال گرایانه می شود. به این ترتیب بسیاری از افراد همواره نسبت به شرایط خود یا شریک زندگی شان احساسی ناخوشایند دارند که همین احساس ناخوشایند باعث سرد شدن روابط جنسی شان می شود .یکی از دلایل سرد شدن روابط جنسی کمال گرایی و القای آن در شبکه های مجازی و ماهواره است

 عدم تماس فیزیکی به سردن شدن روابط جنسی منجر می شود

کمال گرایی یکی از مواردی است که از طریق رسانه ها تقویت می شود؛ به همین خاطر اکثر افراد به دنبال بهترین خصوصیات فیزیکی و کارکرد جنسی هستند. همچنین از باورهای اشتباه دیگری که در بین مردم رایج شده این دیدگاه است که مفهوم رابطه جنسی فقط به شکل نزدیکی است. زوج ها باید بدانند که اصولا تعاملات جنسی ممکن است فقط به صورت کلامی و صحبت های عاشقانه ای باشد که زن و شوهر مدام باید به هم ابراز کنند. خود این ابراز عشق و علاقه مدلی از رابطه جنسی است. همچنین تماس فیزیکی و لمس، تنها مرحله زمینه سازی برای شروع رابطه جنسی نیست و خود به نوعی رفتار جنسی تلقی می شود .

گاهی به شوخی در جلسات مشاوره از زن و مرد می پرسم از کجا در خیابان متوجه می شوید دو نفر نامزد هستند یا زن و شوهر؟ پاسخ اغلب مردم این است که اگر خیلی نزدیک به هم و دست در دست هم قدم بزنند به این معناست که در ابتدای رابطه هستند و مدت زمان زیادی از آشنایی آنها نمی گذرد ؛ در غیر این صورت به احتمال زیاد زن و شوهر هستند! بنابراین تماس فیزیکی یک ارتباط جنسی محسوب می شود و نداشتن آن به مرور باعث سرد شدن روابط جنسی می شود .

هماهنگ نشدن با تغییرات همسر با گذشت زمان

زن و شوهر باید انتظارات منطقی و درستی از هم داشته باشند تا روابط جنسی شان سرد نشود. زوج ها نمی توانند توقع داشته باشند طی سال هایی که از ازدواج شان می گذرد شرایط زندگی شان دچار تغییرات نشود. گذر این سال ها به معنای این است که سن بالا رفته و کارکرد اجزای مختلف بدن دچار تغییراتی می شود که بعضا جدی و غیر قابل اجتناب است؛ مثل تغییراتی که در یک خانم باردار ممکن است در رابطه با فیزیک و تمایلات جنسی به وجود بیاید یا تغییرات هورمونی یا عروقی که در سنین بالاتر خودنمایی می کنند؛ بنابراین زن و شوهر در طول زندگی مشترک باید متناسب با تغییراتی که به صورت ظاهری و کارکردی برای هر دو طرف پیش می آید انتظاراتی منطقی از هم داشته باشند .

 اشتباهات زناشویی

اشتباهات زناشویی که موجب سردی روابط می شوند

 نداشتن حریم خصوصی و سرد شدن روابط جنسی

از عوامل موثر در سرد شدن روابط جنسی نداشتن حریم خصوص است. در واقع معمولا رابطه جنسی به صورت نزدیکی نیاز به شرایط حداقلی مناسب به لحاظ حریم خصوصی، زمان و… دارد که ممکن است فراهم آمدن همه این شرایط در زندگی شلوغ امروزی چندان ساده نباشد و خود این مسئله باعث می شود کیفیت و کمیت رابطه ی جنسی زوج ها به تدریج دچار افت شود. چون زمان مناسب به وجود نمی آید، حریم خصوصی لازم ایجاد نمی شود و بسیاری مسائل دیگر که در نهایت باعث می شود تا زمانی که همه شرایط مهیا شود تعاملات جنسی کاملا کنار گذاشته شود !

سبک های جنسی یکسان و سرد شدن روابط جنسی

نمی توان گفت آدم ها الزاما باید از یکی از سبک های جنسی تبعیت کنند. دو طرف با وجودی که دو سبک مختلف دارند برای آنکه طراوت زندگی شان حفظ شود و از سرد شدن روابط جنسی شان جلوگیری کنند باید بتوانند از ترکیبی از این شرایط استفاده کنند؛ یعنی اگر فردی در حین روابط جنسی دوست دارد بر احساس و لذتی که می گیرد، تمرکز کند ولی همسرش ترجیح می دهد در روابط جنسی نقش فعال تری را بازی کند و تعامل بیشتری با هم داشته باشند حتما باید این سبک رفتاری را هم امتحان و تجربه کنند .

در روابط جنسی باید خواسته طرف مقابل هم تامین شود. مرد یا زنی که ترجیح می دهد همسرش در برانگیختگی جنسی نقش پررنگ تری داشته باشد باید به این مسئله واقف باشد که ممکن است سبک رفتار جنسی طرف مقابلش متفاوت باشد .

 سردی روابط

وقتی سردی روابط زناشویی اوج می گیرد

دیدگاه های ایده آل گرایانه باعث سرد شدن روابط جنسی می شود

در طول زندگی مشترک، زن و شوهر باید در رابطه با نیازها و توقعاتی که از رابطه جنسی دارند، یکدیگر را آگاه کنند؛ البته این توقعات باید واقعی باشد و نه کمال گرایانه. بسیاری از همین دیدگاه های ایده آل گرایانه منجر به جراحی های بی موردی می شود که این روزها رایج است. در نهایت هم با همه این تغییرات ممکن است افراد باز هم از شرایطی که دارند راضی نباشند .

در حفظ جذابیت، هم خانم و هم آقا باید بدانند که هیچ یک از دو نفر خودش یا دیگری را نباید با این فضای رسانه ای مقایسه کند. هیچ وقت کسی نمی تواند این ادعا را بکند که با فردی ازدواج می کند که از نظر داشتن خصوصیت های فیزیکی بهترین است؛ البته جذابیت باید وجود داشته باشد. بعد از جذابیت اولیه نیز صمیمیت و تعهد اخلاقی است که باعث می شود زندگی عاشقانه کماکان تداوم داشته باشد .

سردی رابطه ، اصلی ترین علل سردی رابطه جنسی زناشویی

متهم ردیف اول سردی رابطه جنسی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از پزشکین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف