نمناک سرگرمیگوناگون هیجان انگیز ترین پارک و سرسره های آبی جهان + تصاویر
سرسره های آبی جهان ، بهترین سرسره های آبی دنیا
سرسره های آبی یکی از محبوب ترین و هیجان انگیز ترین وسایل در پارک های آبی هستند ، با 9 نمونه از بهترین سرسره های آبی در جهان آشنا شوید.

هیجان انگیز ترین سرسره های آبی جهان

چه چیزی بهتر از شیرجه رفتن در سرسره های آبی برای خنک شدن در طول سفر های تابستانی با سرعتی تا 100 کیلومتر در ساعت است ؟ از کلیمانجارو در برزیل ، تا آکوالوپ در مکزیک و ماموث در هند 9 نمونه از بهترین سرسره های آبی در دنیا را در این بخش از سرگرمی نمناک برایتان معرفی می کنیم.

9 نمونه از بهترین سرسره های آبی دنیا

1.ماموث ، مقصد گردشگری جهانی ، هند

نخستین سرسره ی شش نفره در جهان ، در پارکی با مساحت بیش از سه هکتار را پوشش میدهد و طولی کمتر از یک سوم مایل را دارد. تکنولوژی استفاده شده در این سرسره ها همان تکنولوژی طراحی شده در ریل ها و ترن های ترابری سبک LIM ( موتور های القایی خطی است.LIM موجب افزایش سرعت و شیب دار تر شدن سرسره می شود.

سرسره های آبی جهان

نخستین سرسره ی شش نفره در جهان

2. پارک آبی آکوالوپ، مکزیک

آکوالوپ یکی از معدود سرسره های عمودی وحلقه ای در جهان می باشد. سقوطی که افراد تجربه میکنند به آن ها اجازه می دهند تا با سرعت 60 کیلومتر در سرسره های حلقه ای حرکت کنند. یکی از مهندسان طراح این سرسره ها میگوید :" با راه منحصر بفردی که این سرسره ها دارند و برای اینکه تعداد کسانی که سوار می شوند را به حداکثر برسانیم و اطمینان حاصل شود که کسی گیر نمیکند باید فرم سرسره را بهینه سازی میکردیم.

سرسره های آبی جهان

آکوالوپ یکی از سرسره های عمودی وحلقه ای در جهان 

خطرناک ترین سرسر ه های آبی جهان

3. آکواکوندا ، پارک آبی آکواونچر ، دبی

جنس این سرسره از پلاستیک شفاف است؛ به خاطر همین مسافران میتوانند دیگران را در سرسره های دیگر را نیز تماشا کنند. ژئوف چاتر مدیر عامل وایت واتر وست میگوید :" پیش از دستیابی به تکنولوژی پلاستیک شفاف سرسره های آبی سربسته تاریک بودند ، شفافیت فایبر گلاس این اجازه را میدهد که نور بیشتری به داخل سرسره بتابد و مناظر زیبایی را برای افرادی که داخل سرسره هستندو و کسانی که در صف متظار می باشند ،می آفریند.

سرسره های آبی جهان

زیباترین سرسره ی آبی در جهان

بزرگترین سرسره ی گردابی جهان

4. گرداب کرگدن، پارک آبی چیملانگ ، گوانگجو ، چین

علاقمندان به سرسره های آبی به شما خواهند گفت که چگونه گرداب کرگدن ( Behmoth Bowl) با استفاده از سیستم تزریقی آب ، انقلابی را در سرسره های آبی ایجاد کرد این پارک آبی در گوانگجو با قطر 18 متر ، بزرگترین سرسره ی گردابی ( Bowl water) در جهان است. اندازه و شکل آن به مسافران اجازه با سرعت زیاد و با حداکثر نیروی گریز از مرکز به دور سرسره گردابی چندین بار بچرخند.

 سرسره های آبی جهان

بزرگترین سرسره ی گردابی ( Bowl water) در جهان

5. سونامی خروشان ، طوفان هاربر ، سیکس فلگز جورجیا ، آتلانتیس

اولین سرسره با گرانش صفر در دنیا که سقوط از پنج طبقه و وارد شدن در یک سرسره ی گردابی که 360 درجه به اطراف میچرخد ، را داراست در هر ساعت 300،000 گالن آب را پمپاژ می کند. "سونامی سرج" یا "سونامی خروشان" ترکیبی از دو سرسره بسیار هیجان انگیز است.

جالب ترین سرسره آبی های جهان

6. اینسانو ، پارک ساحلی ، برزیل

اینسانو در 41 متری زمین قرار دارد ، یعنی ارتفاعی برابر با یک ساختمان 14 طبقه ای را داراست و تنها 4 تا 5 ثانیه طول میکشد که فرد به زمین برسد. در سال 2012 بازگشایی شد و یکی از بلندترین سرسره های آبی در جهان است که واقع در پارک ساحلی ، بزرگترین پارک آبی در آمریکای لاتین است.

سرسره های آبی جهان

بزرگترین پارک آبی در آمریکای لاتین

7. سرسره ی شاه کبری ترکیه

اقامتگاه مکس رویال در ترکیه یکی از معدود مکان هایی است که میتوانید در امتداد بدن کبری چرخ بزنید تا وقتی که با سرعت 51 کیلومتر در ساعت به دهان شاه کبری وارد شوید .

سرسره های آبی جهان

سرسره ی شاه کبری ترکیه یکی از بزرگترین سرسره های آبی

ترسناک ترین سرسره های جهان

8. سرسره سوپر S ، پارک ویوالدی در کره جنوبی

این سرسره به لطف چرخش ها و پیچ های تندی که دارد ، یکی از ترسناک ترین سرسره های S جهان است. در این سرسره به جهت ساختاری بخصوصی که دارد افراد میتوانند پرواز کنند.

سرسره های آبی جهان

ترسناک ترین سرسره های S جهان

9. کلیمانجارو ، پارک آلدیا داس آگواس در برزیل

به خاطر کوه های مشهور تانزانیا به این اسم نامگذاری شده است. در حال حاضر بلندترین سرسره در جهان است، که سرعتی نزدیک 100 کیلومتر در ساعت دارد. این سرسره را میتوان در 330 هزار متری مربع آلدیا داس آگواس ، که واقع در حدود 120 کیلومتری شهر ریو دوژانیرو یافت.

سرسره های آبی جهان

بلندترین سرسره آبی در برزیل

بلندترین و هیجان انگیزترین پارک و سرسره های آبی جهان

هیجان انگیز ترین پارک و سرسره های آبی جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف