نمناک اخبارجامعه زمان آغاز سرشماری نفوس و مسکن 95
سرشماری ، سرشماری 95
فرماندار بندر آستارا گفت: مرحله اول سرشماری از سوم تا 24 مهر به صورت اینترنتی و مرحله دوم از 25 مهر تا 25 آبان امسال به صورت مراجعه حضوری آمارگیران به خانوارها اجرا می شود.
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1395

آغاز سرشماری نفوس و مسکن

سیروس شفقی، فرماندار آستارا شامگاه(20 شهریور) در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه سرشماری کامل ترین و موثرترین شیوه برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز کشور است، اظهارکرد:سرشماری یک طرح آمارگیری جامع و ملی است که در آن اطلاعات تک تک افراد جمع آوری می شود.

وی با بیان اینکه با سرشماری شناخت دقیق از تعداد افراد جامعه و ویژگی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آنها حاصل می شود، افزود:شناخت دقیق از تعداد افراد و ویژگی های آنها برای برنامه ریزان کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عالی ترین نماینده دولت در بندر آستارا با اشاره به فعال شدن ستاد اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در این شهرستان، تصریح کرد:همکاری و مشارکت مردم در جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی های مختلف اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی کشور بسیار مهم است.

 سرشماری

سرشماری نفوس و مسکن از 3 مهر آغاز میشود

شفقی، سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 را هشتمین سرشماری در کشور دانست و خاطرنشان کرد:این سرشماری برای اولین بار به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ( به دو شیوه اینترنتی و مراجعه حضوری و با استفاده از تبلت) به جای استفاده از فرم های کاغذی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مرحله اول سرشماری از سوم تا 24 مهر به صورت اینترنتی و مرحله دوم از 25 مهر تا 25 آبان امسال به صورت مراجعه حضوری آمارگیران به خانوارها اجرا می شود، اظهارکرد:هموطنان با مراجعه به سایت سرشماری به آدرس www.sarshomari95.ir می توانند فرم سرشماری را پر کنند.

فرماندار بندر آستارا با اشاره به اینکه در سرشماری به شیوه الکترونیکی مردم با پر کردن فرم های سرشماری از طرق اینترنت و بدون مراجعه مامور سرشماری گام بزرگی در راه کاهش هزینه های کشور برمی دارند، خاطرنشان کرد:در روش حضوری ماموران سرشماری با حضور در درب منازل اقدام به سرشماری نفوس و مسکن می کنند.

شفقی با بیان اینکه اینکه آمار، پایه و اساس برنامه ریزی است و اجرای درست سرشماری می تواند کمک بزرگی به توسعه شهرستان مرزی آستارا کند، گفت:دستگاه های اجرایی بندر آستارا از حیث آگاهی بخشی برای مشارکت عمومی و پشتیبانی، نیروی انسانی، خودرو و تجهیزات، وظیفه دارند با آمارگیران و دست اندر کاران این طرح ملی نهایت همکاری و مشارکت را داشته باشند.

زمان آغاز سرشماری نفوس و مسکن 95

زمان آغاز سرشماری نفوس و مسکن 95
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 107
برگرفته از خبرگزاری شبستان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 92 15
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف