نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها سرطانی خطرناک تر از سرطان سینه برای زنان
سرطان ، سرطان سینه
زنان دنیا همچنان فکر می کنند که سرطان سینه بزرگترین عامل مرگ زنان است اما نتایج تحقیقات چیز دیگری را ثابت کرده است.

خطر این سرطان از سرطان سینه هم بدتر است

 
سرطان سینه به دلیل شیوع و حس وحشتی که در میان زنان به وجود می آورد به عنوان عامل اصلی مرگ زنان در ذهن ها مانده است اما اخیرا محققان مرکز تحقیقاتی ALA  در آمریکا به نتایجی دست یافته اند که این نظر را رد می کند.
فاجعه ای که در دنیای امروزی بسیار رایج است مصرف سیگار ئ انواع دخانیات به خصوص در میان زنان است که این مرکز تحقیقاتی از آن به عنوان فاجعه دنیای مدرن در سلامت زنان نام می برد. بعد از انجام مطالعات بر روی 1000 زن بالغ در آمریکا این نتیجه را داشت که نه تنها زنانی که دخانیات مصرف می کنند بلکه زنانی که در معرض دود مواد مخدر قرار می گیرند به دلیل داشتن ریه و دستگاه تنفسی آسیب پذیر تر در خطر ابتلا به سرطان ریه هستند.
 

سیگار

خطر ناکترین نوع سرطان برای زنان 

 
در آمریکا سرطان سینه رایج ترین نوع سرطان بین زنان محسوب می شود غافل از اینکه سرطان ریه در رده بالاتری قرار دارد. آمار دردناکی وجود دارد که سرطان ریه سالانه 38 نفر از هر 100.000 زن را در آمریکا به کام مرگ می کشد این درحالی است که این آمار برای سرطان سینه 22 نفر است.
هوشیار باشید که 10 در صد از مبتلایان این نوع سرطان خطرناک آن دسته از زنانی بوده اند که تنها در معرض دود دخانیات قرار داشتند.
 

سرطانی خطرناک تر از سرطان سینه برای زنان

سرطانی خطرناک تر از سرطان سینه برای زنان
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 59
منبع : اختصاصی نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 55 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف