نمناک اخبارگوناگون سرعت اینترنت کی درست میشه؟
وزیر اطلاعات که از آغاز به کارش یکی از منتقدان سرعت پایین اینترنت در ایران بوده تصمیماتی اتخاذ و زمان تحقق این امر را اعلام کرده است.
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1393
به گزارش ایسنا، محمود واعظی که بر خلاف برخی دولتمردان عضویت در شبکه های اجتماعی داخلی را بر عضویت فیس بوک را بهتر دانسته به تازگی در صفحه خود در شبکه های اجتماعی داخلی به انتقاد مجدد از وضعیت اینترنت پرداخته و ازتصمیم به  برگزاری جلسات  با مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت خبر داده است.
 
واعظی که از چندی پیش تخفیفی 35 درصدی در ارائه پهنای باند به شرکت های ارائه کننده ADSL را در نظر گرفته بود تا این شرکت ها تخفیفی 20 درصدی برای کاربران خود اعمال کنند 
 
آقای وزیر درباره وضعیت اینترنت در کلوپ یادآوری کردند :«با توجه به شکایاتی که کاربران محترم اینترنت از وضعیت کیفیت و سرعت اینترنت دارند؛ جلسه ای با مدیران شرکت های ارائه دهنده سرویس های اینترنتی داشتم. در این جلسه به مدیران این شرکت ها گفته شد که اغلب شکایت های مردم در خصوص اینترنت به دو علت است یکی سرعت پایین و دیگری اختلال. از آنها خواستم که کیفیت خدمات ارائه شده را افزایش پیدا کند.
 
برای این کار با تلاش های همکارانم در حال حاضر هیچ محدودیتی برای واگذاری پهنای باند به شرکت ها نداریم و بنابراین بایستی شرکت های ارائه دهنده اینترنت ضریب اشتراک یک به 8 را اجرایی کنند و تا زمانی که شرکت ها برای درآمد بیشتر ضریب اشتراک یک به 20 یا بیشتر عمل می کنند سرعت اینترنت بالا نمی رود و مشکلات باقی خواهد ماند لذا ما بنا داریم با شرکت هایی که این موصوبه را رعایت نکنند برخورد قانونی کنیم.
 
اینترنت
 
همه شرکت ها بایستی مراکز خدمات مشتریان و پاسخگویی فعال داشته باشند و این موضوع در ارزیابی و رتبه بندی این شرکت ها که توسط سازمان تنظیم مقررات انجام می شود، را لحاظ خواهیم کرد.»
 
در انتها آقای واعظی زمان مناسب برای اجرای طرح اصلاحی را 18 ماه اعلام کرد .
 
آقای واعظی پیشتر تاکیید کرده بودند:«هدف ما این است که مردم به استفاده از اینترنت ترغیب شوند وقتی هدف جهانی در سال 2020، اتصال بیش از 50 میلیارد  فرد از طریق شبکه به یکدیگر است که برای این امر باید طوری عمل کنیم  که همه مردم از تمامی طبقات بتوانند به راحتی از اینترنت استفاده کنند و این زمانی محقق می شود که برای رشد و توسعه ICT در کشور کمی از منافع خودمان بگذریم. البته وظیفه وزارت ارتباطات این است که با اجرای پروژه های بزرگ این بستر را در کشور فراهم کند.»

سرعت اینترنت کی درست میشه؟

سرعت اینترنت کی درست میشه؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 32
برگرفته از ایسنا / ن
این مطلب مفید بود ؟ 21 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف