سرقت حرفه ای از خودپرداز در شاهرود

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1395کد مطلب : 43163زمان مطالعه : 1 دقیقه
سارقان حرفه ای بدون آنکه صدمه ای به دستگاه بزنند اقدام به سرقت از خودپرداز کرده بودند . بررسی دوربین های مداربسته راز این سرقت را فاش کرد.

سرقت از خودپرداز به صورت حرفه ای

سارق حرفه ای که با دستبرد به دستگاه خودپرداز در شهرستان شاهرود چهارصد قطعه تراول چک پانصد هزار ریالی به سرقت برده بود توسط پلیس دستگیر شد.اواخر آذرماه امسال مأموران گزارشی درباره دستبرد به خودپرداز یکی از بانک های شاهرود و سرقت 200 میلیون ریال پول نقد دریافت کردند. کارآگاهان برای کشف راز این سرقت عجیب به تحقیق پرداختند و پی بردند سارق عابربانک بدون آنکه صدمه ای به خودپرداز زده باشد اقدام به چنین سرقتی کرده است.

کارآگاهان در بازبینی تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته دستگاه خودپرداز نتیجه ای نگرفتند تا اینکه تحقیقات تخصصی پلیس فتا در بخش های فنی و نرم افزاری انجام گرفت و مأموران دریافتند دستگاه خودپردازی که از آن سرقت شده به تازگی توسط تعمیرکاران بازبینی و تعمیر شده است در نتیجه به دست داشتن تعمیرکاران دستگاه در این سرقت کم سابقه ظنین شدند.بدین ترتیب یکی از تعمیرکاران به بازجویی احضار شد که سرانجام اعتراف کرد با دستکاری دستگاه خودپرداز هنگام سرویس آن موفق به انجام این سرقت شده است.
این مرد با صدور قرار یک میلیارد و دویست میلیون ریالی روانه زندان شد. پلیس هم به مسئولان بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری توصیه کرد برای سرویس تجهیزات اداری از به کارگیری افراد ناشناس و تعمیرکاران غیرمطمئن خودداری کنند.

سرقت حرفه ای از خودپرداز در شاهرود

سرقت حرفه ای از خودپرداز در شاهرود : امتیاز : 5 تعداد رای : 6
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از روزنامه ایران /ن
برچسب :
نظرات
وبگردی