سرقت از دختران

سرقت از دختران با لباس زنانه در تهران! + تصاویر

تاریخ انتشار : 19 بهمن 1394کد مطلب : 26722زمان مطالعه : 4 دقیقه
شگرد مرد جوان برای سرقت از دختران جوان با پیشنهاد ازدواج توسط دوربین مدار بسته لو رفت.

سرقت از دختران دم بخت

مردی که پس از پیشنهاد به دختران دم بخت، در پوشش زنانه اقدام به سرقت اموال قربانیان خود می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

 در مورخه 21/10/1394، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه فرمانیه – خیابان شهید لواسانی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد.

 پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت منزل» و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکیه:

شاکیه پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت:«در ساعت 09:30 مورخه 21/10/1394 بهمراه مادرم از منزلمان خارج و در ساعت 16:00 حین مراجعه متوجه شدیم منزلمان مورد سرقت قرار گرفته و اموالی از قبیل طلا، سکه، 300 هزار تومان وجه نقد، 20 قاب ساعت مچی مردانه و زنانه (مارک)، لباس زنانه و مردانه (مارک)، کیف و کفش ورزشی (مارک) و تعدادی از زیور آلات نقره به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان سرقت شده است».

سرقت در پوشش زنانه:

با حضور کارآگاهان و بررسی نحوه ورود سارقین به منزل شاکیه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقین بدون هرگونه فشار و یا تخریب، با استفاده از کلید وارد منزل شاکیه شده و اقدام به سرقت کردند؛ با توجه به تجهیز محل سرقت به دوربین های مداربسته، کارآگاهان به بررسی تصاویر روز سرقت پرداخته و با بررسی تصاویر موفق به شناسایی تصویر شخصی نا شناس شدند که با پوشش زنانه وارد مجتمع و آپارتمان محل سکونت شاکیه در واحد سوم شده است.

شناسایی و دستگیری مجرم سابقه دار:

با توجه به شیوهٔ سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارق با اطمینان از عدم حضور مالباخته در محل سکونتش و استفاده از کلیدهای تهیه شده از محل زندگی شاکیه، بدون هرگونه مشکل وارد ساختمان شده و سرقت خود را انجام داده است؛ لذا تحقیقات از دوستان و بستگان شاکیه و مادرش در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:«حدود یک ماه پیش با جوانی بنام حامد بعنوان خواستگار آشنا شدم و در طی این مدت، این شخص طی چندین نوبت جهت بررسی دکوراسیون به منزل ما تردد داشته است».

با دریافت مشخصات «حامد. خ» (متولد 1370) و انجام بررسی های لازم مشخص شد که حامد از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت منزل و دارای سابقه دستگیری در پایگاه یکم و سوم پلیس آگاهی است که به شیوه ای مشابه، با شناسایی خانم های جوان و فریب آن ها ابتدا اقدام به سرقت کلید منازل آن ها نموده و در ادامه، در یک فرصت مناسب با اطمینان از عدم حضور مالباختگان نسبت به سرقت اموال منازل آن ها اقدام می نموده است.

در ادامه تحقیقات و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند زن نا شناسی که در روز سرقت به منزل شاکیه مراجعه نموده همان «حامد. خ» بوده است که با اطلاع از وجود دوربین های مداربسته در داخل مجتمع قصد داشته تا به این شیوه و شگرد (استفاده از پوشش زنانه) مانع از شناسایی و دستگیری خود شود.

نهایتا با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق حامد، ابتدا محل سکونت وی در «دوراهی قپان» شناسایی اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد که وی تردد چندانی به این محل ندارد؛ لذا در تحقیقات تکمیلی، کارآگاهان ضمن شناسایی یک دستگاه خودرو جنی سیز متعلق به متهم، وی را در حین تردد با خودرو جنی سیز در خیابان لواسانی دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

اعترافات متهم:

 متهم پس از دستگیری صراحتا به سرقت از منزل شاکیه اعتراف و انگیزه خود را انتقام گیری!! عنوان کرد؛ وی در این خصوص به کارآگاهان عنوان کرد:«چندی پیش شمال رفته بودم که در آنجا ماشین دچار نقص فنی شد. برای تعمیر ماشین نیاز به پول داشتم؛ به همین علت طی تماس با [شاکی] از وی درخواست پول کردم اما او اظهار داشت که در حال حاضر این مقدار پول را ندارد؛ از همان روز تصمیم گرفتم تا به شکلی کار وی را تلافی کنم تا اینکه یک روز اقدام به سرقت دسته کلید [شاکیه] کرده و...».

سرقت از درختران

 

شناسایی چند شاکیهٔ جدید:

در حالیکه متهم در اعترافات اولیه منکر هرگونه سرقت مشابه از دختران و زنان جوان شده و انگیزه خود از سرقت اخیر را صرفا انتقام گیری از شاکیه اعلام می کرد، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان از میان خانم های جوانی شدند که همگی به شیوه ای مشابه مورد سرقت قرار گرفته بودند؛ آن ها پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود عنوان کردند که «حامد. خ» با ابراز احساسات دروغین در جهت ازدواج، ابتدا آن ها را فریب داده و سپس اموالشان را به سرقت برده است.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:«متهم با صدور قرار بازداشت قانونی و جهت تکمیل تحقیقات در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد توسط یک جوانِ جنی سیز سوار مورد فریب و یا سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه نمایند».

سرقت از دختران با لباس زنانه در تهران! + تصاویر

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی