نمناک اخبارحوادث سرقت میلیاردی از بازاری سرشناس
سرقت میلیاردی ، سرقت
حسابدار یکی از بازاریان سرشناس طی 2 سال با راه و روشی کاملا نامحسوس توانسته یک سرقت میلیاردی انجام دهد. تحقیقات کارشناسان روش سرقت را مشخص کرد.
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1394

سرقت میلیاردی حسابدار از بازاری سرشناس

مرد حسابدار در دو سال بیش از 6 میلیارد از حساب حجره دار سرشناس به سرقت برد.

راز اقدامات این مرد کلاهبردار هنگامی فاش شد که مرد حجره دار در ساری با مراجعه به پلیس فتای مازندران خواستار بررسی برداشت های پنهانی از حساب خود شد. وی در شکایت خود به مأموران ادعا کرد:من دارای حساب نزد چندین بانک هستم که با مراجعه به بانک و گرفتن پرینت بانکی متوجه شدم پول های زیادی از حساب هایم به صورت غیرمجاز برداشت شده است، که به همین منظور تقاضای رسیدگی دارم. با توجه به این ادعاها، مأموران فتای مازندران تحقیقات برای ردیابی عامل برداشت های غیرمجاز را آغاز کردند. در بررسی های میدانی مشخص شد پول های زیادی از حساب های بانکی شاکی از طریق اینترنت و همچنین بخش زیادی از این مبالغ نیز از طریق دستگاه Pos و خودپرداز بانک ها در سال های 92 تا 94 برداشت شده است.

با تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتای مازندران مشخص شد برداشت های صورت گرفته از طریق اینترنت از حجره خود مرد حجره دار انجام شده است.

بدین ترتیب اقدامات برای شناسایی عامل برداشت ها شروع شد و مأموران متوجه شدند متهم که از بستگان شاکی است و در گذشته نزد وی کار می کرده این کار را انجام داده است.

سرهنگ «محمدنژاد» رئیس فتای مازندران درباره بازداشت مرد حسابدار گفت:پس از شناسایی این دزد، کارآگاهان با هماهنگی قضایی وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند. وی در بازجویی ها گفت:من در حجره این مرد چند سال مشغول به کار بودم و امورات بانکی وی را انجام می دادم و با فعال کردن رمز دوم کارت های عابر متعلق به مالباخته از سال 92 تا 94 از طریق اینترنت، دستگاه خودپرداز و Posاقدام به برداشت از حساب شاکی می کردم و این پول ها را به حساب های خانواده و دیگر بستگان خود واریز می کردم.

با بررسی صورت گرفته مشخص شد که در مجموع 6 میلیارد ریال از حساب مرد حجره دار در این سال ها برداشت شده و وی هدف این عمل خود را منفعت مالی بیان کرد.

رئیس پلیس استان مازندران در خاتمه به مردم هشدار داد حتی المقدور کارت بانکی و اطلاعات آن را در اختیار سایرین قرار ندهند و به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی گزارش خرید پیامکی خود را فعال کنند تا در جریان تمامی تراکنش های مالی خود قرار بگیرند.

سرقت میلیاردی از بازاری سرشناس

سرقت میلیاردی از بازاری سرشناس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف