نمناک اخبارجامعه محاکمه عاملان سرقت خودرو پول بانک پاسارگاد
پول ، حمل پول بانک
عاملان سرقت جنجالی از خودروی حمل پول بانک پاسارگاد بزودی در دادگاه کیفری محاکمه خواهند شد.
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396

دزدان جنجالی خودروی حمل پول بانک در آستانه محاکمه

اعضای این باند که 2نفر از آنها مامورحفاظت بانک بودند پنجم اسفند ماه پارسال با نقشه ای ماهرانه و با 2خودروی پراید سرقتی در رمپ خروجی اتوبان حقانی، راه خودروی حمل پول بانک پاسارگاد را که به سمت بانک مرکزی می رفت، سد کردند. آن روز هیچ کدام از 4سرنشین خودروی حمل پول مسلح نبودند و دزدان پرایدسوار که نقاب به چهره داشتند، به محض پیاده شدن از ماشین با شلیک چند تیر هوایی سرنشینان خودروی حمل پول را از ماشین پیاده کرده و خودرو را به همراه 933میلیون تومان پول کهنه ربودند.

سارق


آنها 2خودروی پراید سرقتی را در محل رها کردند و چون می دانستند خودروی حمل پول مجهز به جی پی اس است، این دستگاه را از ماشین جدا کرده و به خیابان انداختند. دقایقی بعد نیز سد راه یک استاد دانشگاه که سوار بر ال90 بود، شدند و با تهدید وی خودرویش را سرقت کردند. دزدان این بار 3کیسه پول را به داخل ال900 منتقل و خودروی حمل پول را کنار بزرگراه رها کردند. آنها فکر همه چیز را کرده بودند و برای اینکه گیر نیفتند دقایقی بعد خودروی ال 90را هم در جنوب تهران رها کردند و گریختند.

به دنبال این حادثه تحقیقات برای شناسایی متهمان شروع شد؛ اگرچه سرقت در محلی رخ داده بود که دوربین های سطح شهر نتوانسته بودند آن را ثبت کنند اما مأموران در اقدامات اطلاعاتی خود پی بردند که 22نفر از مأموران شرکت حفاظتی که با مجوز نیروی انتظامی در بانک پاسارگاد فعالیت داشتند در این سرقت نقش داشته اند که کارآگاهان با زیر نظرگرفتن آنها هر دو را به همراه همدستانشان دستگیر کردند.

در ادامه مشخص شد که سارقان برای برنامه ریزی سرقت خود خانه ای در کهریزک اجاره کرده اند که در بازرسی از آنجا 550میلیون تومان از پول ها کشف شد. چند روز بعد هم سارقان بخش دیگری از پول را برگرداندند به جرم خود اقرار کردند. آنها مدعی شدند که در آرزوی پولدار شدن و داشتن زندگی بهتر دست به این سرقت زده اند.

بنا به این گزارش، پس از تکمیل تحقیقات قاضی دادسرای ویژه سرقت برای متهمان به جرم سرقت مسلحانه کیفرخواست صادر کرد و پرونده برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

محاکمه عاملان سرقت خودرو پول بانک پاسارگاد

محاکمه عاملان سرقت خودرو پول بانک پاسارگاد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از رکنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف