نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک در سرماخوردگی
سرماخوردگی ، آنتی بیوتیک
سرماخوردگی بیماری شایعی است که سالانه 3تا4 بار به آن دچار می شویم.بسیاری از سرماخوردگی ها ویروسی بوده و مصرف آنتی بیوتیک در این موارد نادرست و آسیب رسان خواهد بود.

چرا نباید برای سرماخوردگی آنتی بیوتیک مصرف کرد

سرماخوردگی یکی از بیماری های رایج و بسیار مسری است که این روزها با گرم و خنک شدن هوا و تغییر فصل فراگیر شده است که عامل آن ویروس هـا هستند و با علائم تب ، آبریزش بینی ، سوزش مخاط ، سرفه و کسالت بدن شروع می شود و ممکن است سالیانه 3 تا 4 بار فرد دچار این بیماری شود.

سرما خوردگی

منع مصرف آنتی بیوتیک در سرماخوردگی

یک مسئول سازمان غذا و دارو درباره سرماخوردگی ها و منع مصرف آنتی بیوتیک توصیه هایی ارائه کرد.
دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به تغییرات ناگهانی آب و هوای روزهای اخیر کشور و قرار گرفتن مردم در وضعیت سرمایی و گرمایی مستمر، ضمن توصیه به مراقبت و پیشگیری از سرماخوردگی اظهار داشت:در صورت ابتلا به این بیماری هرگز با تصورات ساده انگارانه و با این رویکرد که درباره این بیماری شناخت دارند به خوددرمانی نپردازند.
ایشان همچنین تأکید کرد:بسیاری از سرماخوردگیها ویروسی بوده و مصرف آنتی بیوتیک در این موارد نادرست و آسیب رسان خواهد بود.
دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو از مردم خواست به هیچ وجه بدون تشخیص و تجویز پزشک دارو و مخصوصاً آنتی بیوتیک مصرف نکنند.

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک در سرماخوردگی

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک در سرماخوردگی
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از تسنیم-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف