نمناک ورزشفوتبال ناگفته های سرمربی پرسپولیس از دربی 85
سرمربی پرسپولیس ، برانکو ایوانکوویچ
برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس بعد از بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس در یک نشست خبری درباره دربی 85 و بازیکنان تیمش صحبت کرد.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1396

دربی 85 از دیدگاه سرمربی پرسپولیس

روز گذشته برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس توانست با همکاری موفق بازیکنان تیمش پیروز میدان در دربی 85 باشد. بازی روز گذشته دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران با حواشی همراه بود و انتقادهایی نسبت به سرمربی تیم ها و داوری وجود داشت. بعد از بازی برانکو سرمربی سرخ پوش های پایتخت با خبرنگاران به گفتگو نشست و درباره تیمش و دربی 85 صحبت کرد.

برانکو سرمربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری بعد از دیدار دربی درباره مسائل مختلفی صحبت کرد:

سرمربی پرسپولیس راضی از ورزشگاه خارج شد

صحبت اولیه؟

خیلی راضی و خوشحال از این برد هستیم. یک تبریک ویژه به بازیکنانم بابت میل به پیروزی و جنگندگیشان می گویم. یک تبریک هم به هوادارانمان بابت پر کردن ورزشگاه از صبح می گویم. خیلی خوشحالم که هواداران را خوشحال کردیم و رقیب بزرگ و اصلیمان استقلال را شکست دادیم. این دربی بود. دربی همیشه خوب است. فضای خوبی را شاهد بودیم. بازی بسیار فعال و محکم و قوی بود. جالب اینکه موقعیت های خطرناک روی هر دو دروازه وجود داشت. علی رغم اینکه گل ها زیاد نبود، هواداران توانستند از بازی لذت ببرند.

آیا پرسپولیس خوش شانس بود؟

من اول صحبت هایم هم گفتم که با استحقاق بردیم چون بهتر از حریف بودیم. فرصت های کامل و نیمه کامل را زیاد ایجاد کردیم. حالا بخواهیم به سرعت به بازی برگردیم، شاید اول بازی آنها یک فرصت داشتند. انصاری هم یک فرصت خوب داشت که آفساید بود. باقی صحنه ها ارسال بود و ارسال که واکنش خوبی برابر آنها داشتیم. نمی خواهم درباره فرصت های خوبمان بگویم. فرصت هایی که رسن و امیری داشتند. شانس شجاعیان را دنبال می کند. اگر شجاع باشید و برای برد به زمین بروید، شانس هم با شما خواهد بود.

سرمربی پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس

واکنش به عدم اخراج چشمی؟

نمی خواهم راجع به داوری صحبت کنم. مقررات روشن است به خصوص در زمان پنالتی. این تخصص من نیست ولی تا جایی که من می دانم اگر بازیکن حریف از پشت خطا می کند، یعنی کارت قرمز. حالا مهم نیست. هل دادن داور و مسائلی از این دست از سوی بازیکن استقلال پیش آمد. خوشحالم از واکنش بازیکنانم که صبور بودند و تحمل کردند. آنها سزاوار برد بودند.

کمبود بازیکن در پرسپولیس؟

هرکسی نباشد، دیگرانی هستند که به خوبی جای او را پر کنند. طبیعی است که طارمی دو سال برتری آقای گل بوده و جایش خالی است ولی بازیکنان جدید هم به خوبی جای خالی را پر می کنند و به هدف زده اند. نعمتی، رسن، منشا و خلیل زاده و دیگران بازی به بازی بهتر می شوند.

عملکرد پرسپولیس در نیمه دوم و افت این تیم؟

طبیعی است سه چهار بازیکنمان جایشان خالی است. من هیچوقت اینکه بازیکن را نداریم گله و شکایت نمی کنم. استقلال خوزستان را بدون ملی پوشانمان بردیم. آنهایی که در این سیستم هستند هم کاملا هماهنگ نشده اند. هم ربیع خواه و هم کامیابی نیا به خوبی در هافبک دفاع کار می کنند. اما درباره نیمه دوم باید بگویم که این استراتژی ما نبود. استقلال مستقیم بازی می کرد و طبیعی بود که ما هم توپ را برگردانیم. ما تلاش می کردیم فضای حمله برای علیپور و منشا ایجاد کنیم و در این زمینه موفق هم بودیم.

تعویض های دفاعی؟

هر دو مهاجم ما در فاز حمله و دفاع عالی بودند. واکنش تیم ما جواب داد و تعویض های ما خوب کار کردند. مصلح هم در آخرین دقایق آمد تا با قدرت سرزنی توپ های بلند را خنثی کند.

تغییر پست منشا؟

او مهاجم است و وظیفه یکی از دو مهاجم کمک به خط دفاعی است. او و علیپور در این زمینه عالی بودند. آنها هم به دفاع کمک می کردند و هم در حمله عالی بودند.

اختلاف با محسن مسلمان؟

اولا باید بگویم که چرا فکر می کنید من با کسی مشکل دارم؟بازیکن باید بدود، بجنگد و در خدمت تیم باشد. از هیچ بازیکنی نخواسته ام تا از برج میلاد به پایین بپرد. خیلی ساده.

استقلال امسال بهتر بود یا پارسال؟
من نمی خواهم در این زمینه نظر بدهم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. ما بازی قبلی خیلی بهتر بودیم ولی سه بر دو باختیم. اما اینکه شفر به استقلال نظم می دهد را مطمئنم. طبیعی است او زمان نیاز دارد. قطعا اگر او امروز می برد، یک تاثیر بزرگ برای استقلال داشت. من کیفیت و فلسفه او را می شناسم و مطمئنم که با استقلال قدم بزرگی بر می دارد. در نهایت هم به موقعیتی می رسد که استقلال استحقاقش را دارد.

ناگفته های سرمربی پرسپولیس از دربی 85

ناگفته های سرمربی پرسپولیس از دربی 85
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از ورزش سه / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف