نمناک سرگرمیگوناگون سرنوشت جالب یک کتاب + عکس
کتاب ، امانت گرفتن کتاب
مردی که چندین سال پیش به عنوان یک دانش آموز کتابی را از مدرسه به امانت گرفته بود حال پس از 65 سال کتاب را با پرداخت جریمه ای بازگرداند.
بازدید : 2,588 نفر

امـانـت بـه عنوان یکی از صفات اخلاقی و ملکوتی، دارای معنای زیـبـا و مـقـدسـی اسـت. وجـود این واژه ها نشان دهنده قداست و شایستگی خارق العاده ای می باشد که در متن امانت نهفته است.ایـن خـصـلت معنوی و روحانی،در روح و روان انسان های پاک سیرت وجـود دارد و هـمـواره در گـفـتـار، رفتار، کردار و اعمال آنان نمایان است.
همانطور که در ادامه می خوانید مردی 82 ساله نیز از این نعمت امانت داری بی نصیب نمانده و 65 سال کتابی را که به امانت گرفته بود به همان جای اولش بازگرداند. این مرد که حالا خودش یک پدربزرگ است سال ها پیش به عنوان یک دانش آموز یک کتاب را که از مدرسه به امانت گرفته بود، حال پس از 65 سال برگرداند و جریمه آن را نیز به طور کامل پرداخت کرد.
"جیمز تیدمارش" مرد 82 ساله ای است که در دوران کودکی این کتاب را امانت گرفته بود اما با قرار دادن آن در قفسه کتاب ها فراموش کرده بود آن را بازگردانند. این مرد پس از سال ها مشغول تمیز کردن قفسه کتابش بود که با آن روبرو شد.
این مرد سال 1949 کتاب را قرض گرفته بود و الان 65 سال از آن زمان می گذرد. این مدت باعث شده بود که جریمه 1500 پوندی به او بخورد که همه آن را پرداخت و همچنین مقداری پول بیشتر را نیز به خیریه مدرسه اهدا کرد.

گیرنده کتاب

او پس از برگرداندن کتاب گفت:" با دیدن آرم کتابخانه مدرسه تصمیم گرفتم که کتاب را برنگردانم چرا که مایه شرمساری و فراموشی من بود اما دلم می خواست بچه های دیگر هم آن را بخوانند و من نیز خیالم راحت باشد. "

سرنوشت جالب یک کتاب + عکس

سرنوشت جالب یک کتاب + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف