نمناک فرهنگ و هنرچهره ها ماجرای کتاب دزدیدن سروش صحت
سروش صحت ، کارگردان
سروش صحت کارگردان تلویزیون در نشست جهان و کتاب من در نمایشگاه کتاب خاطره جالبی از کتاب گرفتن و پس دادن خودش را روایت کرد.
بازدید : 1,848 نفر

خاطره جالب سروش صحت از کتاب 

سروش صحت که مهمان نشست نمایشگاه کتاب تهران بود با تعریف خاطره ای از دوران نوجوانی اش گفت:
وقتی 16 ساله بودم. از کتابخانه ای، کتاب «راه رشد غیرسرمایه داری» را دزدیم. بعد هم فهمیدم در حوزه ی علاقه ی من نیست و کتاب را برگرداندم. همچنان پس از چند سال معنای اسم این کتاب را نمی دانم.

سروش صحت با بیان این که نخستین بار دایی ام من را با کتاب آشنا کرد، ادامه داد:از همان نوجوانی کتاب خوانی را به طور جدی آغاز کردم و هر روز بیش تر از قبل کتاب می خواندم.

او افزود:در سال های نوجوانی من و هم نسل هایم به دلیل این که ماهواره و موبایل و اینترنت نبود، نوجوان های خیلی بیش تر کتاب می خواندند و ما گاهی بر سر کتاب خواندن بذا هم رقابت داشتیم. کم کم با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان آشنا شدم و از آن طریق کتاب های داستان را تهیه می کردم و می خواندم.

سروش صحت درباره ی نویسنده های محبوبش نیز گفت:از میان نویسنده های فارسی داستان های جلال آل احمد، احمد محمود و جعفر مدرس صادقی بسیار علاقه مند هستم و آثار نویسندگان متعددی از ادبیات جهان هم دوست دارم و دنبال می کنم. بیش تر از همه فئودرداستایوفسکی را دوست دارم. به نظرم او نویسنده ی بسیار خلاق و تاثیر گذاری است. علاوه بر رمان و ادبیات، آثار حوزه های فلسفه، جامعه شناسی، تاریخ و روانشناسی هم علاقه دارم و آثار متعددی هم در این حوزه خوانده ام و می خوانم.
 سروش صحت

خاطره جالب سروش صحت 


سروش صحت در طی این نشست خاطره ای از دوران نوجوانی اش و کتابخوانی تعریف کرد و گفت:وقتی شانزده ساله بودم. از کتابخانه ای، کتاب «راه رشد غیرسرمایه داری» را دزدیم. بعد هم فهمیدم در حوزه ی علاقه من نیست و بعد کتاب را برگرداندم. همچنان پس از چند سال معنای اسم این کتاب را نمی دانم.

وی در زمینه فرهنگ کتابخوانی نیز گفت:فرهنگ کتابخوانی باید به موازات هم در همه جا ترویج شود. مثلا می بینیم در مترو همه بیکارند ولی کتاب نمی خوانند.

او سال هایی که در تهران زندگی کرده همواره در نمایشگاه کتاب حضور داشته است و معتقد است همیشه خیلی زیاد کتاب هدیه می دهد ولی نمی شود کتاب خواندن را به دیگران تحمیل کنیم.
 

سروش صحت ، ماجرای کتاب دزدیدن سروش صحت

ماجرای کتاب دزدیدن سروش صحت
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از خبرآنلاین - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف