نمناک اخبارجامعه حذف خودروی پراید بالای 10 سال از سرویس مدرسه
سرویس مدرسه ، شرایط سرویس مدرسه شدن
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران شرایط جدید اخذ سرویس مدرسه برای سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1397

پراید بالای 10 ساله از سرویس مدرسه حذف شد

تسنیم:مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، از حذف پراید بالای 10 سال از سرویس مدارس در سال تحصیلی 97 - 98 خبر داد. 

علیرضا قنادان در مراسم رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران اظهار کرد:امسال در حوزه ساماندهی سرویس مدارس تمهیداتی در نظر گرفته شد که از آن جمله می توان به تغییرات عمده سرویس مدارس و ابلاغ دستورالعمل اجرایی سرویس مدارس به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور اشاره کرد که در نهایت این بخشنامه در تیرماه به زیرمجموعه های مربوطه ابلاغ شد. وی تصریح کرد:با توجه به زمانبندی در همین زمینه جلسات متعددی از سوی آموزش و پرورش، فرمانداری و شهرداری برگزار شد که نتایج این جلسات نیز خروجی قابل قبولی داشت. 

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد:براساس دستورالعمل اجرایی، هماهنگی اجرای سرویس مدارس برعهده یک کارگروه ماده 18 گذاشته شد و این کارگروه متشکل از نماینده آموزش و پرورش، صدا و سیما و نماینده شهرداری بود که به صورت مشترک 8 جلسه برگزار شد و بحمدلله این جلسات از سال گذشته منظم تر برگزار شد ضمن اینکه ما در ادامه برگزاری این جلسات از نمایندگان پلیس راهور، فرمانداری و سایر دستگاه ها نیز دعوت به عمل آوردیم که همکاری خوبی نیز در این بخش شاهد بودیم. 

قنادان افزود:براساس دستورالعمل جدید 3 مجوز برای سرویس مدارس پیش بینی شد که از آن جمله می توان به مجوز سرویس شرکت های مجاز، صدور مجوز برای رانندگان سرویس مدارس و در نهایت مجوز برای خودروها اشاره کرد. 

وی درخصوص فرآیند مجوز سرویس شرکت های مجاز گفت:در این زمینه طی یک فراخوانی 400 شرکت متقاضی برای این بخش بودند که در طی یک برنامه پیش بینی شده صلاحیت افراد بررسی و به دفاتر خدمات الکترونیک به منظور ارائه مدارک و اخذ مجوز معرفی شدند. 

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران همچنین درخصوص فرآیند صدور مجوز برای رانندگان سرویس مدارس نیز گفت:در این زمینه شرایط خاص و آموزش های ویژه ای را برای رانندگان در نظر گرفته شد و تا به امروز حدود 15 هزار نفر از این افراد در سامانه مد نظر تقاضا و صلاحیت آنها در مراحل مختلف در دست بررسی قرار دارد که از این تعداد 2 هزار نفر رانندگان جدید در بحث سرویس مدارس هستند که در این همین زمینه این افراد 4 ساعت دوره آموزشی دیده اند و قوانین و مقررات خاص سرویس مدارس، نوع رفتار با دانش آموزان برای آنها آموزش و تشریح شده است. 

قنادان افزود:مجوز برای سرویس مدارس طی یک فرآیندی انجام می گیرد و در نهایت برچسبی بر روی خودرو سرویس مدارس نصب می شود که این برچسب امسال ویژگی هایی نسبت به سال های گذشته دارد که از آن جمله می توان به اینکه اولا این برچسب برای یک خودرو مشخص صادر شده و مشخصات راننده از طریق کد تصویری قابل پیگیری اشاره کرد. 

وی با تاکید بر اینکه امسال تمامی خودروهای سرویس مدارس موظف به رعایت مسائل ایمنی و اخذ معاینه فنی بودند گفت:ما در این بخش الزاماتی را برای این خودروها داشتیم به طوریکه در سال تحصیلی 97 - 98 پراید بالای 10 سال از چرخه سرویس مدارس حذف شد. 

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اظهار امیدواری کرد با شروع سال تحصیلی و ارائه خدمات توسط سرویس مدارس 3 نظام نظارتی از سوی بخش های مختلف مورد توجه قرار بگیرد که از آن جمله می توان به نظام نظارتی توسط مدیران مدارس، مدیران شرکت سازمان تاکسیرانی و پلیس راهور و همچنین نظارت عمومی مردم بر اساس سامانه نرم افزاری اشاره کرد. 

قنادان در پایان گفت:خانواده ها می توانند در صورت هرگونه تخلف از سوی سرویس مدارس پلاک خودرو آنها را ثبت و با مراجعه به سامانه نظارتی صلاحیت راننده خودرو را بررسی و موضوع را از طریق مراجع نظارتی سازمان پیگیری کنند.

انتهای پیام/م

شرایط جدید سرویس مدرسه شدن در سال 97

این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف