دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیکار و زندگی راهنمای خرید، نگهداری، سرویس و تعمیر کولر گازی
قطعا اگر از کولر گازی به صورت بهینه استفاده شود، علاوه بر افزایش طول عمر مفید دستگاه، موجب می گردد که انرژی برق نیز به میزان کافی مصرف شود.

رپورتاژ آگهی :راهنمای خرید، نگهداری، سرویس و تعمیر کولر گازی

 
یکی از دغدغه های روزهای گرم خنک کردن محل سکونت می باشد، که بهترین گزینه استفاده از کولر گازی است. اما چگونه می توان در مصرف برق کولر گازی صرفه جویی نمود و هزینه ها را کاهش داد. قطعا اگر از کولر گازی به صورت بهینه استفاده شود، علاوه بر افزایش طول عمر مفید دستگاه، موجب می گردد که انرژی برق نیز به میزان کافی مصرف شود. در هر صورت اسپلیت یا کولر گازی با وجود تمام مزایا، در بهترین حالت هم برق بسیار زیادی مصرف می کند و همین موضوع باعث شده که بسیاری از مشتریان نسبت به خریداری و راه اندازی آن تردید داشته باشند.
 

نکاتی درباره انتخاب و خرید کولر گازی

کولر گازی را باید متناسب با شرایط آب و هوایی و مکانی که در آن زندگی می کنیم، انتخاب کنیم زیرا استفاده از کولرهای گازی معتدل در مناطق گرمسیری، ضمن افزایش مصرف برق، سرمادهی و عمر کولر را نیز بسیار کاهش می دهد. کلا کولرهای گازی در آب و هوا ی مرطوب عمل کرد بهتری نسبت به هوای خشک دارند زیرا آب (رطوبت هوا) به خاطر ظرفیت گرمایی بالا امکان جذب بیشتری از گرمای خروجی از کولر گازی را دارد.
کولرهایی را انتخاب کنید که دارای نشان برچسب انرژی با رتبه A یا بالاتر باشد. مشخصات فنی دستگاه را بررسی کنید و به EER دستگاه موردنظر توجه فرمایید شاید دستگاهی آمپر مصرفی کمی داشته باشد و راندمان سرمایشی آن به اندازه موردنظر شما نباشد یعنی شما دستگاه 24000 خریداری کردید ولی راندمان سرمایشی پایین تری دارد و باید بیشتر کار کند تا محیط شما خنک شود و این باعث مصرف بیش از حد برق می شود.
 
اگر در واحدهای طبقه آخر ساکن هستید و بالی واحد شما پشت بام است به دلیل تابش نور گرم خورشید به سقف ساختمان در تابستان و انتقال حرارت آن به واحد زیر سقف، ناگزیر باید به ازاء هر مترمربع از مساحت اتاق یا سالن برای مسکونی بین 700 تا 800 و اداری و تجاری 900-1200 (BTU) ظرفیت برودتی در نظر بگیرید ولی اگر در طبقات وسط ساختمان ساکن هستید به ازاء هر مترمربع می توانید برای مسکونی حدود 400 تا 500 و اداری و تجاری 700-1000 (BTU) ظرفیت برودتی برای کولرگازی یا اسپلیت مورد نیاز خود در نظر بگیرید.
 
نکته آخر و مهم خرید کولر گازی، داشتن ضمانت نامه معتبر می باشد تا در زمان ضمانت شده از خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی توسط خدمات پس از فروش مجاز بهره مند شوید.
 
 

استفاده صحیح و کاهش مصرف برق و افزایش بهره وری کولر گازی

توجه داشته باشید که با استفاده ی صحیح و اصولی از کولر گازی و همچنین سرویس به موقع می توان تا حد زیادی در بهینه سازی مصرف برق تاثیر گذاشته و در فصول مختلف از این دستگاه برای تامین انرژی سرمایشی و گرمایشی محیط های داخلی استفاده کرد و هزینه ها را تعدیل نمود. استفاده ی صحیح و اصولی از کولر گازی موجب می شود که نیاز به مراجعه به تعمیرگاه ها نیز کم تر شود و با نگهداری مناسب احتمال وقوع ایرادات در انواع اسپلیت کاهش می یابد.
 
برای استفاده صحیح کولر گازی به نکات زیر دقت داشته باشید.
 
1- همسایه هایتان را سرد نکنید
اگر خانه تان قدیمی است، هوای سرد داخل ممکن است از طریق درب های فرسوده، درزهای پنجره، زیر شیروانی با عایق بندی ضعیف و دیگر شکاف ها بیرون برود.
ابتدا خانه تان را از نظر عایق بندی بررسی نمایید. در صورتی که مشکلی دیدید بهتر است که آن را برطرف نمایید و از عایق بندی خانه یا محل اطمینان حاصل کنید.
برای بررسی عایق بندی، در حالی که کولر گازی به مدت کافی روشن بوده، بیرون از خانه، کنار در و پنجره ها بایستید. اگر بیرون آمدن هوای سرد را احساس کردید، اطراف در و پنجره ها دارای درز را عایق بندی کنید.
 
2- از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید
بهتر است که از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید. ترموستات های هوشمند می توانند گرما و سرما را وقتی شما در خانه نیستند، متعادل کنند و در مصرف انرژی و هزینه صرفه جویی کنند. همچنین از قابلیت های این نوع ترموستات این است که می توانید از طریق اپلیکشن های موبایل از راه دور، تنظیمات آن ها را تغییر دهید.
 
3- مطمئن شوید که جای ترموستات درست است
محل قرارگیری ترموستات می تواند نقش مهمی در کارکرد صحیح کولر گازی تان ایفاء کند. برای مثال، اگر آن را درست مقابل یا کنار پنجره ی آفتاب گیر قرار دهید، کولر گازی بیشتر از نیاز کار خواهد کرد زیرا که فکر می کند اتاق گرم تر از حالت واقعی است.
 
4- پرده ها را بکشید
پنجره ای که نور آفتاب از آن به داخل می تابد، نه تنها ترموستات را گرم می کند، که خود شما را هم گرم می کند. در مدت زمان گرم روز، پرده ها را بکشید تا نور آفتاب به داخل نیایید. همچنین خود پرده ها باعث می شود که هوای سرد به بیرون نشت نکند.
 
5- از فن استفاده کنید
بعضی وقت ها نیاز نیست که درجه ی کولر گازی را برای احساس سرمای بیشتر افزایش دهید. مطالعات نشان می دهد که استفاده از یک فن می تواند دمای احساسی را تا 10 درجه کاهش دهد و این باعث صرفه جویی 10 درصدی در برق مصرفی کولر گازی می شود.
 
6- دما را بالا ببرید
بیشتر مردم فکر می کنند که گذاشتن کولر گازی در دمای یکسان وقتی که در خانه نیستند باعث صرفه جویی می شود چون که کولر گازی نیازی به دوباره سرد کردن ندارد. این طور نیست. بهترین راه استفاده کولر گازی این است که وقتی خانه نیستید ترموستات را روش نگه دارید.
ترموستات قابل برنامه ریزی کنترل دمای مناسب را خیلی راحت تر می کند. شما می توانید دستگاه را طوری برنامه ریزی کنید که وقتی سرکار هستید در کولر گازی در دماهای بالاتر کار کند و درست قبل از رسیدن شما، خانه را سرد کند.
 
7- بیشترین دمای قابل تحمل
کولر گازی را روی بیشترین دمایی که می توانید تحمل کنید تنظیم کنید. کوچک ترین تغییر در دما می تواند صرفه جویی زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. می توانید هر سال حدود 10 درصد در هزینه های سرمایشی با تنظیم 5 الی 8 درجه بالاتر برای 8 ساعت در هر روز صرفه جویی داشته باشید.
 
 

سرویس سالیانه کولر گازی

سرویس کولر گازی شامل شستشوی فیلتر دستگاه و تمیز کردن اواپراتور و کندانسور دستگاه و همچنین تنظیم گاز خنک کننده (مبرد) دستگاه می باشد.
اگر فیلتر دستگاه شما کثیف باشد دستگاه شما مکش ندارد و شما پرتاب بادی نخواهید داشت و محیط گرم می ماند و دستگاه بیهوده کار می کند و علاوه بر آن به دلیل اینکه گاز مایع به کمپرسور برمی گردد مصرف برق بیشتر نیز خواهد شد.
اگر لوله های کندانسور کثیف باشد علاوه بر اینکه عمر کمپرسور دستگاه پایین می آورد آمپر مصرفی دستگاه شما بیشتر می شود.
 
اگر شارژ گاز دستگاه شما تنظیم نباشد؛ در صورت زیاد بودن شارژ گاز، سرمای دستگاه نیز کم می شود و آمپر مصرفی دستگاه بالا می رود و اگر کم باشد باز هم سرمای خوبی ندارد و دستگاه بیش از حد کار می کند و هر دو باعث می شود مصرف برق دستگاه بالا برود.

از بین بردن بوی بد کولر گازی

ممکن است از کولر گازی شما بوی بدی به مشام برسد. این بوی غیرقابل تحمل از نگهداری بد کولر گازی است و می تواند منجر به مشکلات بسیاری در هوای محیط داخلی شود. برای رفع بوی بد کولر گازی می توانید کارهای زیر را انجام دهید.
 
1- تمیز کردن فیلتر کولر گازی
گردش هوا داخل پنل از فیلترها عبور می کند و گرد و غبار و خیلی از بوهای بد و باکتری و دیگر ذرات معلق در هوا را جذب می کند، فیلترها اگر قابل شستشو است آنها را بشورید ولی اگر یک بار مصرف است و یا خیلی از کارکرد آنها می گذرد تعویض شان کنید.
 
2- تمیز کردن مخزن تخلیه مسیر درین
کولر گازی رطوبت محیط را جذب می کند و از مسیر تخلیه خالی می شود سینی زیر که همین رطوبت در آن می ریزد یک محیط تاریک و مرطوب مناسب برای تولید قارچ و باکتری ها می باشد حتما این سینی و مسیر درین را کاملا بشورید.
 
3- تمیز کردن اواپراتور (پنل داخلی)
پنل داخلی یک اواپراتور دارد، این کویل به مرور زمان گرد و غبار به خود جذب می کند و یک عامل برای ایجاد بوی بد می تواند باشد. اواپراتور را تمیز کنید.

تعمیر کولر گازی

حتی با استفاده و نگهداری صحیح کولر گازی امکان خرابی و مشکل در این سیستم ها وجود دارد. اگر کولر گازی خود را از فروشگاه های معتبر و با ضمانت نامه رسمی خریداری کرده باشید می توانید از خدمات مراکز خدمات پس از فروش استفاده نمایید، در غیر این صورت با یک تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس حاصل فرمایید. گروه پشتیبان سرویس با کادر و تکنسین های باتجربه و آموزش دیده در زمینه تعمیر و سرویس انواع کولر گازی پنجره ایی، ایستاده و اسپیلت در خدمت شما می باشد.
ما برای تعمیر و سرویس کولر گازی در صورت نیاز از قطعات یدکی اصلی و شرکتی استفاده می نماییم و برای اطمینان خاطر شما کلیه خدمات ارائه شده دارای ضمانت شش ماهه از طرف پشتیبان سرویس خواهند بود. با مراجعه به وب سایت پشتیبان سرویس می توانید ضمن اطلاع از شماره های تماس، با تکمیل فرم درخواست تعمیر و سرویس کولر گازی از 10٪ (ده درصد) تخفیف برخوردار گردید.

راهنمای خرید، نگهداری، سرویس و تعمیر کولر گازی

راهنمای خرید، نگهداری، سرویس و تعمیر کولر گازی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از پشتیبان سرویس / م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .