نمناک سبک زندگیخانه داری معجزه سرکه و جوش شیرین در نظافت خانه
روش های تمیزکردن خانه ، تمیزکردن خانه
در مطالب قبل روش های متعددی را برای نظافت خانه آموزش داده بودیم.در این مطلب قصد داریم تا شما را با جادوی سرکه و جوش شیرین در تمیزکردن منزل آشنا کنیم.
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1395

نظافت خانه با ترکیب دو ماده جادویی

سرکه و جوش شیرین با توجه به کاربردهای بسیار آن ها، بهترین پاک کننده هایی هستند که استفاده جداگانه یا ترکیب آن ها تاثیر فوق العاده ای در پاکیزگی منزل دارد
کافیست یک بار امتحان کنید تا این دو محصول ارزان و طبیعی بدون نیاز به سابیدن، میهمان همیشگی خانه شما شوند.

وسایل مورد نیاز:


جوش شیرین
– سرکه سفید
– آب
– اسفنج
– قوطی اسپری


1- برای تمیز کردن سطوح غیرچوبی، کاشی و سرامیک ، 1 پیمانه سرکه سفیدساده را با 1 پیمانه آب مخلوط کنید و داخل قوطی اسپری بریزید. این مخلوط چندمنظوره را روی سطح مورد نظر بپاشید و با اسفنج نم دار آن را تمیز کنید.
2- از سرکه ساده برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

3- هنگام شستشوی حوله ها به جای نرم کننده، ½ پیمانه سرکه را در دور آخر شستشو به ماشین لباسشویی اضافه کنید. نرم کننده های لباس قدرت جذب حوله را کم می کنند اما سرکه ضمن خوشبو کردن باعث نرمی حوله ها شده و تاثیری در قدرت جذب آن ها نمی گذارد.

 

نظافت منزل

روش های تمیزکردن خانه با سرکه و جوش شیرین

4- از پودر جوش شیرین برای تمیز کردن روشویی ، وان ، دوش و سرویس های بهداشتی استفاده کنید. برای بردن سخت ترین لکه ها جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید و به شکل خمیر در آورید. بگذارید خمیر نیم ساعت روی لکه باقی بماند سپس با اسفنج آن را تمیز کنید.

5- بدون نیاز به سابیدن، کتری و را به راحتی با جوش شیرین تمیز نمایید. این مادهبدون ایجاد خش ، باعث برق و درخشش ظروف می شود. از جوش شیرین همچنین برای تمیز کردن سینک های استیل و خوشبو کردن آن استفاده نمایید. هر گونه ماده چسبیده به سینک با مخلوط آب و جوش شیرین از بین می رود. کافیست نیم ساعت صبر کنید و با استفاده از اسفنج به نتیجه دلخواه برسید.

 

تمیز کردن اجاق گاز

تمیزکردن خانه با جوش شیرین و سرکه

6- برای تمیز کردن گاز به جای مواد شیمیایی ، جوش شیرین مصرف کنید. مخلوط جوش شیرین و آب را داخل اسپری بریزید و آن را روی گاز بپاشید، بعد از 24 ساعت حتی سخت ترین جرم ها هم با کشیدن اسفنج مرطوب به راحتی کنده شده و با یک پارچه تمیز نم دار هرگونه ماده باقی مانده برداشته می شود.

7- مشکل گرفتگی چاه با مخلوط جوش شیرین و سرکه حل می شود. ابتدا ½ پیمانه جوش شیرین و سپس به آرامی ½ پیمانه سرکه اضافه کنید. بعد از 30 دقیقه روی آن ها آب داغ بریزید.

معجزه سرکه و جوش شیرین در نظافت خانه

معجزه سرکه و جوش شیرین در نظافت خانه
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 29
برگرفته از آسمونی/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 27 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف