نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون گاف های تاریخی سریال شهرزاد
سریال شهرزاد ، گاف سریال شهرزاد
در حالی سریال شهرزاد با بازی درخشان علی نصیریان و ترانه علیدوستی همچنان پر مخاطب است و طرفداران زیادی دارد اما گاف های آن از چشم منتقدان دور نمانده است.
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1395

 سوتی های سریال شهرزاد

سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی در بیست و ششمین قسمت آن هم مورد استقبال قرار گرفته است.

هر چند از شماری از اشتباهات تاریخی در این سریال باید صرف نظر کرد چون در فیلمنامه و درام نمی توان همه جزئیات را رعایت کرد اما در قسمت بیست و ششم شهرزاد در اصطلاح مطبوعاتی ها دو «گاف» واضح دیده می شود؛ گاف یا اشتباهی که نسل امروز در محاوره ها از آن با لفظ «سوتی» یاد می کند!

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در سریال شهرزاد

یکی هنگامی که مادر شهرزاد از داماد سابق خود - قباد - فاصله می گیرد و از او می خواهد محرم و نامحرم را رعایت کند؛ حال آنکه داماد بعد از جدایی از زن نیز باز به مادر او محرم است. عین فتوای آیت الله مکارم شیرازی:«مادر زن در همه حال محرم است و عروس هم در هر حال به پدر شوهر محرم است.»

گاف دوم مربوط به تاریخ اعدام دکتر فاطمی است. در اعلامیه ترحیم بابک که بر دیوار دانشکده نصب شده تاریخ 28 بهمن 1333 آمده در حالی که سردبیر نشریه زمانه در آرامگاه و بر سر خاک، خبر از اعدام دکتر فاطمی می دهد. وزیر خارجه دولت دکتر مصدق و مدیر روزنامه باختر امروز در 19 آبان 1333 اعدام شد و از آبان 3 ماه تا بهمن فاصله است و یک روزنامه نگار طبعا در این فاصله بی اطلاع نبوده است.

سریال شهرزاد ، سوتی های تاریخی سریال شهرزاد

گاف های تاریخی سریال شهرزاد
: امتیاز : 2.5 تعداد رای : 40
برگرفته از عصر ایران - / ک
این مطلب مفید بود ؟
20 20
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف