هشت و نیم دقیقه
مجموعه تلویزیونی «هشت و نیم دقیقه» یک ملودرام 30 قسمتی است که برای شبکه دو سیما تولید شده است.

بازیگران و داستان سریال هشت و نیم دقیقه

هشت و نیم دقیقه قصه زنی با نام یکتا است که به واسطه توطئه ای، همسر خود را از دست داده و با فرزندش در شرایط نامناسب مالی قرار می گیرند. این زن برای گرفتن حق خود اقداماتی انجام می دهد که بن مایه قصه از این موضوع شکل گرفته است.

موضوع سریال هشت و نیم دقیقه

سریال هشت و نیم دقیقه با محوریت موضوعی همدلی و ایثار در یک خانواده ایرانی به نقش مهم و تاثیر گذار زن در سرپرستی و تربیت فرزند بعد از فوت همسر و دفاع از حقوق و کیان خانواده در این شرایط می پردازد.

این سریال موضوعی خانوادگی را در بستر یک قصه ملودرام اجتماعی با رویکردهای سبک زندگی و حمایت از تولید داخلی به تصویر می کشد.

سریال هشت و نیم دقیقه

سریال هشت و نیم دقیقه

سریال «هشت و نیم دقیقه» به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی بهروز مفید به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما تولید شد. این مجموعه یک ملودرام خانوادگی 26 قسمتی است که از اول اردیبهشت ماه در مرحله تولید و انتخاب بازیگر قرار گرفت. شهرام شاه حسینی، کارگردانی سریال هایی مانند «همه چیز آن جاست»، «تاوان»، «مثل یک کابوس»، «پیدا و پنهان» و دستیار کارگردانی مجموعه های «باغچه مینو»، «بدون شرح»، «زیر آسمان شهر» و «پدر خاک» را در کارنامه خود دارد.

هشت و نیم دقیقه از ابتدای آبان ماه 95 در 23 قسمت 40 دقیقه ای به صورت هرشبی ساعت 21:30 از شبکه دوم سیما پخش می گردد .

فیلمنامه مجموعه توسط علی دادرس و آزیتا ایرایی نوشته شده است . ضمن اینکه نام سریال ابتدا یکتا بود که بنا به دلایلی به هشت و نیم دقیقه تغییر کرد .

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

بازیگران این مجموعه عبارتند از:سام درخشانی، آشا محرابی، سیامک اطلسی، پژمان بازغی، شبنم قلی خانی، الهه حضاری، بهرنگ علوی و مزدک رستمی.

شبنم قلی خانی که در این سریال نقش یکتا که کاراکتر اصلی سریال است را ایفا می کند. وی عروس مهندس تاجیک و همسر امیر «پژمان بازغی» است. سیامک اطلسی مهندس تاجیک و صاحب کارخانه ای است که سام درخشانی نقش احسان و پژمان بازغی نقش امیر پسران صاحب کارخانه را بازی می کنند. الهه حصاری نقش یلدا، خواهر یکتا را بازی می کند و در کنار او آشا محرابی نقش فروغ ، همسر احسان «سام درخشانی» را بازی می کند. بهرنگ علوی نقش فرزین را بازی می کند که برادر فروغ است و مزدک رستمی نقش نیما برادر یکتا را ایفا می کند. فرناز رهنما نیز نقش زنی به نام نسرین را بازی می کند که دوست یکتا و وکیل کارخانه است و بهرام ابراهیمی نیز نورایی حسابدار این کارخانه را ایفا می کند.

سریال هشت و نیم دقیقه

پژمان بازغی در سریال هشت و نیم دقیقه

عوامل اصلی سریال «هشت و نیم دقیقه» :

کارگردان:شهرام شاه حسینی، تهیه کننده:بهروز مفید، نویسنده:آزیتا ایرایی و علی دادرس بر اساس طرحی از بهروز مفید، بازنویسی فیلمنامه:بابک کایدان، دستیار اول کارگردان:ایمان توکلی، برنامه ریز:هاشم علی اکبری، مدیر تولید:علی خلیلی، منشی صحنه:هدیه نصیری، طراح صحنه:سعید اسدی، طراح لباس:نازنین توسلی، طراح گریم:شهرام خلج، تدوین:میثم مولایی، مدیر تصویربرداری:علیرضا رنجبران، صداگذار:فرامرز عبدالصدق، صدابردار:یاسر رمضانی، مدیر تدارکات:سید مسعود مهدوی، موسیقی:بهنود یخچالی، عکاس:امید صالحی.

تصاویر بازیگران هشت و نیم دقیقه 

 سریال هشت و نیم دقیقه

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

 سریال هشت و نیم دقیقه

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

سریال هشت و نیم دقیقه

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

سریال هشت و نیم دقیقه

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

 

بازیگران و داستان سریال هشت و نیم دقیقه + تصاویر

3.8115
این مطلب مفید بود ؟8728
منبع : نمناک / م.ف
نظرات4 نظر به ثبت رسیده است
امیرنیکان نوروزی1395-08-26
واقعا آفرینم زیبا ترین سریال تو این 5 سال بود . امیدوارم رو دست شبکه های کثیف غرب بزنیم. احسنت به کارگردانی و بازیگران تهیه کنند
287
رز1395-08-29
خوب هست ولی یلدا وفرزین ادم های احمقی هستند.
411
صدف1395-09-02
سریال بسیار زیبایی است من دلم یکم واسه فرزین سوخت ولی خوب حقشه ولی فکر کنم داره ادم میشه مگه نه
70
محمد1396-04-27
فیلم روبه قویه ن اینکه خیلی عالیه ولی بعضیاخوب نقششونو ادا نمیکند...ولی ازهمه نظرخوبه...من ب یکتا رای میدم
31
وبگردی