سریال پایتخت

ضبط سریال پایتخت در نوشهر به جای ترکیه ! + عکس

تاریخ انتشار : 13 فروردین 1397کد مطلب : 66401زمان مطالعه : 4 دقیقه
از میان موضوعات جدیدی که درباره سریال پایتخت مطرح شده است میتوان به ضبط سکانس بالن در نوشهر به جای ترکیه اشاره کرد.

وقتی سریال پایتخت زیر ذره بین قرار میگیرد

این روزها سریال پایتخت زیر ذره بین منتقدان قرار گرفته است و هر روز موضوع تازه ای درباره این سریال مطرح میشود که ضبط سکانسی از آن در نوشهر به جای ترکیه داستان جدیدی است که به تازگی مطرح میشود.

سکانس بالن سریال پایتخت در نوشهر ضبط شد

پس از انتقادات از سریال پایتخت به خاطر تبلیغ گردشگری ترکیه، برخی رسانه ها با انتشار این عکس نوشته اند:سکانس بالن که در این سریال به روی آنتن رفت و بعنوان جاذبه زیبایی و گردشگری ترکیه پخش شد، درواقع در نوشهر_روستای_خیرسر ضبط شد.

سریال پایتخت

سکانسی از سریال پایتخت که در نوشهر ضبط شد

شوخی با داعش در سریال پایتخت

سیروس مقدم یکی از وزنه های سریال سازی در تلویزیون است و همیشه سریال هایش مخاطبان بسیاری را جذب کرده اند. «پایتخت» از شیرین ترین آثار مقدم است که البته امسال با حواشی مختلفی مواجه شده است.

در ادامه گفت و گو با سیروس مقدم را می خوانید:

** از تولید سری پنجم از سریال «پایتخت» راضی هستید؟ و فکر می کنید موفقیت چهار سری قبل را ادامه می دهد؟

- ما همه تلاشمان را کردیم تا این سری حرف ها، قصه ها، فضاها و اتفاق های جدیدتری در قصه مان داشته باشیم. همه پارامترها برای یک پایتخت متفاوت دور هم جمع شده است، اما تا زمانیکه سریال کامل پخش نشود و دیده نشود نمی توانم به طور صد در صدی در این باره نظر بدهم.

** سهم داعش در این سریال چقدر است؟

- باید ببینید تا متوجه شوید. در صدی نیست که بگوییم یک درصد یا دو درصد است، مهم جایگاه و اهمیت مسئله است ممکن است شما یک صحنه داشته باشید و به اندازه کل سریال اهمیت داشته باشد، ممکن هم هست در سریالی صد تا سکانس ببینید، اما ارزش یک سکانس را هم نداشته باشد.

سیروس مقدم

سریال پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم

** از همکاری با سازمان هنری اوج راضی بودید؟

- بله و این همکاری بسیار عالی بود. واقعیت این بود که شرایط تولید پایتخت 5 به گونه ای بود که اگر ما حمایت نمی شدیم نمی توانستیم پایتخت را با این شرایط بسازیم چراکه کار سختی بود و از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری به تجهیزاتی احتیاج داشتیم، اعم از تانک، توپ و هلی کوپتر. از طرفی چون بحث داعش در قصه بود، اوج به لحاظ فکری با برگزاری جلسه ها و کارشناس هایی که در اختیار ما گذاشت، کمک کرد تا بتوانیم تسلط خوبی روی موضوع پیدا کنیم. در کل همکاری با اوج از نظر مادی و معنوی برای ما خوب بود. «پایتخت» سریالی است که از افراطی ترین آدم های این جامعه تا ضد نظام ترین ها از سلطنت طلب ها گرفته و ... همه با آن ارتباط برقرار کرده اند. هدف اوج از ورود به این اثر کمک به وفاق ملی بوده است. سازمان اوج از طریق داستان و قصه ای که در «پایتخت» به تصویر کشیده می شود، می تواند اهداف خود را تحقق بخشد. ایرانیان منافع مشترکی در ملیت و دین دارند، از طرفی هم «پایتخت» به روابط درست خانواده و دفاع از آن و همچنین ارزش گذاری روی مسائل دینی و ملی می پردازد که همگی از اهداف و آرمان های اوج است. «پایتخت» تکلیفش مشخص است و رفتارهای کاراکترهایش مبلغی برای زندگی صحیح ایرانی اسلامی است. هدف سازمان اوج با ما همسو است و آنها هم می خواهد فرهنگ درستی را به جامعه ارائه کند.

** قصه پایتخت همیشه کمدی طنزی دارد که یکی از مهمترین دلیل هایی است که مخاطب را با خود همراه کرده است. فکر نمی کنید حضور داعش در «پایتخت5» با این فضای کمیک متفاوت باشد؟

- لحن پایتخت که تغییر نمی کند، برای مثال در پایتخت های قبلی سکانس هایی را داشتیم که بحث خطر، مرگ و ... بوده است اما ما با شیرینی آن را برگزار کردیم. در اینجا هم پایتخت با لحن و جنس خودش به سمت موضوع داعش رفته است. حتی زمانیکه که وارد بحث داعش، ترکیه و سوریه می شود باز از طریق همین خانواده واردش می شویم و برای بیان موضوعمان وارد یک فضای جدید و ملودرام جدید نمی شویم. با همین لحن شیرین با بخش هایی به نام داعش معضلات و مشکلات را مطرح می کنیم و در واقع با آن شوخی می کنیم.

** با تمام سختی هایی که حین تولید داشتید، «پایتخت 6» را هم می سازید؟

- به سه مورد بستگی دارد. اینکه مردم همچنان پایتخت را دوست داشته و خواهان ادامه آن باشند. مدیران سازمان بر طبق نیازسنجی، بررسی کنند که آیا مردم به این سریال نیاز دارند و در آخر هم اینکه باید ببینیم تنابنده و گروه نویسنده به سوژه و قصه جدید و نابی می رسیند یا نه. که اگر همه این سه مورد مثبت باشد این نوید را می دهم که سری ششم را هم بسازیم

 سریال پایتخت

شوخی با داعش در سریال پایتخت

** بعد از پخش «پایتخت5» سریال دیگری دارید؟

- پیشنهادهای بسیاری هم در سینما هم در تلویزیون دارم اما هنوز به آنها به طور قطعی فکر نکردم.

سریال «پایتخت 5» به کارگردانی سیروس مقدم و نویسندگی محسن تنابنده در ایام نوروز هر شب از شبکه یک سیما پخش می شود.

ضبط سریال پایتخت در نوشهر به جای ترکیه ! + عکس

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
برگرفته از انتخاب ، خبرگزاری فارس / م.ف
نظرات
وبگردی