نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون گفت و گو با نگین معتضدی بازیگر سریال گذر از رنج ها
نگین معتضدی ، سریال گذر از رنجها
نگین معتضدی بازیگر نقش مرجان در سریال گذر از رنجها که این شبها یکی از پر مخاطب ترین سریال های تلویزیون میباشد درباره نقشش در این سریال سخن گفت.

نگین معتضدی بازیگر سریال گذر از رنج ها در گفتگویی از همکاری اش با فریدون حسن پور و ترسش از بازی با لهجه شمالی صحبت کرد.

نگین معتضدی بازیگر سریال در حال پخش «گذر از رنج ها» درباره نحوه پیوستنش به این مجموعه تلویزیونی گفت:حدود 2 سال قبل من در یک کار سینمایی به کارگردانی آقای پارسا بودم که برای کودکان بود. در یکی از روزهای فیلمبرداری مهدی بوستان پرور دستیار یک و برنامه ریز سریال «گذر از رنج ها» به عنوان مهمان سر لوکیشن آمده بود و در همان زمان به من گفت که فریدون حسن پور قصد دارد سریالی را کلید بزند. من هم که از قبل کارهای او را دیده بودم، خیلی مشتاق بودم با او کار کنم. 
وی افزود:من همان جا از بوستان پرور خواستم جلسه ای تدارک ببیند تا من بتوانم آقای حسن پور را ببینم، به دلیل اینکه سبکی که حسن پور کار می کند خاص و متفاوت است و من دوست داشتم با عقاید و جهان بینی او آشنا بشوم.
 
  نگین معتضدی
 
این بازیگر ادامه داد:بیشترین عاملی که من را خیلی شیفته این کارگردان کرده، داستان های کوتاهی بود که او نوشته است. این داستان های کوتاه به قدری قشنگ و گیرا بود که من تا چند روز درگیر آنها بودم. بعد از ملاقاتی هم که با حسن پور در دفتر علی لدنی تهیه کننده «گذر از رنج ها» داشتم، او فیلمنامه را در اختیار من قرار داد و من با مطالعه اش، آن را یک رمان فاخر دیدم.
 بازیگر «ویلای من» درباره شخصیت مرجان توضیح داد:مرجان دختری از یک خانواده اصیل است که از پایتخت به شمال رفته و زندگی می کند و از جایگاهی که دارد راضی نیست. او دائما به همسرش که یک مهندس است شکوه می کند اما مهم ترین ویژگی شخصیت مرجان تلاشی است که او برای نگه داشتن خانواده اش دارد. به طوری که حتی بدی هایی را هم که در حق «دنیا» می کند در اصل برای حفاظت از زندگی و همسرش است بنابراین این شخصیت برای من خیلی دوست داشتنی بود.
 این بازیگر درباره لهجه شمالی اش در «گذر از رنج ها» اظهار کرد:از آنجایی که تاکنون در سریالی با لهجه بازی نکرده بودم از بازی با لهجه شمالی به شدت ترس داشتم چرا که اصلا تسلطی بر لهجه شیرین شمالی نداشتم اما اتفاق خوبی که در این سریال برای من افتاد این بود که هم کارگردان و هم صدابردار مجموعه به این لهجه کاملا تسلط داشتند.
 
 نگین معتضدی و پژمان بازغی
 
معتضدی تصریح کرد:در یکی از سکانس ها من باید به «دنیا» می گفتم «تو دلت برای مادرت تنگ نمیشه» که به علت اینکه من نمی توانستم آن لهجه را خوب ادا کنم ما در 30 برداشت آن دیالوگ را گرفتیم تا اینکه آقای حسن پور تایید کرد. وقتی من می دیدم که کارگردان کار اینقدر حتی بر لهجه شمالی هم تسلط دارد با خیالی آسوده کارم را ادامه دادم و باید بگویم که این ترس فقط برای دور روز اول کار من بود و بعد کامل از بین رفت.
 وی با بیان اینکه یک سال با این پروژه همکاری می کرده، درباره تفاوت بازی در لوکیشن های روستایی و شهری گفت:وقتی کار شهرستان به بازیگر پیشنهاد می شود ترس از دوری خانواده به سراغش می آید ولی گروهی که با آنها کار می کردم آنقدر صمیمی بودند که جای خانواده من را برایم پر می کرد و جالب است که بگویم وقتی بازی من تمام شد و به تهران بر می گشتم دلم برای گروه تنگ شد. از طرفی برای من بازی در طبیعتی که تاکنون در زندگی ام ندیده بودم جذابیت داشت. مثلا خانه من در سریال به قدری زیبا بود که با خودم می گفتم وقی کار تمام شود دلم خیلی برای آن تنگ می شود و دوست نداشتم برگردم.
 این بازیگر درباره ریتم تند سریال «گذر از رنج ها» هم گفت:من به عنوان بیننده سریال نه بازیگر، این سرعت کار را دوست دارم ما در خیلی از سریال ها می بینیم که برای اینکه یک اتفاقی را نشان بدهند چقدر طول و درازش می دهند ولی در این کار اصلا این موضوع کش دادن وجود ندار و خیلی سریع وقایع به تصویر کشیده می شوند.
معتضدی درباره واکنش ها به این سریال نیز توضیح داد:شکر خدا در تماس هایی که دوستان و اطرافیان با من داشتند از این سریال به شدت راضی هستند و به نظر من مخاطب کاری را که برای آن زحمت کشیده شود، می فهمد و درک می کند. چرا که احساس می کند به وقت و شخصیت او احترام گذاشته شده است.
 

سریال گذر از رنج ها ، گفتگو با نگین معتضدی بازیگر سریال گذر از رنج ها

گفت و گو با نگین معتضدی بازیگر سریال گذر از رنج ها
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 53
برگرفته از مهر - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 39 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف