نمناک سرگرمیگوناگون سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا + عکس
سریعترین جت ، سریعترین جت جهان
شرکت دانش بنیان در اقدامی جدید و هوشمندانه مدل اولیه سیستم پروازی مافوق صوتی را به عنوان نسل جدید هواپیماهای مسافربری پرده برداری کرده است.

 معرفی سریعترین جت مسافربری

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا با امکاناتی ویژه ساخته شد،به تازگی از مدل اولیه سیستم پروازی مافوق صوتی پرده برداری شده که می توان آن را نسخه ماورای تصوری از کنکوردهای افسانه ای به شمار آورد.
  شرکت دانش بنیان Boom Technology مدل اولیهXB-1 Supersonic Demonstrator را به عنوان نسل جدید هواپیماهای مسافربری مافوق صوت رونمایی کرده است.این ماکت که در مقیاس یک سوم مدل واقعی ارایه شده برای آزمایش مجموعه ای از فناوریهای مورد نیاز در پروازهای مافوق صوت قرن بیست و یکم در نظرگرفته شده است.

سریعترین جت
 
این جت مسافربری در کلورادوی آمریکا به نمایش گذاشته شده است. به باور کارشناسان در این سیستم نوین پروازی از پیشرفته ترین فناوریهای قابل تصور در عرصه هوانوردی بهره گرفته شده است.
 
جت مافوق صوت XB-1 مجهز به سه موتور J85-21 ساخت شرکت جنرال الکتریک است و جالب اینکه شرکت Boom Technology اعلام کرده که در طراحی و ساخت این جت از ساختار هواپیماهای مافوق صوت کنکورد که محصول مشترک فرانسه و انگلیس بودند الهام گرفته شده است.
 
مجموعه ای از حرفه ای ترین طراحان در پروژه طراحی این جت حضور داشته اند که شماری از آنها سابقه همکاری با ناسا، اسپیس ایکس و بوئینگ را در پرونده کاری خود دارند.
 
گفته می شود XB-1 بازدهی بیشتری نسبت به هواپیمای پرمصرف و پرهزینه کنکورد دارد و جالب اینکه نسبت به آن نیز 10 درصد سریعتر پرواز می کند.
 
اندازه گیریهای دقیق حاکی از آن است که XB-1 به سرعت 2.2 ماخ (2335 کیلومتر بر ساعت) می رسد که 2.6 بار سریعتر از جتهای فوق سرعتی امروزی است.

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا + عکس

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از افکار نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف