نمناک تکنولوژیاختراعات سریعترین قطار دنیا با سرعت هواپیما! + تصاویر
قطار ، قطار سریع
قطار مگلو خط چو شینکانسن در ژاپن که سرعت آن با سرعت هواپیما برابری دارد،به عنوان سریع ترین قطار در دنیا معرفی شده است.
تاریخ انتشار : 12 آبان 1395
بازدید : 2,904 نفر

 سریع ترین قطار دنیا

دستاورد هایی که توسط ژاپنی ها به عمل می آید همیشه جزو اولین ها محسوب می شود و بسیار پیشرفته و با امکانات می با شند.ژاپن قصد دارد با استفاه از قطار مگلو جدیدِ خود که سال گذشته رکورد سرعت قطار ها را شکست و با سرعتی برابر با 602 تا 603 کیلومتر در ساعت حرکت کرد، اعتبار راه آهن این کشور را احیا کند.
 
قطارهای مگلو یا ماگلو، قطارهایی هستند که به طور شناور در هوا و با فاصلۀ کمی از ریل، حرکت می‎ کنند. این قطارها در واقع برای حرکت خود از نیروی الکترومغناطیسی استفاده می ‎کنند، بنابراین می توانند با سرعت هایی نزدیک به هواپیما حرکت کنند.

 

قطار

براساس گزارش شبکۀ خبری سی ان ان امریکا در سال 1964 میلادی که ژاپن میزبان مسابقات المپیک تابستانی بود، افتتاح خط راه آهن سریع السیر شینکانسن که رکوردار سرعت قطارها در دنیا شد، راه آهن این کشور را با توجهات بین المللی مواجه کرد.

توکیو، پایتخت ژاپن، در سال 2020 بار دیگر میزبان مسابقات المپیک تابستانی خواهد بود و به نظر می رسد قطار جدید این کشور بار دیگر اعتبار راه آهن این کشور را افزایش خواهد داد.

این قطار مگلو سال گذشته در نزدیکی کوه فوجی رکورد شکست و 374 مایل (حدود 602 کیلومتر) در ساعت حرکت کرد. این قطار یک هفته پیش از این رکوردشکنی 366 مایل (حدود 589 کیلومتر) در ساعت حرکت کرده بود که این سرعت خود رکورد جدیدی بود.

 

قطار

 

در حال حاضر قطارهای مگلو با سرعت های پایین تری در شهرهای شانگهای و چانگشای چین و اینچئونِ کرۀ جنوبی در حال فعالیت هستند.

قرار است خط مگلو چو شینکانسن، توکیو را به شهر جنوبیِ ناگویا متصل کند و سفر در این خط تنها 40 دقیقه به طول بیانجامد.

با توجه به فاصلۀ حدود 256 کیلومتری میان این 2 شهر و با درنظر گرفتن زمانی که برای سوار شدن به هواپیما در فرودگاه تلف می شود، استفاده از این قطار از سفر با هواپیما سریع تر و به صرفه‎تر خواهد بود.

 

قطار

 ژاپن همچنین طرح هایی برای گسترش خط مگلو چو شینکانسن تا شهر اوساکا دارد.

این قطار با 16 واگن قادر به انتقال یکهزار مسافر است.

پروژۀ قطارهای مگلو ژاپن از سال 1997 در حال اجرای آزمایشات مختلف است. ژاپنی ها در طی سال‎ها به سرعتی برابر یا 550 کیلومتر رسیده بودند، اما اعلام کردند تا زمانی که به امنیت کامل در سفر این گونه قطار های فوق سریع دست نیابند، به آزمایش ادامه خواهند‎ داد.

سریعترین قطار دنیا با سرعت هواپیما! + تصاویر

سریعترین قطار دنیا با سرعت هواپیما! + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از ایستا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف