دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سرگرمیآیا میدانید سریع ترین آسانسور جهان + عکس
آسانسور ، سریعترین آسانسور
اگر می خواهید با سریع ترین آسانسور جهان آشنا شوید در این مطلب ما را همراهی کنید،این آسانسور در یک آسمان خراش دوستدار محیط زیست در کره جنوبی راه اندازی شد.

سریعترین آسانسور جهان در کره جنوبی

اولین آسانسور جهان در 236 سال پیش از میلاد مسیح، توسط ریاضیدان و مخترع یونانی یعنی ارشمیدس و با استفاده از نیروی انسانی، طناب و قرقره ی بالابر ساخته شد اما رفته رفته و به مرور زمان با پیشرفت علم و صنعت این سازه ها با فناوری های مدرن وارد عرصه جهان شدند اگر می خواهید با سریع ترین آسانسور جهان آشنا شوید در این مطلب ما را همراهی کنید،این آسانسور در یک آسمان خراش دوستدار محیط زیست در کره جنوبی راه اندازی شد.

ارتفاع آسمان خراش Lotte World Tower به 555 متر می رسد و در بالای طبقه صد و بیست و سوم آن یک سکوی شیشه ای به مساحت 505 هزار و 300 متر مربع وجود دارد که امکان مشاهده نمای بی نظیری از شهر سئول را فراهم می کند.
این سکو در ارتفاع 497.6 متری نصب شده است و سریع ترین آسانسو جهان امکان دسترسی به آن را فراهم می کند. این آسانسور قادر است بازدیدکنندگان را کمتر از یک دقیقه از طبقه همکف به بالاترین طبقه آسمان خراش ببرد.

 

آسانسور

 

سازندگان این آسمان خراش به دنبال دریافت نشان LEED Gold برای معماری آن هستند و برخی از جدیدترین و پایدارترین فناوری های روز جهان در حوزه انرژی را در آن به کار گرفته اند. از جمله این فناوری ها می توان به پنل های خورشیدی، توربین های بادی و سیستم جمع آوری آب شیرین اشاره کرد.

 نشان LEED Gold شاخصی برای بازدهی زیست محیطی یک ساختمان است و با انگیزه تشویق فعالان صنعت ساختمان برای حرکت به سوی طراحی سازگار با محیط زیست اعطا می شود.

 تکمیل این برج، فهرست 10 ساختمان بلند جهان را تغییر داد. در این فهرست علاوه بر ساختمان Lotte World Tower که متعلق به کره است و اکنون مقام پنجمین ساختمان بلند جهان را در اختیار دارد، یک ساختمان آمریکایی، یک ساختمان در عربستان سعودی، یک ساختمان در امارات متحده عربی، یک ساختمان تایوانی و پنج ساختمان چینی وجود دارد.

سریع ترین آسانسور جهان + عکس

سریع ترین آسانسور جهان + عکس
51
برگرفته از ایرنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف