خودرو
در این مطلب قصد داریم شما عزیزان علاقه مند به خودرو را با سریعترین خودرو های جهان آشنا کنیم.

سریع ترین خودروهای جهان را بشناسید

خودروسازان همواره سعی در سریع تر کردن خودروهای خود دارند به نحوی که رقابت آن ها برسر صدم ثانیه است و هر ساله شاهد ارائه خودروهای پر سرعت جدیدی به بازار خودرو هستیم . در مورد یک خودرو بررسی های متعددی از سوی شرکت سازنده خودرو صورت میگیرد که یکی از این بررسی ها که از اهمیت ویژه ای برخوردار است سنجش سرعت خودرو می باشد که مهم ترین بخش نیز محسوب می شود چراکه این ویژگی برای افراد علاقه مند به سرعت بسیار جذاب و ارزشمند است.در ادامه با خودرو هایی آشنا می شوید که بر اساس سرعت رتبه بندی شده اند و سریعترین خودروهای دنیا به شمار می آیند.

این کار گاهی با قوی تر کردن موتور، گاهی با سبک تر کردن خودرو و یا هزاران راه مختلف دیگر قابل انجام است. این متن درباره ی خودروهایی است که در رقابت سرعت و شتاب همواره پیشتاز بوده اند و زمینه ساز پیشرفت خودرو سازها در این عرصه بوده اند.
سال 2016 سال پرباری بود. چه از خودروهای هاچ بک و کاربردی گرفته تا هیولاهای چابک جاده پیما که اربتاط تنگا تنگی با دنیای فرمول 1 دارند. اما اگر فقط از منظر سرعت در نظر بگیریم این 10 خودرو در صدر جدول خواهند بود.
 
از خودروی عجیب و غریب هلندی تا قدرقدرت بریتانیایی 4 درب حاضر در این لیست همه و همه یک چیز را به اشتراک دارند و آن سرعت برق آسای آنهاست.

سریع ترین خودروهای دنیا

10:اسپایکر C8 Preliator

حداکثر سرعت :323 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :3.7 ثانیه

تنها 50 نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 345,000

اسپایکر در طول چند سال اخیر مشکلات مالی فراوانی را پشت سر گذاشته ولی مدل حاضر یک بار دیگر نشان می دهد که این سازنده خودروهای خاص هلندی همچنان زنده است.

سریع ترین خودروهای جهان

خودرو اسپایکر

این مدل که در نمایشگاه ژنو رونمایی شد دنباله روی مدل Aileron از این کمپانی است که تمرکز طراحان آن بر روی هوانوردی بوده است و نیز قلب تپنده ای V8 با توان 518 اسب بخار از Audi در سینه دارد.

به منظور رساندن وزن به تنها 1390 کیلوگرم، بدنه خودرو در داخل فریمی آلومینومی و با صفحاتی از جنس فیبر کربن ساخته شده است. سیستم تعلیق کاملا مستقل عقب و جلو توسط لوتوس ساخته شده است ولی به رسم همیشگی اسپایکر هیچ کدام از این زیبایی های درونی به چشم نوازی زیبایی طراحی داخلی خودرو نیست.

از اتصالات نمایان دسته دنده گرفته تا چرم قهوه ای به کار رفته در داخل خودرو همه و همه برای به حیرت درآوردن بینندگان طراحی شده است.
 

9:بنتلی Flying Spur W12 S

حداکثر سرعت :325 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :4.5 ثانیه

تنها 50 نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 228,025

این مدل از خودروهای بنتلی که از نامش پیداست که موتور نمادین بنتلی با 12 سیلندر و معماری W را در سینه دارد ممکن است از داخل شبیه به یک خانه اشرافی انگلیسی باشد ولی در واقع یک خانه اشرافی خیلی خیلی سریع است!

سریع ترین خودروهای جهان

خودروی بنتلی

پیشرانه 6 لیتری این خودرو با توان تولید 626 اسب بخار و 800 نیوتون متر گشتاور این خودرو را به اولین خودروی بنتلی که مرز 200 مایل بر ساعت (حدود 322 کیلومتر بر ساعت) را شکسته، بدل کرده است. همچنین این خودرو تنها خودروی 4 درب در لیست حاضر و یکی از تنها 2 خودروی بریتانیایی در این لیست است.

به منظور حصول اطمینان از عدم از دست رفتن کنترل این قدرت عظیم در سر پیچ ها سیستم تعلیقی از نو مهندسی شده و کاملا جدید برای این خودرو طراحی شده است.

هرچند ترمزهای سرامیک کربنی در لیست آپشن های این خودرو قابل انتخاب است ولی سرعت این خودرو و وزن بسیار بالای آن این سوال را به ذهن می رسانند که آیا بهتر نیست این ترمز به صورت استاندارد برای این خودرو ارائه شود؟
 

8:فراری GTC4 Lusso

حداکثر سرعت:335 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :3.4 ثانیه

تنها 50 نمونه ساخته خواهد شد و قیمت از US$ 300,000

هرچند این خودرو مانند بنتلی 4 درب ندارد اما به راحتی می تواند همانند آن یک خانواده را با سرعتی سرسام آور جا به جا نماید. این مدل در واقع یک مدل باز طراحی شده از FF می باشد که پیشرانه 12 سیلندر V شکل اش 680 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد و فضای کافی برای نشستن 4 نفر و چمدان هایشان را داراست.

فراری برای تحول FF به GTC4 خیلی فرمول ماشین اصلی را تغییر نداده و سیستم پیچیده انتقال نیرو به 4 چرخ را حفظ نموده ولی به آن فرمان پذیری چرخ های عقب را افزوده است تا شعاع گردش آن را کاهش دهد و پایداری خودرو را در سرعت های بالا افزایش یابد.

سریع ترین خودروهای جهان

خودروی فراری

هرچند در داخل کابین تغییرات جدی رخ داده و در مرکز آنها سیستم چند رسانه ای جدید که اطلاعات کامپیوتر مرکزی خودرو را نیز نمایش می دهد، وجود دارد ضمن اینکه به لطف نمایشگر جدید در بالای محفظه قرارگیری عینک آفتابی این امکان را برای سرنشینان میسر می کند تا از اطلاعات خودرو با خبر شود.
 

7:لامبورگینی سنتناریو

حداکثر سرعت:349 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :2.8 ثانیه ، شتاب از 0 – 300 کیلومتر :23.5 ثانیه

از این دلربای ایتالیایی تنها 20 کوپه و 20 رودستر ساخته خواهد شد و قیمت آن را به US $1.3M بدون احتساب مالیات می رسد.

سریع ترین خودروهای جهان

عکسی از لامبورگینی سنتناریو 

 لامبورگینی همیشه بهترین سلیقه را در هدیه تولد داشته است. سنتناریو هدیه تولد آنها در جشن تولد 100 سالگی فروشیو لامبورگینی (بنیان گذار فقید این برند محبوب) است. تنها 40 نمونه از آن ساخته خواهد شد با قیمت نجومی 1.3 میلیون دلار پیش فروش شده است. به هرحال خاص سواری ارزان قیمت نیست.

به رسم لامبو، این خودرو توان 770 اسبی خود را از قلب تپنده V12 آونتادور می گیرد. این قوی ترین پیشرانه ای است که این خودروساز تا به حال تولید نموده است و برای این خودروی 1.5 تنی نسبت وزن به قدرت برابر 1.97 کیلوگرم به اسب بخاررا رقم می زند.

حتی اگر این اعداد و ارقام هم کافی نباشد، ظاهر اقوا کننده این خودرو به تنهایی برای جلب توجه هر کس کافی است.
 

6:رامیک کانسپت 1

حداکثر سرعت:356 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :2.6 ثانیه ، شتاب از 0 – 200 کیلومتر :6.2 ثانیه، شتاب از 0 – 300 کیلومتر :14.2 ثانیه

شروع قیمت US $980,000

حتی در میان خودروسازان به اصطلاح بوتیکی هم که اکثر خودروهای این لیست را تولید نموده اند، ریماک نام چندان شناخته شده ای نیست. کانسپت وان اولین خودروی ساخته شده این برند است که طراحی خوابیده زیبا قوای محرکه الکتریکی آن این نوید را می دهد که خودرویی بسیار خاص و عالی باشد.

به لطف سیستم هدایت گشتاور هوشمند این خودرو، با وجود حداکثر توان تولیدی 1088 اسب و گشتاور 1600 نیوتون متری باز هم سیستم هندلینگ این خودرو بدون حد و مرزی قابل سفارشی سازی است. این خودرو حتی به یک مود خاص برای دریفت کردن مجهز است هر چند من بعید می دانم که صاحبان این خودرو چند میلیون دلاری با آنها دریفت بزندد یا حتی با آن رانندگی کنند!

سریع ترین خودروهای جهان

 عکسی از رامیک کانسپت 1 


5:آپولو Arrow

حداکثر سرعت:360 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :2.9 ثانیه ، شتاب از 0 – 200 کیلومتر :8.8 ثانیه

100 نمونه ساخته خواهد شد و شروع قیمت به صورت تخمینی از US $1.1M

سریع ترین خودروهای جهان

عکس خودروی آپولو

مدت زمانی بود که صدایی از گامبرت به گوش نرسیده بود. این خودروساز کوچک آلمانی سازنده سوپرکار آپولو بود که در سال های 2005 تا 2012 تولید شد. حال اما پس از تغییرات در هیات مدیره این کمپانی این بار با نامی جدید، خودرویی جدید و نگاهی جدید به زندگی بازگشته است.

خودرو Arrow (همان پیکان خودمان) که در نمایشگاه ژنو کمی پیشتر معرفی شد از خط مشی جدید طراحی این خودروساز بهره مند است که از دیرباز طرفدار ایده "اول کاریی بعد زیبایی” بوده است.

در پس بدنه ای که طراحان آن از کوسه الهام گرفته اند، پیشرانه ای در میانه خودرو نصب شده که از V8 های ساخت آئودی است که 986 اسب بخار را به خدمت راننده در می آورد و 1000 نیوتون متر گشتاور ناقابل را زیر پای وی می گذارد.

100 نمونه از آن ساخته خواهد شد و به نظر می رسد که هر کدام برای خود یگانه باشند چرا که لیست بلند و بالایی از انتخاب ها برای شخصی سازی پیش رو خریداران آن قرار دارد.
 

4:زنو TS1

حداکثر سرعت:375 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 : 3 ثانیه

تنها 15 نمونه ساخته خواهد شد و هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده است.

این خودرو جدیدترین محصول خودروساز دانمارکی است و میراث خوار خودروی پیشین آنها با نام ST1 است که در سال 2007 معرفی شده بود و این خودروی بسیار خاص و محدود بیشترین شهرت خود را مدیون آتش گرفتنش در برنامه Top Gear است.

سریع ترین خودروهای جهان

خودروی زنو

هرچند TS1 نامی بسیاربسیار شبیه به ST1 دارد ولی در پشت پرده تغییرات بسیاری به خود دیده است.

قلب تپنده این خودرو نیز جدید است و موتوری V8 مجهز به توربوهای دوقلو را شامل می شود. هرچند Zenvo می بایست اطلاعات مربوط به قدرت و گشتاور این پیشرانه را منتشر نماید اما با فرض اینکه این خودرو حداکثر سرعتی مشابه نسل قبل خود داشته باشد می توان گفت که باید توقع قدرتی در حدود 1100 اسب بخار و گشتاوری در حدود 1424 نیوتون متر را داشت.
 

3:پاگانی هوآیرا BC

حداکثر سرعت:383 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :2.8 ثانیه

تنها 20 نمونه ساخته خواهد شد و شروع قیمت آن از US $2.5M برآورد می شود.

سریع ترین خودروهای جهان

عکسی از پاگانی هوآیرا BC

 پاگانی هویرا به خودی خود یکی از سریع ترین خودروهای جهان است و حال اما مدل BC آن عملکرد این خودرو را به سطحی دیگر برده است.

هرچند حال در سال 2016 پاگانی شناخته شده است اما در حقیقت این برند خصوصا در قیاس با فراری و لامبو بسیار جوان است. حروف BC مخفف Benny Caiola است که در واقع نام اولین خریدار پاگانی است.

وی در سال 2010 فوت کرده است و در واقع این خودرو مخصوص پیست مسابقات نمادی از قدردانی پاگانی از اولین خریدار خود است. (البته باید می دیدیم اگر این شخص غیر ایتالیایی بود هم باز این گونه می شد؟

به نظر می رسد که این قدردانی هم از روی ظاهر نبوده و واقعا خودرویی شاهکار را به نام این شخص زده اند. این خودرو به جعبه دنده ای جدید مجهز شده که 7 سرعته نیمه خودکار است و نسبت به آنکه در خود هویرای اصلی نصب است 40 درصد سبک تر است.

پیشرانه تویین توربوی AMG V12 این خودرو هم تقویت شده است و علاوه بر این، این خودرو از سیستم تعلیق جدیدی بهره مند است که در آن از آلیاژی جدید از آلومینیوم تقویت شده به نام HiFrog استفاده شده است.
 

2:کونخزیگ رگرا

حداکثر سرعت:410 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 : 2.8 ثانیه ، شتاب از 0 – 200 کیلومتر :6.6 ثانیه

، شتاب از 0 – 300 کیلومتر :10.9 ثانیه

شروع قیمت از US $1.9M

Christian von Koenigsegg همواره دیدگاهی خاص از سوپرکار ها داشته ولی حتی بر اساس استانداردهای وی هم باز Regera کمی دیوانه وار به نظر می رسد.

در این خودرو به جای کنترل قدرت سرسام آور تولید شده از پیشرانه تویین توربوی 5 لیتری این خودرو و 3 موتور الکتریکی کمکی آن به وسیله یک جعبه دنده پیچیده و سنگین، این خودرو از سیستم منحصر به فرد کونیگزگ به نام Direct Drive بهره می برد.

سریع ترین خودروهای جهان

عکس خودروی کونخزیگ رگرا 

 در واقع این نگرشی کاملا جدید به هایپرکار است.

مانند سایر خودروهای تولید شده این کمپانی، این خودرو هم به تنهایی پیرامون قدرت شکل نگرفته. به عنوان مثال این خودرو چه در داخل و چه خارج بسیار زیبا است و طراحی خاص آن، آن را از سایر هم رده های خود مجزا و متمایز کرده است.

کمپانی سازنده هم چنین مدعی است که این خودرو قابلیت کارکرد به عنوان یک خودرو GT را دارد چرا که در این خودرو سیستم تعلیق تند و چابک Agera RS دست خوش تغییراتی شده تا کمی آرامش بیشتری را به راننده و سرنشینان بدهد. کدام خودروی 410 کیلومتری در ساعتی دیگری را می شناسید که چنین قابلیتی داشته باشد؟
 

1:بوگاتی شیرون

حداکثر سرعت:420 کیلومتر بر ساعت

شتاب 0-100 :2.5 ثانیه

500 نمونه ساخته خواهد شد و قیمت آن از US$2.612M

سریع ترین خودروهای جهان

بوگاتی شیرون 

وقتی بحث حداکثر سرعت به میان می آید هیچ کس تجربه بیشتری از بوگاتی ندارد. مدل شیرون که دنباله روی مدل محبوب و شاهکار ویرون خواهد بود و آمده است که کاری که سریعترین خودروی دنیا شروع کرده را ادامه دهد.

این خودرو که پیشرانه اش 1500 اسب بخار تولید می کند. تمام نیروی خود را از طریق سیستم چهار چرخ متحرک به زمین زیر پایش منتقل می کند.

سریع ترین خودروهای جهان

بوگاتی شیرون 

هرچند اعداد و ارقام سرعت و شتاب این خودرو به اندازه کافی تحسین برانگیز است ولی بوگاتی تلاش کرده تا شیرون یک خودروی معمولی و تنها با یک هنر نباشد و خواسته تا محصول جدیدش حرف های دیگری هم برای گفتن داشته باشد.

به عنوان مثال حالت دریفت برای این خودرو چهار چرخ متحرک در نظر گرفته شده است و داخل این خودرو نیز چنان زیبا و هم گون با ظاهر بیرونی است که بوگاتی فضای داخل آن را به یک سالن کنسرت شبیه می داند. سالن کنسرتی 2.6 میلیون دلاری!

سریع ترین خودروهای جهان 2016 + تصاویر

4.658
این مطلب مفید بود ؟535
برگرفته از وب‌سایت دیجیاتو / م.ف
وبگردی