سعید روستایی
به بهانه سالروز تولد سعید روستایی کارگردان جوان سینما مروری بر کارنامه هنری این چهره موفق سینما داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

سعید روستایی کارگردان دو فیلم پرفروش سینما

امروز 23 مرداد همرمان با سالروز تولد سعید روستایی کارگردان جوان و موفق این روزهای سینما است که فیلم های پرفروشی را برای سینمای کشورمان ساخته است.

به بهانه سالروز تولد این کارگردان جوان مروری بر کارنامه هنری او داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه ما باشید.

سعید روستایی و کارنامه هنری مختصر اما درخشانش

سعید روستایی کارگردان جوان این روزهای سینما است که با دو تجربه موفق نامخودش را در لیست کارگردان های پرفروش سینمای ایران قرار داد . این جوان هنرمند سینما که ساخت دو فیلم متری شیش و نیم و ابد و یک روز را در کارنامه هنری اش دارد امروز 23 مرداد تولد 30 سالگی اش را جشن گرفت.

سعید روستایی

سعید روستایی کارگردان جوان و موفق سینما

سعید روستایی در اولین تجربه ساخت فیلم بلند سینمایی اش آنقدر خوش درخشید که کمتر کسی باورش میشد که این کارگردان موفق یک جوان 30 ساله است.

سعید روستایی

 سعید روستایی کارگردان ابد و یک روز و متری شیش و نیم

فیلم ابد و یک روز اولین تجربه فیلمسازی سعید روستایی در سینما بود که برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست 9 سیمرغ بلورین را برای عوامل این فیلم به ارمغان آورد.

داستان فیلم ابد و یک روز درباره خانواده ای است که درگیر مشکلات زیادی از جمله فقر ، اعتیاد ، بیکاری و ... است و ماجرای ازدواج سمیه دختر خانواده یکی دیگر از ماجراهای این فیلم است.

نوید محمدزاده و سعید روستایی

نوید محمدزاده و سعید روستایی کارگردان ابد و یک روز

بازیگرانی چون پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی در فیلم ابد و یک روز به ایفای نقش پرداخته اند.

سعید روستایی و نوید محمدزاده

سعید روستایی و نوید محمدزاده در متری شیش و نیم

دومین فیلم سعید روستایی با عنوان متری شیش و نیم برای اولین بار سال 97 در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرد.

این فیلم سعید روستایی به مانند ساخته قبلی اش باز هم داستانی از مشکلات اجتماعی را به تصویر کشید و با بازی موفق نوید محمدزاده ، پیمان معادی ، پریناز ایزدیار ، فرهاد اصلانی و... توانست نظر مثبت بسیاری از مخاطبان را جلب کند.

فیلم های موفق سعید روستایی از ابد و یک روز تا متری شیش و نیم

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
وبگردی