سعید عزت اللهی

سردار آزمون درس عبرتی برای سعید عزت اللهی

تاریخ انتشار : 26 آبان 1395کد مطلب : 39621زمان مطالعه : 2 دقیقه
سعید عزت اللهی با پیشرفت ناگهانی که داشت و عبرتی که از سردار آزمون گرفت میداند جدا شدن از روستوف کار ساده ای نیست.

فرار سعید عزت اللهی از دست روس ها

سعید عزت الهی بازیکن 20 ساله ی فوتبال اهل ایران است.وی اکنون در باشگاه روستوف درلیگ برتر روسیه بازی می کند. پیشتر وی در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید بی در سگوندا دیویژن بی (سومین سطح برتر فوتبال اسپانیا) در پست هافبک دفاعی و میانی بازی می کرد.

ماجراهای سردار آزمون برای سعید عزت اللهی عبرت شده است.

سردار آزمون ستاره خط حمله تیم ملی، در دو سال گذشته می توانست به لیگ های اروپایی برود؛ به جایی که باعث پیشرفت بیشتر او شود. تازه امسال در لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد چه فاصله ای بین فوتبال روسیه و فوتبال ناب اروپا وجود دارد.

حضور سعید عزت الهی در ترکیب اصلی روستوف مقابل اندرلخت آن هم در اولین بازی رسمی فصل جدید بازتاب گسترده ای در سطح رسانه های روسی داشت تا جایی که نمایش این بازیکن و همچنین گلزنی اش به حریف بلژیکی باعث شد تا همه از عملکرد شگفت انگیز و انتخاب خوب بردی اف تعریف و تمجید کنند.

سعید عزت اللهی

سعید عزت اللهی بازیکن روستوف

تفاوت سطح فوتبال روسیه با این فوتبال، مثل تفاوت لیگ مالزی با کره جنوبی است؛ چیزی که قطعا سردار هم آن را درک کرده است. در حال حاضر ایران سعید عزت اللهی و میلاد محمدی را هم در لیگ روسیه دارد. قبلا علیرضا حقیقی هم در این کشور توپ می زد. با اتفاقی که برای سردار رخ داد، مشخص شد اگر بازیکنی در روسیه خوب باشد و پیشنهاد داشته باشد، به سادگی نمی تواند جدا شود. در حال حاضر سعید عزت اللهی هم کمی در خطر است.

او وقتی از تیم c اتلتیکو بازی می کرد، اینقدر موفق نبود. او در تیم ملی خوش درخشید و در روستوف هم مهره ای فیکس شد؛ این یک پیشرفت ناگهانی را برای سعید رقم زد. در عرض یک سال او تبدیل به یکی از پدیده های فوتبال آسیا شد و امروز بی شک کار ساده ای برای جدایی از روستوف نخواهد داشت.

عامل انتقال او به این باشگاه روسی هم قربان بردیف بود؛ کسی که همه کاره سردار به حساب می آید. سعید تا نیم فصل با روستوف قرار داد دارد، در حالی که وقتی به روسیه رفت می گفتند او سه ساله بسته است. قاعدتا اگر او سه ساله بسته بود، باید یک سال و نیم اضافه تر در خدمت این تیم باشد اما امسال بود که خود سعید گفت نیم فصل قراردادش به پایان می رسد. این هم یکی از سوال هایی است که هنوز کسی جوابی برایش ندارد. چرا روس ها معمولا توضیح شفاف درباره قراردادها نمی دهند؟ گویا سعید با توجه به اتفاقاتی که برای سردار افتاده، پخته تر شده به همین دلیل می خواهد در نیم فصل از روسیه برود. او در این باره می گوید:«هنوز هیچ چیز معلوم نیست و باید نیم فصل پای میز مذاکره بنشینیم.»

سردار آزمون درس عبرتی برای سعید عزت اللهی

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از خبر ورزشی -/ح
وبگردی