نمناک سبک زندگیگردشگری سفربه جنوب کشور با قطار بهتر است یا خودروی شخصی؟
سفر با خودرو شخصی ، مسافرت به جنوب کشور
برای یک مسافرت به جنوب کشور بهتر است نکاتی را برای شرایط و وسلیه سفر در نظر بگیرید.

 سفربه جنوب کشور با قطار بهتر است یا خودروی شخصی؟

سفر بهترین و آرامبخش ترین لذتهای در دنیا به حساب می آید. اما به کدام شهر سفر رفتن؟ با چه وسیله ای نقلیه ای به سفر کنید؟ همیشه برای افرادی که قصد سفر دارند یک دغدغه ذهنی به حساب می آید.

آمار ها نشان داده است که مردم ایران علاقه ای زیادی دارند که به شمال بروند. اما چرا جنوب کشور را امتحان نمی کنید؟ می دانستید چقدر جاذبه و مکان دیدنی برای ساخت یک سفر عالی برای شما دارد. 

پس از بررسی ها از تعداد تصادفات و خرابی ها، قطار امن ترین وسیله ای نقلیه برای رفت و آمد به شهرهای مختلف است. از زمانی که تعداد ماشین ها هر روز بیشتر از گذشته شده است؛  افراد بیشتری سفر با ماشین را ترجیح می دهند. اما اطلاعات کمی در مورد خطرات پیش رو می دانند. اگر نمی دانید سفر با قطار بهتر است یا خودوری شخصی با ما همراه باشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

اخطار! تا زمانی که این مطلب را نخوانید از خودروی شخصی استفاده نکنید

همانطوری که شهری برای گشت و گذار انتخاب می کنید، این مورد هم بسیار مهم است، وسیله نقلیه خودتان را  از قبل تعیین کنید تا از مسیر هم لذت ببرید.

ماشین مطمئنا برای کسانی که همیشه رانندگی کردند؛ وسیله نقلیه بسیار عالی به حساب می آید. اما چه زمانی؟ زمانی که در داخل شهر هستید یا سفر با مسافت کمی را می خواهید بروید. اما برای سفر به جنوب و مبدا هم از تهران باشد، سخت ترین و نا امن ترین وسیله به حساب می آید.

اگر با ماشین می خواهید سفر کنید، باید احتمال تصادف در جاده، خواب آلودگی، پنچره شدن، خرابی ماشین و مریض شدن در اتوبان و جاده های دور از شهر هستند؛ را بدهید. تمام این موارد می تواند یک سفر آرام را از شما بگیرد. مطمئنا یک سفر زمانی می تواند لذت بخش باشد که از مطمئن ترین وسیله نقلیه استفاده کنید.

با دیدن هزارن کیلومتر سردرد نگیرید

اگر با ماشین می خواهید سفر کنید و مقصد سفر به بندر عباس یا اهواز را تعیین کرده اید. این سفر می تواند برای شما و همراهانتان بسیار خسته کننده و کسل بار باشد. زمانی که به اتوبان اصلی جنوب کشور برسید تا چشم کار می کند باید یک مسیر مستقیم بدون هیچگونه منظره از طبیعت را ببینید. 

شاید اگر یک بار تجربه سفر با قطارهای پنج ستاره و امکانات رفاهی مناسب مانند قطار زندگی را چشیده باشید خستگی سفر با خودرو برای شما دو چندان شود.

این مورد حداقل برای من بسیار سردرد آور و خسته کننده است. مخصوصا زمانی که یکی از عزیزترین افراد زندگیتان پشت فرمان باشد، نگرانید و استرس دارید که یک وقتی خواب آلود و خسته نشود. این خودش لذت سفر را از بین می برد.

مسافرت به جنوب کشور

نکته ای که هر مسافر باید بداند

برای سفرتان چه دور یا نزدیک حتما یک برنامه ریزی درست و حسابی  داشته باشید تا در طول سفر به مشکلی نخورید. در برنامه ریزی خودتان اول از همه تعیین کنید،  استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا ماشین شخصی مناسب سفر هست یا نه؟  سپس به کوچک ترین مسائل هم فکر کنید و دفترچه یادداشت خود بنویسید. 

راهی آسان، سریع و لذت بخش برای سفری خاطره انگیز

فکر می کنم تا الان متوجه شدید سفر به جنوب کشور آن هم با ماشین شخصی می تواند سخت ترین حالت ممکن باشد. امن ترین وسیله نقلیه قطار به حساب می آید. این جمله را خودم نگفتم بلکه آمارهای نشان می دهد، تعداد تصادفات و خرابی های قطار بسیار کمتر از دیگر وسائل حمل ونقل است.

احتمالا افراد زیادی مایل هستند با قطار سفر کنند پس همین حالا اقدام به خرید اینترنتی بلیط قطار کنید.  به دلیل اینکه تعطیلات در حال شروع است و قطارهای مناسب را از دست میدهید و قطارهای با امکانات مناسب را نمی توانید تهیه کنید.

سفر به جنوب با قطار

چه کسی می گوید با قطار رفتن سخته؟

از زمانی که وارد قطار می شوید مطمئن باشید سفر راحتی را تجربه می کنید. قطار از مسیرهای که دارای تونل و کوه هستند عبور می کند. این می تواند یک امتیاز به حساب بیاید، زمانی که از نشستن در کوپه خسته شدید؛ داخل راهرو بروید و از پنجره بیرون رو تماشا کنید. 

مهم ترین قسمت سفر با قطار نگران نبودن از خستگی لوکومتیوران است. این انرژی شما را چندین برابر می کند و برای ادامه سفر سرحال تر خواهید بود. اگر مقصد سفرتان بندرعباس تعیین کرده اید، سامتیک بلیط قطار بندرعباس را بصورت اینترنتی می فروشد. 

سفر با خودرو شخصی

برای مسافرت به جنوب کشور نباید نگران غذا و تفریح در طول مسیر باشید؛ زیرا تمام این موارد در یک قطار درجه یک و دو تعیین شده است. 

همچنین اگر مقصد سفرتان به اهواز است و باز هم پیشنهاد می کنم با قطار این مسیر بروید؛ تا هیچ گونه دلهره ای در وجودتان ایجاد نشود. مسیر تهران به اهواز دارای قطارهای با امکانات متفاوت است. قطارهای مناسب با بودجه افراد تقسیم بندی شده است. بلیط قطار اهواز در ساعات و روزهای متفاوت را می توانید از سایت سامتیک خریداری کنید.  

فراموش نکنید قطاری انتخاب کنید که دارای تخت باشد، مطمئنا در طول مسیر احساس خواب آلودگی به شما دست خواهد دارد و یک چندساعتی خواب شما را سرحال تر می کند. 

آیا برای مسافرتی بیادماندنی آماده اید؟

در انتها با توجه به تمام سختی های که در مورد ماشین و همچنین در مورد راحتی سفر با قطار گفته ایم. حالا تصمیم با خود شماست که می خواهید با قطار یا ماشین به جنوبی ترین شهر ایران سفر کنید. اما این مورد را در نظربگیرید که ماشین عواقب بسیار جبران ناپذیر را برای شما می تواند رقم بزند و نتوانید از سفر لذت ببرید. مسافرت به هرشهری باید جزو بهترین خاطرات ثبت شود.

سفربه جنوب کشور با قطار بهتر است یا خودروی شخصی؟

این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .