سفر با خودرو
سفر به انسان که چگونه در موقعیت های سخت و یا در زمانی کوتاه برای مدیریت وقت و هزینه برنامه ریزی کند و چالش های در طول سفر را به راحتی بگذراند و از آن ها تجربیات ارزشمندی کسب کند.

با خودروی شخصی مسافرت کنیم یا نه ؟

رپورتاژ آگهی : سفر به انسان که چگونه در موقعیت های سخت و یا در زمانی کوتاه برای مدیریت وقت و هزینه برنامه ریزی کند و چالش های در طول سفر را به راحتی بگذراند و از آن ها تجربیات ارزشمندی کسب کند.

سفر مقدمات و ارکان گوناگونی دارد که یکی از مهمترین آن ها مشخص کردن نوع وسیله نقلیه است. سفر با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار و هواپیما یا وسیله نقلیه شخصی؟ مسئله این است. سفر با وسایل نقلیه عمومی شاید از نظر هزینه کمی گران تر باشد اما بسیار راحت است و تنها نیاز به رزرو بلیط دارد. اما سفر با وسیله نقلیه شخصی حال و هوای خاص خودش را دارد و تنها کافی است خودرو از نظر فنی سالم باشد تا قدم در راه جاده گذاشته و سفر آغاز شود. پس یکی از مهم ترین اصول سفر با خودروی شخصی اطمینان کامل از وضعیت سلامت خودرو و رعایت نکات ایمنی است اما در کنار مزایای استفاده از خودروی شخصی معایبی هم مانند تمام شدن بنزین، پنچری لاستیک، خرابی باتری و کمبود جا هم وجود دارد.

مسافرت با خودرو

وقت خود را هدر ندهید

وقت یکی از مهم ترین چیز هایی است که در زندگی انسان وجود دارد و هر کسی با برنامه ریزی موثر قصد دارد برای وقت خود به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی کند. این مقوله ارزشمند در مورد مدت زمان سفر هم صدق می کند. بسیاری از افراد قصد دارند تعطیلات و روزهای سفر خود را با اجاره هتل آپارتمان در کیش شروع کنند که در این صورت سفر با خودروی شخصی اصلا جایز نیست. رانندگی خسته کننده در طول مسیر، انتقال خودرو تا جزیره و ایجاد ترافیک در جزیره از معایب سفر با خودروی شخصی است که راهکار مناسب برای مقابله با این وضعیت تهیه بلیط هواپیما است که بدون فوت وقت سفر آغاز شود.

وقت سفری شاد و ارزان است

استفاده از خودروهای شخصی یکی از بهترین راه ها برای این است که بتوان تجربه سفری شاد و ارزان را تجربه کرد. در این صورت چند خانواده می توانند با هم سفرشان را شروع کنند و در طی مسیر با هم به استراحت و صرف غذا بپردازند و در شهر مقصد نیز با خیال راحت در کنار یکدیگر به مکان های دیدنی مراجعه کنند. این نوع سفر به دلیل استفاده از وسیله شخصی هزینه وسیله رفت و آمد را کمتر می کند و با توجه به اینکه تمامی نفرات در هر نقطه ای که تمایل دارند می توانند توقف داشته باشند احساس راحتی و شادی بیشتری خواهند داشت. مثلا افرادی که قرار است با هم به سفر بروند بعد از اجاره آپارتمان در کرمان در یک ساعت معین راهی شده و سفری لذت بخش را تجربه کنند.

امنیت و سلامت دو فاکتور مهم

یکی از معایب سفر با وسیله نقلیه شخصی نگرانی از ترافیک و آمار تصادف های بین جاده ای است که با استفاده از وسیله نقلیه عمومی این نگرانی کاهش می یابد. برخی از شهرها مسیرهای طولانی دارند و یا اینکه افرادی که مسئولیت رانندگی را بر عهده دارند با جاده های بین شهری آشنایی کمتری دارند که در این صورت سفر با وسایل نقلیه عمومی بهترین راه است. به عنوان مثال با اقامت در هتل آپارتمان در سرعین می توان بلیط اتوبوس هم رزرو کرد و در صحت و سلامت به مقصد رسید. البته سفر با وسیله نقلیه شخصی به شرط رعایت نکات ایمنی خودرو مانند بررسی عملکرد موتور، انجام معاینات فنی، بستن کمربند ایمنی، بررسی لاستیک ها و تنظیم باد و استفاده از نقشه راه ها و جاده ها امنیت سفر را بیشتر می کند.

مزایا و معایب سفر با خودروی شخصی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی