نمناک سبک زندگیکار و زندگی آداب و رسوم سفر با هواپیما
سفر با هواپیما ، هنگام سفر با هواپیما
سفر با هواپیما نیز قوانین و مقررات خاص خود را دارد. با رعایت این قوانین و احترام به آنها، دیگر از صندلی، رفتار کارکنان، کسی که در صندلی بغل شما نشسته و … ناراضی نخواهید بود و این ساعات را در سفر با هواپیمابه خوشی خواهید گذراند.

نکاتی مهم در مسافرت با هواپیما

چه کسانی که تا به حال تجربه سفر هوایی را داشته اند و چه افراد دیگر ، اغلب باور پیچیدگی و به نوعی متفاوت بودن این نوع سفرها وجود دارد . سفرهای هوایی هم مثل انواع سفرهای دیگر قوانین و اصولی دارند که با آشنایی با انها می توانید رفتار مناسبی در طول آن داشته باشید .

اگر قبل از سفر با هواپیما آداب و رسوم آنرا بدانید، قطعا پرواز لذت بخش تر خواهد شد.

در جریان سفر با هواپیما چگونه رفتار کنیم

مسافرت با هواپیما

1. راهرو را باز نگه دارید
درسفر با هواپیمازمانی که سوار هواپیما می شوید ممکن است ژاکتی به تن داشته باشید و یا کیفی همراه داشته باشید. این وسایل را قبل از نشستن باید در قسمت بار بالای سر خود قرار دهید نه اینکه آنرا در راهرو و جلوی پای خود بگذارید. این کار باعث می شود رفت و آمد دیگران با مشکل باشد.

مسافرت با هواپیما

2. از جای وسایل مطمئن شوید
قبل از پرواز به شما می گویند که چه میزان بار می توانید همراه داشته باشید و یا می توانید اینرا در سایت خطوط هوایی چک کنید و مطلع شوید. میزان باری که به داخل کابین میبرید نباید آنقدر زیاد باشد که به خوبی در جای بار بالای سر قرار نگیرید و با یک تکان ساده به بیرون ریخته شود.

 مسافرت با هواپیما

3. خودتان را به بغل دستیتان معرفی کنید
این بخشی از قوانین و مقررات هواپیما است که ممکن است با یک نگاه ساده و لبخند آغاز شود. سلام دهید و خود را معرفی کنید. اگر همسفرتان تمایل داشته باشد، این صحبت را ادامه خواهد داد.

 مسافرت با هواپیما

4. دسته ی صندلی مشترک
ممکن است صندلی شما، صندلی وسط باشد. در این صورت نباید فکر کنید که دسته های صندلی کاملا سهم شماست. از دسته ها به اندازه ی سهم خود استفاده کنید تا دیگران را مورد آزار و اذیت قرار ندهید.

 مسافرت با هواپیما

5. در جای خود بمانید
برخی در زمان استراحت به فضای دیگران تجاوز می کنند. شما باید سعی کنید که تمامی اعضای بدن خود را روی صندلی خود یعنی تنها قسمتی که کاملا برای شماست نگه دارید. اگر قوانین و مقررات هواپیما را رعایت می کنید، این موضوع را نیز نباید فراموش کنید.

مسافرت با هواپیما

6. بوی غذا
هوای کابین بسیار خفه است و در یک مکان کوچک مسافران بسیاری وجود دارد. سعی کنید غذاهایی که همراه خود میبرید دارای بو نباشند. زیرا این بو ممکن است دیگران را آزار دهد و یا برخی حساس باشند و حالشان بد شود.

مسافرت با هواپیما

7. خواباندن صندلی
در سفر با هواپیما از باز کردن صندلی به صورت یکباره جدا خودداری کنید. زیرا مواردی دیده شده که مسافر جلویی بدون اطلاع اینکار را انجام داده و چای روی سینی صندلی پشتی ریخته و مشکل آفرین شده است. قبل از باز کردن صندلی، مسافر عقبی را مطلع کنید.

آداب و رسوم سفر با هواپیما

آداب و رسوم سفر با هواپیما
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از کوله پشتی-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف