سفر تابستانی خوب
سفر در تعطیلات تابستانی با وجود گرمای طاقت فرسا را می توانید با رعایت برخی نکات به یک مسافرت خوب و سالم تبدیل کنید و از آن لذت ببرید.

نکات مهمی که برای یک سفر تابستانی خوب بدانید و رعایت کنید

اکثر ما تعطیلات تابستانی را برنامه ریزی می کنیم اگر آمادگی نداشته باشید سفر کردن می تواند دشوار باشد آسان است که مسیر خود را با عادات سالم زندگی روزمره پیش ببرید اولین قدم برای مسافرت کردن برنامه ریزی است، درست همان طور که شما برای رسیدن به هتل، اتومبیل، و فکر کردن به فعالیت ها برنامه ریزی می کنید، برنامه ریزی مشابهی را برای برنامه غذایی و برنامه ورزشی خود به کار ببرید .

قدم به قدم تا یک مسافرت خوب در تابستان

رطوبت بدن را حفظ کنید :

این همیشه واضح به نظر می رسد، اما وقتی سفر می کنیم فراموش کردن نوشیدن آب کافی برای ما آسان است. نکته:اگر یک بطری پلاستیکی را حمل می کنید، آب را آسان تر به همراه خواهید داشت ، چون می تواند در یک جیب جابگیرد. هم چنین به خاطر داشته باشید که اگر در آب و هوای خشک باشید، باید بیشتر آب بنوشید.

سفر تابستانی خوب

سفر تابستانی خوب با حفظ رطوبت بدن

برای داشتن سفر تابستانی خوب و سالم چه کنیم؟

میان وعده به همراه داشته باشید:

هرگز نمی دانید چه وضعیتی خواهید داشت و قتی گرسنه می شوید. اگر مثل ما باشید، وقتی گرسنه هستید به خوبی عمل نمی کنید! اگر می دانید که تمام روز بیرون خواهید بود، همیشه سعی کنید میان وعده های کوچک آماده کنید و داخل کیف داشته باشید

همیشه لباس های اضافی به همراه داشته باشید تا برای هر گونه آب و هوایی آماده باشید:

حتی اگر در تابستان سفر کنید، دما شب ها می تواند کاهش پیدا کند. حتی اگر دمای خارجی ثابت بماند، نقاط داخلی زیادی وجود دارند که ممکن است جریان بطور متناوب تغییر کند اگر در این شرایط زندگی می کنید لباس بیشتری همراه خود ببرید تا مریض نشوید.

همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید:

یکی از شایع ترین آسیب های ناشی از فعالیت ها در فضای باز، آفتاب سوختگی است. ما معمولا در مورد استفاده کرم قبل از بیرون رفتن عالی هستیم، اما اعتراف می کنیم که گاهی اوقات در نیمه روز، تنبل می شویم روش های سخت را بارها یاد گرفته ایم که یک سوختگی بد می تواند بقیه سفر شما را خراب کند اگر مجبور هستید از زیر نور خورشید پنهان شوید.

در بخش های قبلی نمناک توضیح دادیم که اکثرا به شما می گویند که هر چند ساعت یک بار از کرم ضد آفتاب استفاده کنید اما اگر شنا و یا عرق می کنید، باید بیشتر از قبل کرم بزنید. استفاده از کرم ضد آفتاب ایمن نیز عالی است به طوری که شما در هنگام شنا به محیط زیست یا زندگی دریایی آسیب نرسانید.

کرم ضد آفتاب در تابستان

استفاده از کرم ضد آفتاب در سفر تابستانی خوب و سالم

کارهای ضروروی در یک سفر تابستانی خوب

ویتامین ث مصرف کنید:

وقتی می دانید که در یک مکان شلوغ قرار خواهید گرفت و یا در یک هواپیما با مسافران بیمار تماس پیدا می کنید با مصرف ویتامین ث سیستم ایمنی را بهبود دهید تا بعد از هر سفر، دیگر بیمار نشوید!

دستمال ضد عفونی کننده با خود داشته باشید :

به همراه داشتن دستمال ضد عفونی کننده و دستمال های مرطوب برای ما خیلی مفید است بعضی وقت ها صابون ندارید یا گاهی می خواهید سریعا چیزی را تمیز کنید این دستمالها بهترین گزینه هستند.

با احتیاط ورزش کنید :

به خصوص زمانی که از تابستانی لذت می برید که فعال هستید مطمئن شوید که بیشتر از حد معمول آب می نوشید اگر در طی یک موج گرما بیرون از منزل ورزش می کنید بهتر است صبح زود که دمای هوا پایین تر است این کار را انجام دهید وقتی آب زیادی می نوشید اما نمک ازطریق تعریق دفع نشود ماهیچه ها می توانند منقبض شوند سعی کنید یک نوشیدنی الکترولیتی برای تسکین گرفتگی عضلات بنوشید.

ورزش در سفر

سفر تابستانی خوب و سالم با ورزش

سفری سالم در گرمای تابستان با این نکات

راحت تنفس کنید :

اگر پیر هستید یا شرایط پزشکی مزمن و یا یک دستگاه تنفسی حساس داشته باشید، بیشتر در معرض مشکلات تنفسی در گرما و رطوبت قرار دارید به همین خاطر چنانچه در نمناک یاداور شده ایم متخصصان در این زمینه برای تضمین یک تابستان سالم تهویه مطبوع و دوش آب سرد را توصیه می کنند لباس های گشاد پنبه ای را نیز به عنوان یک گام راحت برای ایمنی تابستان بپوشید.

حمام آفتاب نگیرید :

ابتدا ایمنی تابستان را وقتی نوبت به پوست می رسد در نظر بگیرید هیچ چیز به عنوان "پایه" برنزه کننده وجود ندارد هیچ چیز شما را از اشعه های ماورای بنفش خورشید محافظت نمی کند. طبق آمار مراکز کنترل و پیش گیری بیماری ها در آمریکا، حدود 90 درصد سرطان های پوست از طریق مواجهه با اشعه نور خورشید ایجاد می شوند.

عینک آفتابی استفاده کنید :

فراموش نکنید که در طی یک تابستان گرم چشم خود را سالم نگه دارید به همین منظور کارشناسان توصیه می کنند برای داشتن تابستان بهتر عینک آفتابی بزنید که نه تنها از لنز، قرنیه، و دیگر قسمت های چشم شما محافظت کند عینک آفتابی را بخرید که حدود 99تا 100 درصد اشعه یو وی را از چشم دور کند و اینکه عینک تا حدودی بزرگ باشد تا پوست اطراف چشم هم محافظت کند.

مسافرت در تابستان

عینک آفتابی از وسایل مورد نیاز سفر در تابستان

نکات مهم برای سفر تابستانی خوب و سالم

فعال باشید:

این یکی احتمالا بسیار مشکل است، بسیاری از سفرها شامل جاهای دیدنی، پیاده روی، خرید، یا حتی شنا در اقیانوس هستند اگر هتل یک باشگاه ورزشی داشته باشد که بتوانید ورزش کنید بسیار خوب است

بازارها را بشناسید :

اولین کاری که در هنگام مسافرت انجام می دهید، شناخت بازارهای محلی و یا فروشگاه های مواد غذایی برای خرید سبزیجات خام، میوه ها و چیزهای دیگر است که به یخچال نیاز دارند که در هنگام مسافرت نمی تواند با خود بیاورد.

با سالاد شروع کنید :

سعی کنید با سالاد یا هر غذای سنگین گیاهی دیگری که در دسترس است شروع کنید. نکته ی به ظاهر ساده گفته شده در بخش گردشگری نمناک نه تنها به شما کمک می کند که سیر باشید، بلکه به هضم غذا نیز کمک می کند و اطمینان حاصل کنید که این سبزیجات را می خورید.

زمانی که شک دارید، بپرسید :

همیشه از افراد محلی، افرادی که اطراف شما هستند سوال کنید، و حتی پیشخدمت های رستوران ها چیزی را که سالم ترین گزینه موجود در منوی غذا یا نقاط محلی برای امتحان کردن است را در نظر بگیرید

روح را تغذیه کنید :

خودتان را با تجربه، اکتشاف، لذت بردن از عزیزان خود و ماجراجویی از سفر سر گرم کنید تمرکز را از روی غذا بردارید و آن را در حافظه خود قرار دهید.

 

بایدهای مهم برای داشتن سفر تابستانی خوب و سالم

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : nutritiouslife / everydayhealth / ourbodybook / localadventurer / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب :
وبگردی