نمناک سرگرمیدیدنی ها سقوط شی عظیم الجثه از آسمان + تصاویر
سقوط ، سقوط جسم  غریب
جسمی فلزی و شناخته نشده روز دهم نوامبر از آسمان در منطقه ای دورافتاده و کوهستانی در میانمار سقوط کرده است.

جسم ناشناخته 4متری که از آسمان سقوط کرد

سقوط یک شی عظیم الجثه در روستایی به نام لون خین موجب حیرت همگان شد مقامات محلی گفته اند که هنوز قادر به تشخیص دقیق ماهیت این شئ نبوده اند.

به نقل از شبکه دیسکاوری، این جسم فلزی استوانه ای شکل که طول آن 3.7 متر و شعاع آن 1.5 متر است، در روستایی به نام لون خین در نزدیکی یک معدن یشم سقوط کرده است. روستاییان صبح زود با صدای انفجار و لرزش از خواب بیدار شدند و اگرچه کسی از این حادثه آسیبی ندید، اما جسم بیگانه چادر یکی از معدنچیان را نابود کرد و به آتش کشید.

این جسم در نگاه اول شبیه به قطعه ای از یک هواپیما است. روستاییان ابتدا فکر کردند یک موتور هواپیما پیدا کرده اند زیرا مقدار زیادی دیود و کابل مسی در کنار این جسم یافتند. با این همه مقامات دولتی میانمار می گویند هنوز موفق به شناسایی این جسم نشده اند.

 
جسم عجیب
 

یکی از مقامات دولتی از سازمان هوانوردی این کشور می گوید جسم بیشتر به بوستر راکت شباهت دارد تا قطعه ای از یک هواپیمای تجاری. یک روز پیش از این رویداد چین از پرتاب موفقیت آمیز راکت لانگ مارچ 11 به همراه پنج ماهواره و یک فضاپیمای تجربی ردیاب لیزری به فضا خبر داد.

زباله های فضایی پسماندهایی عادی از پرتاب فضاپیما یا راکت به شمار می روند، اگرچه احتمال اینکه فردی به واسطه سقوط این زباله ها به زمین دچار آسیب دیدگی شود بسیار کم است، اما محققان می گویند احتمال برخورد تکه ای از زباله های فضایی با یکی از هفت میلیارد جمعیت زمین یک در 3200 نفر است.

جسم عجیب و غریب

فضا به واسطه اکتشافات پیشین مملو از زباله های فضایی است. در سال 2010 گفته شد دست کم 500 هزار زباله فضایی هم اندازه تیله یا بزرگتر در فضا در چرخشند، همچنین ناسا می گوید بیش از 20 هزار قطعه زباله فضایی بزرگ تر از توپ تنیس در فضا سرگردانند.

سقوط شی عظیم الجثه از آسمان + تصاویر

سقوط شی عظیم الجثه از آسمان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از شریان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف