نمناک اخبارحوادث جزئیات سقوط مرگبار مینی بوس زائران کربلا در جاده هراز + اسامی فوت شدگان
سقوط مینی بوس در هراز ، سقوط مینی بوس در هراز
یکدستگاه مینی بوس حامل زائران کربلای معلی در جاده هراز به دره سقوط کرد که در این مطلب جزئیات و اسامی فوت شدگان این حادثه را می خوانید.
تاریخ انتشار : 11 آذر 1394
بازدید : 12,312 نفر

حادثه سقوط مینی بوس در جاده هراز

ظهر امروز حادثه دلخراش سقوط مینی بوس حامل زائران پیاده فریدونکناری اربعین حسینی به اعماق دره وانا در محور هراز از سمت تهران به آمل خبری ناگوار بود که نه فقط فریدونکناری ها و مردم مازندران بلکه مردم کشورمان را مبهوت کرد.

سقوط مینی بوس در هراز

مینی بوس حامل این زائران که با اعلام پلیس راه سرعت مطمئنه نداشت، اسیر لغزندگی محور هراز شد و پس از لغزش سطح جاده به دیواره کناری برخورد کرده و به ته دره سقوط کرد.

این مینی بوس 19 سرنشین داشت که همگی مرد و البته دو نفر از آن ها مجرد و بقیه متاهل بودند.

سقوط مینی بوس در هراز

این کاروان عاشق ابا عبدالله الحسین (ع) در روزهای پایانی ماه گذشته از روستای جزین بخش مرکزی فریدونکنار عازم کربلا شده بودند و امروز قصد بازگشت به منازل خود را داشتند.

پس از سقوط مرگبار مینی بوس حامل زائران پیاده فریدونکناری اربعین حسینی به دره وانا همه وسایل و سوغاتی ها در سطح دره و رودخانه پخش شد.

کربلایی محمد کاظمی راننده این خودرو بود که در دم جان باخت.

مهران زابلی نیز از دیگر جان باختگان این حادثه رانندگی است که گفته می شود اهل آمل است.

شمس الله، مهدی، پرویز و صمد نیکزاد نیز از اقوامی هستند که گروهی در این مسافرت حضور داشتند و هم اکنون فوت شدند.

محمد و حسن کاظمی نیز به همراه حسن آغاسی پور از جمله کسانی هستند که به زیارت کربلای معلی نائل آمدند و سپس در راه بازگشت به خانه و کاشانه خود مهاجر ثارالله لقب گرفته و دعوت حق را لبیک گفتند.

سقوط مینی بوس در هراز

رئیس جمعیت هلال احمر آمل در اعلام آخرین آمار از این سانحه رانندگی گفت:در مجموع این مینی بوس 18 مسافر داشت که هفت نفر از آنها مجروح شده و به بیمارستان 17 شهریور آمل منتقل شدند.

جمشید نیک زاد ادامه داد:یک نفر از افراد مجروح منتقل شده به بیمارستان جان باخت.

وی بیان کرد:در مجموع این حادثه 12 فوتی داشت که تاکنون جسد هفت نفر از زائران کربلای حسینی پیدا شده و جستجو برای یافتن 6 جان باخته دیگر ادامه دارد.

به گزارش فارس، زلفعلی محمودی، مرتضی و فریدون کاظمی جزو مفقودان سانحه دلخراش سقوط مینی بوس حامل زائران پیاده فریدونکناری اربعین حسینی به شمار می آیند.

سقوط مینی بوس در هراز

* مصدومیت کارمند فرمانداری فریدونکنار در سانحه سقوط مینی بوس

سرپرست فرمانداری شهرستان فریدونکنار در گفت وگو با فارس خبر حضور کارمند این نهاد را در سانحه مینی بوس محور هراز تایید کرده است.

مهرداد ابراهیمی گفت:تاکنون 12 فوتی، 6 مجروح و پنج مفقودی حادثه قطعی شده است.

رئیس شورای اسلامی روستای جزین فریدونکنار نیز در گفت وگو با فارس اظهار کرد:مینی بوس حامل 18 زائر کربلای معلی که از تهران به سمت آمل در محور هراز در حال تردد بود دچار حادثه دلخراش شده و باعث بروز مصیبت بزرگی در روز اربعین حسینی شد.

سقوط مینی بوس در هراز

* نائب رئیس شورای روستای جزین در محور هراز جان داد

علی نیکزاد افزود:در این حادثه دلخراش کربلایی حسن کاظمی نائب رئیس شورای اسلامی روستای جزین دعوت حق را لبیک گفت.

وی تصریح کرد:کربلایی رضا اصغری همکار خدماتی فرمانداری شهرستان فریدونکنار نیز در این مینی بوس بوده که دچار مصدومیت جدی شده است.

وی ادامه داد:کربلایی رضا اصغری که از ناحیه پا دچار شکستگی شده هم اکنون در بیمارستان 17 شهریور شهرستان آمل بستری است.

نیکزاد بیان کرد:مینی بوس حامل زائران کربلای معلی که از روستای جزین بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار از این سفر باز می گشت، در منطقه وانا دچار سانحه شده و به قعر دره ای که به رودخانه هراز منتهی می شد سقوط کرد.

رئیس سازمان آرامستان شهرداری آمل نیز در گفت وگو با فارس گفت:تاکنون هفت جسد از جان باختگان حادثه سقوط مینی بوس حامل زائران کربلا در محور هراز تحویل سردخانه شهرستان امام زاده عبدالله شد.

محمد مقدس اظهار کرد:مینی بوس حامل 18 نفر از زائران کاروان پیاده اربعین حسینی که از شهرستان فریدونکنار حرکت کرده بودند بعد از ظهر امروز دچار حادثه رانندگی شده و به همراه 18 نفر از سرنشینان در منطقه وانا که در کیلومتر 65 محور مواصلاتی هراز قرار دارد، به عمق دره سقوط کرد.

وی گفت:با توجه به اعزام افراد حاضر در سر صحنه حادثه رانندگی، پنج نفر از سرنشینان مفقود بوده و احتمال می دهند که به داخل رودخانه مجاور دره سقوط کرده باشند.

سقوط مینی بوس در هراز ، جزئیات سقوط مینی بوس در جاده هراز

جزئیات سقوط مرگبار مینی بوس زائران کربلا در جاده هراز + اسامی فوت شدگان
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 24
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 19 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف