نمناک اخبارحوادث جزئیات سقوط هواپیمای ترکیه ای در حوالی شهرکرد + عکس
سقوط هواپیمای ترکیه ای ، سقوط هواپیما
یک هواپیمای ترکیه ای از نوع جت شخصی در حوالی شهرکرد چهار محال بختیاری سقوط کرد. مینا باشاران دختر حسین باشاران به همراه چند دختر جوان مسافران این هواپیما بودند.
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396

سقوط هواپیمای جت شخصی ترکیه ای در ایران

یک هواپیمای ترکیه ای از نوع جت شخصی در حوالی شهرکرد سقوط کرد، تیم های ارزیاب اورژانس راهی محل شده اند و به گفته امدادگران آثار حریق در منطقه دیده می شود.

یک فروند جت شخصی مربوط به کشور ترکیه که از شارجه عازم استانبول بود، هنگام عبور از آسمان ایران از صفحه رادار خارج شد. مطابق اطلاعات اولیه این هواپیما در حوالی روستای «دورک اناری»، شهرستان شهرکرد سقوط کرده است.

هواپیما با آتش در آسمان دیده شده و در ارتفاعات کوه هلن سقوط کرده است. گروه های امدادی هلال احمر از استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به منطقه اعزام شده اند. 5 دستگاه آمبولانس نیز به محل حادثه ارسال شده است که هنوز به محل سقوط نرسیده اند.

بر اساس برخی آمارهای اولیه گفته می شود این هواپیما سه خدمه و 8 سرنشین داشته است. گفته می شود هواپیما به دلیل احتراق موتور دچار سقوط شده است، اهالی روستا هواپیما را رؤیت کردند که در حال سقوط بوده است. برخی منابع رسانه ای گفته اند که هنوز لاشه در حال احتراق است و با چشم غیرمسلح قابل رؤیت است.

جزئیات اخبار مربوط به این حادثه را در زیر می خوانید.


21:11 شرایط نامساعد جوی در محل سقوط هواپیما تا فردا ادامه دارد

شاهرخ پارسا مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شرایط نامساعد جوی در محل سقوط هواپیمای ترکی تا فردا ادامه دارد، اظهار داشت:وقوع رعد و برق، وزش باد شدید و بارش رگباری باران در منطقه سقوط هواپیما پیش بینی می شود.

وی ادامه داد:سامانه بارشی فردا صبح از منطقه دره عش و روستای دورک اناری خارج می شود.


21:07 دستور استاندار چهارمحال و بختیاری درخصوص آماده باش نیروهای امدادی

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری به منظور رسیدگی ویژه و صدور دستورات لازم به سمت محل حادثه در حال حرکت است. وی همچنین به همه دستگاههای امدادی دستور داده است در اماده باش کامل باشند و تجهیزات و امکانات لازم برای امدادرسانی را به کار گیرند.


21:04 وضعیت قرمز 5 تیم هلال احمر اصفهان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت:نیروهای امدادی هلال احمر استان اصفهان با توجه به سقوط هواپیما شخصی ترکیه ای در اردل ناقان شهرکرد در حالت آماده باش هستند.

محسن مومنی در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با توجه به اعلام حادثه سقوط جت شخصی در شهرکرد برای نیروهای امدادی هلال احمر استان اصفهان وضعیت قرمز اعلام شد، اظهار داشت:در ابتدای امر 10 تیم امدادی و در حال حاضر نیز پنج تیم امدادی در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه نزدیک ترین فاصله نیروهای امدادی استان اصفهان از دهاقان تا محل سقوط هواپیما 140 کیلومتر است، تصریح کرد:این هواپیما در محلی مسطح سقوط کرده و چون منجر به آتش سوزی شده است به راحتی توسط اهالی منطقه پیدا شده است.


20:45 بارش شدید باران در منطقه سقوط هواپیمای ترکی/مشکل در امداد رسانی

بارش شدید باران وشرایط نامناسب جوی در منطقه سقوط هواپیمای ترکی عملیات امداد رسانی را با مشکل مواجه کرده است. یکی از محلی های روستای دورک اناری شهرستان کیار در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت:گروه های مردمی از روستای دورک اناری به منطقه سقوط هواپیما حرکت کرده اند.

وی ادامه داد:در حال حاضر به علت صعب العبور بودن محل سقوط هواپیما امکان رسیدن به محل سقوط هواپیمای ترکی وجود ندارد و مردم نتوانسته اند تا محل سقوط هواپیما پیشروی کنند.


20:40 همه سرنشینان هواپیمای ترکیه جان باخته اند

روزنامه حریت اعلام کرد:دو خلبان زن، یک خدمه پرواز و 8 مسافر در حادثه سقوط هواپیما جان خود را از دست داده اند.

آرش شیروانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بروجن هم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سرنشینان هواپیمای ترکیه جان باخته اند، اظهار داشت:سرعت بالای هواپیمای جت و برخورد با کوه و آتش گرفتن موجب فوت سرنشینان هواپیما شده است.

وی ادامه داد:طی گزارش های اعلام شده این هواپیما دارای 11 سرنشین بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بروجن عنوان کرد:پنج تیم امداد و نجات از شهرستان بروجن به منطقه اعزام شده است.

وی بیان کرد:بارش باران و سنگلاخی بودن محل سقوط موجب کند شدن عملیات امداد رسانی شده است.


20:34 تشکیل ستاد مدیریت بحران در کیار/ 32 کوهنورد در منطقه حضور دارند

رضا ظاهری معاون جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در گفتگو با مهر اظهارداشت:گروه های امدادی با تجهیزات کامل در منطقه حضور دارند و سعی دارند از ارتفاعات صعود کنند. وی از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان کیار و بسیج دستگاه های امدادی و تلاش برای رسیدن امدادگران به منطقه خبر داد.

وی بیان کرد:32 کوهنورد حرفه ای در منطقه حضور دارند و 50 کوهنورد نیز در آماده باش هستند.

ظاهری از حضور 8 تیم در منطقه خبر داد.


20:25 سخنگوی اورژانس:افراد محلی تا حدود 10 دقیقه دیگر به محل لاشه می رسند

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس گفت:افراد محلی تا حدود 10 دقیقه دیگر به محل لاشه هواپیما می رسند. آتش هواپیما در حال حاضر خاموش شده است.


20:20 مالک جت شخصی سقوط کرده در شهرکرد مشخص شد

رسانه های ترکیه به نقل از وزارت حمل و نقل این کشور اعلام کردند که این هواپیما جت شخصی متعلق به هولدینگ باشاران بوده و از شارجه امارات متحده عربی به سمت استانبول در پرواز بوده است.

بنا به اعلام رسانه های ترکیه در این پرواز 11 نفر شامل سه خدمه پروازی و هشت سرنشین دچار سانحه شده اند.


20:11 محل سقوط هواپیمای ترکیه ای صعب العبور است

یکی از محلی های روستای دورک اناری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت:محل سقوط هواپیما ترکی در دره عشق شهرستان کیار چهارمحال و بختیاری صعب العبور است. وی عنوان کرد:هواپیما به یک صخره در کوه هلن برخورد کرده است.

وی ادامه داد:نیروهای امدادی تا فاصله یک کیلومتری هواپیما پیش رفته اند اما منطقه صعب العبور است. وی بیان کرد: هنوز لاشه در حال احتراق است و با چشم غیر مسلح قابل رویت است.


20:08 4 ساعت تا رسیدن به لاشه هواپیما/ بارش باران در منطقه آغاز شد

امداد گران هلال احمر به صورت پیاده در حال نزدیک شدن به لاشه هواپیما ترک هستند و بارش باران ادامه مسیر را مشکل کرده است. طبق اعلام امدادگرانی که در منطقه حضور دارند آثار حریق در اطراف منطقه سقوط هواپیما دیده می شود.

امداد گران به دلیل صعب العبور بودن مسیر در حال نزدیک شدن به لاشه هواپیما به صورت زمینی هستند و گفته می شود تا 4 ساعت دیگر به محل حادثه می رسند.

بارش باران نیز در منطقه آغاز شده است و امداد رسانی را مشکل کرده است.


19:55 تصویری که برخی رسانه ها از خلبان هواپیما منتشر کردند

مسافر هواپیمای ترکیه ای


19:50 آمادگی برای اعزام نیرو و تجهیزات در حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از آمادگی ستاد بحران لرستان برای اعزام نیرو و تجهیزات به استان چهارمحال و بختیاری برای امدادرسانی حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای خبر داد.

رضا آریایی در گفت وگو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به سقوط هواپیمای ترکیه ای در «دره عشق» شهرستان «کیار» استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:مدیریت بحران لرستان در صورت نیاز آمادگی انجام اقدامات امدادرسانی و ... را دارد.

وی بابیان اینکه مدیریت بحران لرستان آمادگی خود را در این رابطه به مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اعلام کرده است گفت:مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اعلام کردند که در حال حاضر نیازی به اعزام نیرو، تجهیزات و ... از سوی مدیریت بحران لرستان نیست.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تأکید کرد:دو اکیب کامل از سوی مدیریت بحران لرستان که در امدادرسانی و اعزام نیرو و تجهیزات حادثه دنا نیز شرکت داشتند در حال حاضر آماده هستند و در صورت اعلام نیاز ظرف مدت زمان 30 دقیقه به این منطقه اعزام خواهند شد.


19:50 نخستین تصویر ازسقوط هواپیمای ترکیه ای منتشر شد

سقوط هواپیما


19:50 7 تیم امدادی هلال احمر راهی محل سقوط هواپیما شد

رضا ظاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اعزام هفت تیم امدادی هلال احمر به محل سقوط هواپیما، بیان کرد: محل سقوط هوپیما مشخص شده است. وی عنوان کرد:محل سقوط هواپیما در منطقه حفاظت شده هلن در دره عشق است.

معاون جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری عنوان کرد:محل سقوط هواپیما در روبروی آبشار دره عشق گزارش شده است.


19:48 گروه های امدادی در نزدیکی لاشه هواپیما هستند

قدمعلی مردانی فرماندار کیار در خصوص آخرین وضعیت امداد رسانی به هواپیمای سانحه دیده ترکیه ای گفت:هواپیما به کوه دارعنبس برخورد کرده است و مردم محلی هواپیما را در حال سقوط مشاهده کرده اند.

وی بیان کرد:نیروهای امدادی به نزدیکی محل سقوط رسیده اند اما هنوز به لاشه دسترسی نداریم و مشخص نیست سرنشینان هواپیما در چه وضعیتی هستند.


19:33 هواپیمای ترکیه ای در دره عشق شهرستان کیار سقوط کرده است

سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هواپیمای ترکی در دره عشق شهرستان کیار سقوط کره است، اظهار داشت:نیروهای امدادی در حال اعزام به محل سقوط هواپیما هستند.

وی عنوان کرد:دره عشق یکی از مناطق مرتفع چهارمحال و بختیاری است که در شهرستان کیار واقع شده است.


19:21 اعزام شش آمبولانس اورژانس به محل سقوط هواپیمای ترکی

فرامز شاهین رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اعزام شش آمبولانس اورژانس به محل سقوط هواپیمای ترکی، اظهار داشت:در حال حاضر 12 نیروی امدادی و تکنسین اورژانس به منطقه سقوط هواپیما اعزام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد:حادثه در دره عشق چهارمحال و بختیاری رخ داده است و هواپیما با کوه برخورد کرده است.


19:07 سخنگوی سازمان اورژانس:تیم های ارزیاب به محل سقوط هواپیمای ترکیه ای اعزام شدند

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس گفت:دقایقی قبل یک فروند هواپیمای متعلق به ترکیه از شارجه به مقصد استانبول در نزدیکی شهر کرد سقوط کرد.

گفتنی است این گزارش اولیه بوده به محض کسب اطلاعات بیشتر از طریق روابط عمومی سازمان اورژانس اطلاع رسانی خواهد شد.

تیم های ارزیاب اورژانس کشور به محل اعزام شدند.


19:05 معاون سازمان هواپیمایی به مهر اعلام کرد:هواپیمای سقوط کرده درخواست فروداضطراری نکرد/سرنشینان کمتر از10نفر

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمای کشوری گفت:هواپیمای ترکیه ای که در شهرکرد سقوط کرد از شارجه عازم استانبول بود.

مرتضی دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سقوط هواپیمای جت اختصاصی در نزدیکی شهر کرد گفت:دقایقی پیش یک فروند هواپیما چلنجر ترکیه ای که از شارجه عازم استانبول بود در نزدیکی شهر کرد سقوط کرد.

وی افزود:این هواپیما یک جت شخصی بوده که کمتر از 10 نفر سرنشین داشته است.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمای کشوری تاکید کرد:فرودگاه شهرکرد جزو فرودگاههایی است که رادار دارد ضمن اینکه این هواپیما پیش از خارج شدن از صفحه رادار درخواست فرود اضطراری نداده بود.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سقوط هواپیمای ترکیه ای گفت:یک هواپیمای جت شخصی از کشور ترکیه که از شارجه به استانبول در حال پرواز بود در خاک ایران از صفحه رادار خارج شده و در حوالی شهر کرد سقوط کرده است.

سقوط هواپیمای جت شخصی ترکیه ای مینا باشاران در ایران

جزئیات سقوط هواپیمای ترکیه ای در حوالی شهرکرد + عکس
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف