نمناک اخبارسیاست سلاح جدید ارتش، قویترین موشک ضد زره دنیا
موشک دهلاویه ، سلاح جدید ارتش
ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش اخیر خود موشک دهلاویه را مورد آزمایش قرار داد که با موفقیت همراه بود.این سلاح جدید ارتش با قدرت بالای خود دستاورد مهمی در حفاظت از مرزهای ایران خواهد بود.
بازدید : 4,663 نفر

 

دهلاویه سلاح جدید ارتش ایران (نداجا)


اما در جریان رزمایش ولایت 95 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از موشک ضد زره دهلاویه در نقش ضد شناور استفاده شد. این موشک در حقیقت یک سلاح ضد زره است که چند سال پیش توسط وزارت دفاع به تولید انبوه رسیده و پیش از این نیز به نیروی زمینی ارتش تحویل شده بود. این موشک با برد حدودا 5 کیلومتر و هدایت لیزری می تواند اهداف کوچک سطحی را نابود کند.
 
 
سلاح جدید ارتش
 
 
آزمایش موشک دهلاویه در رزمایش اخیر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)


به گفته مسئولان کشورمان، میزان نفوذ این موشک در زره های واکنشگر در بالاترین حد موشک های ضد زره جهان است. نگاهی به فهرست این تسلیحات عدد 1200 تا 1250 میلیمتر را نشان می دهد. در اینصورت هیچ یک از تانک های ساخته شده در دنیا نمی تواند در برابر دهلاویه با این میزان نفوذ مقاومت کند و این موضوع در خصوص اکثر شناورهای سبک دنیا نیز صدق می کند.

با توجه به اینکه قبلا اعلام شده دهلاویه توانایی هدف قرار دادن بالگردها را نیز دارد، از اینرو مانند خانواده موشک های توفان، تندر و توسن، این سلاح را نیز باید موشکی چند منظوره محسوب کرد و در عین حال، عدم استفاده از هدایت سیمی و استفاده از یک پیشران راکتی مفروض، برد بالاتری را برای دهلاویه در مقایسه با نسل های قبلی موشک های ضد زره ایران را فراهم خواهد کرد.

البته با توجه به محدودیت های تسلیحات هدایت لیزری در محیط های پر از رطوبت که احتمال ابری شدن و بروز طوفان نیز در آن بالا است، می توان از موشک هدایت اپتیکی مثل سری طوفان نیز استفاده کرد. در حقیقت با اضافه شدن این نوع سلاح ها، لایه ای جدید، مهم و پر کاربرد به لایه های دفاعی ساحلی کشور در کنار موشک های ضد کشتی، شناورهای سبک و سنگین و پهپادها اضافه می شود.

 

 

سلاح جدید ارتش، قویترین موشک ضد زره دنیا

سلاح جدید ارتش، قویترین موشک ضد زره دنیا
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف