نمناک سبک زندگیروابط عاطفی تاثیر همسر شاد بر سلامتی
سلامتی ، سلامتی انسان
نتایج تحقیقات محققان نشان داد افرادی که همسران خوشحالی دارند از سلامتی بیشتری در زندگی برخوردارند.

همسر شاد ضامن سلامتی است

سلامتی اولین رکنی است که هرکس از آغاز حیات به دنبال آن است . ازدواج و تشکیل زندگی مشترک یکی از راههای رسیدن به سلامتی و آرامش است اما باید در انتخاب همسر دقت لازم را داشته باشید. یکی از تهدیدهای جدی در زندگی مشترک افسردگی است که آرامش و سلامتی یک زندگی را از بین میبرد . به تازگی محققان دریافتند که داشتن همسر شاد ضامن سلامتی افراد است و همسران خوشحال برای سلامتی مفید هستند.

روانشناسان به منظور انجام این پژوهش حدود دو هزار زوج 50 تا 94 ساله را از نظر میزان رضایت و خوشحالی شان در کنار هم، سلامتی و میزان ورزش در طی شش سال مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان می داد افرادی که همسران خوشحالی داشتند در احتمال بیشتری برای گزارش سلامتی بالا طی این زمان بودند. این رابطه برای مردان و زنان یکسان گزارش شد و علاوه بر این چیزی جدای از خوشحالی شخصی عنوان شد.

همسر شاد و سلامتی

همسر خوشحال ضامن سلامتی شما در زندگی مشترک است

این یافته به طور چشمگیری نشان می دهد که چگونه یک رابطه اجتماعی می تواند تأثیر عمیقی را بر سلامتی افراد داشته باشد.

البته نتایج تنها وجود یک رابطه را نشان می دهد و مؤید رابطه علت و معلولی نیست.

همسران خوشحال در احتمال بیشتری برای ترغیب کردن طرف مقابلشان در دنبال کردن عادات غذایی سالم نظیر ورزش، خواب منظم و رژیم غذایی مناسب، قرار دارند.

شاید هم تنها دانستن اینکه کسی شما را دوست دارد و از بودنتان لذت می برد باعث شود که فرد از عادات مخربی نظیر خوردن الکل و استفاده از مواد مخدر دوری کند.

تاثیر همسر شاد بر سلامتی

تاثیر همسر شاد بر سلامتی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف