نمناک ورزش و تناسب اندامورزش درمانی باورهای غلطی که سلامت جسمی شما را به خطر می اندازند
سلامتی جسمی ، سلامت جسم
همه ی تمرین های ورزشی و رازهای تغذیه برای ما موثر و مفید نیستد بلکه عده ای از آن ها برای سلامت جسمی ما مضر هستند.

 11 راز تمرینی که می توانند برای سلامت جسمی مضر باشند

همان گونه که مطلع هستید ، ورزش کردن درمان طبیعی و سالم برای تمام بیماری ها می باشد که توسط پزشکان و محققان بسیار توصیه می شوند ، ولی برخی از استباهات ورزشی هستند که می توانند کاملا سلامتی را به خطر بیندازند و ما را از اهدافمان کاملا دور کنند .

این رازهای تمرینی اشتباه و نادرست عبارتند از:

راز 1 ؛ بهترین زمان برای تمرین کردن ، صبح هنگام می باشد.

ورزش کردن صبح

بهترین زمان برای ورزش کردن 

این جمله کاملا درست نیست چراکه بهترین زمان تمرین ، هنگامی است که بدن آمادگی فعالیت داشته باشد و به همین دلیل می توان این جمله را رد کرد . مهم نیست که شما در ابتدای صبح ورزش می کنید یا در آخرشب ! مهم این است که بدن شما در آن زمان با ورزش کردن سازگاری داشته باشد و بتوانید تمرین کنید . مطالعات اخیر نیز نشان داده اند که در میان ورزش کردن در صبح و شب ، تفاوت معناداری ندارند.

راز2 ؛ بهترین تمرین برای حافظه بازی های ورزشی هستند.

تقویت حافظه

تقویت حافظه با استفاده از بازی های فکری

شاید شما نیز شنیده اید که بهترین تمرین و ورزش برای حافظه ، بازی های فکری هستند! این جمله تاحدودی اشتباه می باشد و منظور ما این نیست که بازی فکری برای حافظه مناسب نمی باشند و ما قبول داریم که بازی های فکری برای تقویت حافظه گزینه مناسبی هستند ولی تنها راه تقویت حافظه نمی باشند چرا که تمرینات فیزیکی هم به همان اندازه برای حافظه مناسب و موثر هستند . ورزش کردن نیز حتی می تواند خلق و خوی فرد را بهبود دهد و از زوال عقل جلوگیری می کند.

راز3 ؛ با رها کردن تمرینات به مدت 3 هفته ، فرم بدن تغییری نخواهد کرد.

این جمله کاملا اشتباه می باشد ، چرا که اگر شما به مدت یک هفته تمرین و ورزش ننمایید ، راحت می توانید کاهش قدرت در عضلاتتان را احساس کنید و حجم آنها کاهش خواهند یافت.

راز4 ؛ دوی ماراتن تنها راه ایده آل برای تبدیل شدن به یک ورزشکار حرفه ایی !

دو ماراتون

ترجیح دادن دویدن ساده به دو ماراتن

این جمله درست نمی باشد و تنها یک اشتباه محض می باشد ، چراکه افرادی که مسافت های کوتاه را می دوند شاخص های سلامتی قلب آنها نسبت به افرادی که مسافت طولانی را در دو ماراتن می دوند بیشتر است . علاوه بر این شما حتی با پیاده روی می توانید به خواسته خود دست یابید . 

راز5 ؛ نوشیدنی های ورزشی برای شما مناسب تر از آب هستند!

آب بهترین نوشیدنی

آب برای ورزشکاران بهتر از نوشیدنی های ورزش است

متاسفانه این جمله نیز درست نمی باشد چراکه نوشیدنی های ورزشی چیزی بیش از شکر و آب نمی باشد و کارشناسان تغذیه نیز با این جمله مشکل دارند و تنها نوشیدن آب را توصیه می نمایند .

راز6 ؛ دویدن بر روی تردمیل بهتر از دویدن در پارک می باشد.

سلامت جسمی

دویدن در هوای آزاد بهتر از دویدن بر روی تردمیل

اگر شما در هوای تازه بدوید هیچ تفاوتی با دویدن بر روی تردمیل ندارد و با هم تا حدودی برابر هستند . بنابر توصیه کارشناسان دویدن در هوای آزاد بهتر از دویدن بر روی تردمیل می باشد.

راز7 ؛ داشتن رژیم غذایی همراه با خوردن تمام مواد غذایی.

اهمیت رژیم غذایی

داشتن رژیم غذایی مناسب

اگر بعد از یک تمرین سخت ، شما از مواد انرژی زا و پر چرب و شیرین استفاده کنید یک مشکل و اشتباه جدی می باشد که می تواند تمرین و زحمت شما را هدر کند.
بنابراین بهترین راه برای هدر نرفتن زحمات شما ، استفاده از مواد غذایی مناسب و اجتناب از مواد غذایی پرچرب و... می باشد و باید در آن دقت نمایید .

راز8 ؛ دانه های پروتئینی با استفاده از مواد فراوری شده یکی از بهترین تغذیه ها می باشند.

دانه های پروتئینی

استفاده از دانه های پروتئینی با محصولات فراوری شده

متاسفانه این جمله نیز استباه می باشد و اگر شما دانه های پروتیئینی اعم از بادام ، فندق و ... را باشیر استفاده نمایید بهتر از استفاده از آنها با مواد فراوری شده شیرین می باشد .

راز9 ؛ کلسیم تنها در شیر یافت می شود!

کلسیم شیر

شیر تنها ماده دارای کلسیم نمی باشد

یکی از مواد غذایی غنی از کلسیم که بسیار شناخته شده است ، شیر می باشد و با این حال محصولات دیگری نیز وجود دارند که غنی از کلسیم می باشند و عبارتند از کلم بروکلی و اسفناج را نیز به راحتی جایگزین محصولات لبنی کرد.

راز10 ؛ یوگا می تواند در درمان کمردرد موثر باشد.

یوگا

استفاده از تمرین یوگا برای بهبودی دردهای عضلانی

یوگا به معنای اکسیری برای درمان کمر درد نمی باشد و تنها در شرایطی که دچار دردهای عضلانی یا کشش در عضلاتتان شوید ، می تواند در درمان آنها به شما کمک کند و اما اگر مشکلات جدیتری مثل فتق و پریشانی داشته باشید، یوگا می تواند آسیب بزند. در این مورد، قبل از شروع تمرینات، با دکتر مشورت کنید.

راز11 ؛ زمانی که شما می دوید ، زانوهایتان آسیب می بینند.

سلامتی جسمی

دویدن باعث آسیب رساندن به زانو نمی شود

این تنها یک استباه است و با توجه به آخرین تحقیقات ، نه تنها آسیب نمی رسانند بلکه از سیستم عضلاتی و اسکلت محافظت می نماید.

11 باوری که برای سلامت جسمی مضر است

باورهای غلطی که سلامت جسمی شما را به خطر می اندازند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ف.ن /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف