نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها برای سلامت استخوان ها شیر نخورید!!
سلامت استخوان ، مصرف شیر
تا کنون مصرف شیر و لبنیات به شدت برای رده های سنی به خصوص کودکان توصیه می شد اما امروز می نشویم که برای حفظ سلامت استخوان های بدن بهتر است شیر نخوریم ، چرا؟

برای حفظ سلامت استخوان هایتان این شیر و لبنیات را نخورید

فواید شیر و لبنیات برای سلامت استخوان ها امری ثابت شده است اما نکته مهم این است که چه شیری بخوریم و چه لبنیاتی نخوریم. 

شیر تنها نوشیدنی است که به شدت مصرف آن به کودکان توصیه می شود در حالی که همین شیر پاستوریزه ممکن است به بدن کودکان صدمه بزند. نوشیدن شیر پاستوریزه و یا سایر محصولات لبنی آن طور که صنعت لبنیات جلوه می دهد برای سلامتی استخوان ها و سلامتی عمومی افراد خوب نیست.

شیر برای سلامت استخوان ها

شیر برای سلامت استخوان ها مضر است

 چرا برای سلامت استخوان هایمان نباید شیر بخوریم

صنعت لبنیات در 50 ساله اخیر به شدت تلاش کرده است تا مردم را متقاعد کند که محصولات لبنی پاستوریزه همچون شیر یا پنیر سطح کلسیم آن ها را افزایش می دهد که این ادعا کاملا اشتباه است.

 در واقع فرآیند پاستوریزاسیون تنها کربنات کلسیم تولید می کند که بدون وجود عامل کی لیت نمی تواند به سلول ها راه یابد و به همین دلیل بدن برای جذب کربنات کلسیم به خون، کلسیم استخوان ها و بافت های خود را می کشد و در نهایت بدن دچار پوکی استخوان و سایر مشکلاتی از این دست می شود. علاوه بر این، لبنیات پاستوریزه حاوی مقادیر کمی منیزیم برای جذب کلسیم است.

 تحقیقی که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد و بر روی هزاران فرد سوئدی انجام شد نشان داد که شیر گاو می تواند تاثیری منفی بر سلامتی داشته باشد به خصوص اگر به مدتی طولانی مصرف شود. این تحقیق که بر روی 61433 زن بین 39 تا 74 سال برای 20 سال و 45339 مرد در همان محدوده سنی برای 11 سال انجام شد نشان داد که هرچه بیشتر افراد شیر گاو نوشیده اند، بیشتر امکان داشته است که به پوکی استخوان یا شکستگی یا ترک خوردگی استخوان دچار شوند.

سلامت استخوان ، شیرهایی که سلامت استخوان را نابود می کند

برای سلامت استخوان ها شیر نخورید!!
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 22
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 18 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف