نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها با یک آزمایش ساده سلامت جنین را تشخیص دهید
سلامت جنین ، نمونه ادرار مادر
طبق یک مطالعه جدید،با یک آزمایش ساده از نمونه ادرار مادر در دوره بارداری می توان به ارزیابی رشد جنین و پیش بینی سلامت جنین پی برد.
بازدید : 2,797 نفر

پیش بینی سلامت جنین را با یک آزمایش ساده

طبق یک مطالعه جدید، نمونه ادرار مادر در دوره بارداری می تواند به پزشکان در ارزیابی رشد جنین و پیش بینی سلامت جنین کمک کند.

به گفته محققان رشد غیرعادی جنین و وزن نامناسب به هنگام تولد از فاکتورهای پرخطر بیماری های مزمن در سنین بالا، نظیر دیابت نوع2 و چاقی، هستند.

به گفته محققان دانشگاه امپریال لندن، مواد متابولیکی موجود در ادرار مادر می تواند نشان دهد که وزن نوزاد به هنگام تولد چقدر خواهد بود.

بدین ترتیب پزشکان می توانند با ارائه پیشنهاداتی در زمینه تغییر در سبک زندگی به حفظ اندازه سالم نوزاد کمک کنند.

میریل تولدانو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«ما برای اولین بار از تکنیک موسوم به طیف بینی NMR برای تشخیص 10 متابولیت ادراری در سومین سه ماهه بارداری که مرتبط با رشد جنین و افزایش وزن به هنگام تولد است استفاده کردیم.»

به گفته وی، «این متابولیت ها شامل هورمون های استروئیدی و بلوک های ساختاری بیولوژیکی مهمی موسوم به اسیدهای آمینه با زنجیره های منشعب (BCAA) بودند.» این اسیدهای آمینه، مواد مغذی ای هستند که انرژی لازم برای رشد جنین را فراهم می سازند.

سلامت جنین

سلامت جنین در دوران بارداری

تغییر در این اسیدهای آمینه و سایر متابولیت های یافت شده در ادرار مادر می تواند بیانگر 12 درصد اختلاف در وزن به هنگام تولد نوزاد باشد. به گفته محققان، این یافته ها مستقل از سایر فاکتورهای مشخص نظیر وزن مادر و سیگار کشیدن اوست.

در این مطالعه، نمونه ادرار و اطلاعات مربوط به سبک زندگی بیش از 800 زن باردار 28 تا 33 ساله در اسپانیا جمع آوری شد.

به گفته تیم تحقیق، «ما دریافتیم 50 درصد افزایش در میزان BCAA فرد با افزایش 1 تا 2.4 درصدی وزن نوزاد به هنگام تولد مرتبط بوده که معادل 5 تا 11 گرم است.»

با یک آزمایش ساده سلامت جنین را تشخیص دهید

با یک آزمایش ساده سلامت جنین را تشخیص دهید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از سلامت نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف