سلامت سالمند
بر اساس نتایج مطالعات انجام شده ،فعالیت و بیرون رفتن از خانه برای سلامت افراد سالمند سیار مهم بوده و از بی تحرکی آنان جلوگیری می کند.

برای حفظ سلامت افراد سالمند به فعالیت خارج از منزل دعوت کنید.

پس از اینکه بیشتر افراد به دوران سالمندی زندگی خود می رسند دنیا را تمام شده پنداشته و افسرده می شوند و ترجیح می دهند که بیشتر زمان خود را در خانه سپری کنند.این در حالی است که بی تحرکی برای سلامت آنها بسیار مضر بوده و باید ساعاتی را از منزل خارج شوند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه ییواسکیلا فنلاند نشان داده است که تشویق افراد سالمند به خارج شدن از خانه و افزایش فعالیت فیزیکی برای سلامت آنها مفید است.

دوران سالمندی

نکات مهمی برای حفظ سلامت افراد سالمند

این مطالعات نشان داده است افراد سالمند هنگامی که خارج از خانه هستند بیشتر فعالیت می کنند.

فعالیت فیزیکی برای افزایش سلامت و کارایی افراد سالمند مهم است. پیاده روی بهترین روش فعالیت کردن برای افراد سالمند است.

معمولا افراد مسافت های طولانی را با ماشین طی می کنند. با این حال این مطالعات نشان داده است هر چقدر که افراد از محل زندگی خود دورتر می شوند کمتر غیر فعال خواهند بود.

در این مطالعات 174 مرد و زن سالمند در فنلاند مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد به مدت چهار تا هفت روز از شتاب سنج استفاده کردند و میزان فعالیت آنها ثبت شد.

نتایج این تحقیقات در مجله علمی "plos one" منتشر شده است.

سلامت فرد سالمند با فعالیت خارج از منزل

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا-/ف
برچسب :
وبگردی