نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ارتباط جالب بین سلامت قلب و قد افراد
قد ، قد انسان
محققان انگلیسی می گویند هر چه قد شما کوتاه تر باشد احتمال ابتلای شما به بیماری های قلبی عروقی بیشتر است. بنابراین باید سعی شود با ورزش و رژیم غذایی مناسب سلامت قلب را تضمین کرد.
بازدید : 7,391 نفر

نکاتی جالب در مورد ارتباط بین قد افراد و سلامت قلب

به تازگی محققان در یک پژوهش علمی رابطه جالبی را بین اندازه قد انسان با سلامت قلب او کشف کرده اند. آنها اعلام کرده اند افراد با قد بلند تر نسبت به افراد با قد کوتاه کمتر به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.

رابزه اندازه قد و سلامت قلب

قد افراد و سلامت قلب آنان

بر اساس پژوهش های جدید، افراد قد بلند کمتر به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شوند. افراد با قد کوتاه بیشتر در معرض پرفشاری خون، دیابت و سکته قرار دارند.

به نقل از سایت هلث، پژوهشگران به تازگی دریافتند که بین اندازه قد و افزایش بیماری های قلبی ارتباط وجود دارد. در این پژوهش 65 هزار بیمار با مشکلات قلبی و 128 هزار فرد عادی بدون هیچ مشکل قلبی، موردبررسی قرار گرفتند.

نتایج پژوهش ها حاکی از آن است که با افزایش شش و نیم اینچی در قد انسان میزان بروز حملات قلبی سیزده درصد کاهش می یابد. به عنوان مثال افرادی که یک متر و 50 سانتی متر قد دارند 32 درصد بیش از افرادی که قد یک متر و شصت و پنج سانتیمتر دارند در معرض بیماری های قلبی عروقی هستند. به گفته یکی از پژوهشگران، خطر بروز حملات قلبی در افراد کوتاه قد که سیگاری و چاق هستند بیشتر از افراد بلندقد در حالت مشابه است.

اما بنیاد انگلیسی مقابله با بیماری های قلبی عروقی موافق این تحقیق نیست و معتقد است این مساله تنها در افراد کوتاه قد رعب ایجاد می کند. شاید آنچه بیش از کوتاهی قد قابل توجه باشد افزایش میزان مصرف دخانیات طی سال های اخیر است و 200 تا 300 درصد بیش از قد افراد در بروز بیماری های قلبی نقش دارد. به گفته مسئولان این بنیاد کافی است سبک زندگی سالمی داشته باشید، ورزش کنید، سیگار نکشید و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید تا از بیماری های قلبی عروقی دور بمانید.

ارتباط جالب بین سلامت قلب و قد افراد

ارتباط جالب بین سلامت قلب و قد افراد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 15
برگرفته از سلامانه , سلام دکتر -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 13 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف