نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت رابطه ورزش در کودکی و سلامت مغز
سلامت مغز ، دوران کودکی
فعالیت های بدنی در دوران کودکی می تواند از آلزایمردر سنین بالاتر پیشگیری کند و برای حفظ سلامت مغز مفید است.

برای سلامت مغز، ورزش را از کودکی آغاز کنید

با چه روش هایی قادر هستیم از مغزمان محافظت کنیم چه توصیه هایی در این زمینه باید در نظر بگیریم آلزایمر یکی از مهمترین اختلالات مغزی به شمار می آید با روش های درمانی برای مقابله با آن آشنا شوید.
در این بررسی آمده است:تحرک و فعالیت بدنی در دوران کودکی به مغز کمک می کند تا قدرت شناختی خود را حفظ کرده و از "زوال شناختی" (Cognitive Decline) در آینده پیشگیری می کند.
در این بررسی کارشناسان به ارزیابیِ تاثیر ورزش کردن در سال های اولیه زندگی بر سلامت مغز و قدرت شناختی و فعالیت عصبی موش های بزرگسال پرداختند.

سلامت مغز

اهمیت ورزش کردن کودکان

متخصصان کانادایی آزمایش های خود را با این فرضیه شروع کردند که ذخیره شناختی مغز مانع از تحلیل رفتن قدرت حافظه ناشی از افزایش سن می شود.
در این بررسی متخصصان به مطالعه دو گروه موش پرداختند. گروه اول در ماه نخست تولد برای مدت شش هفته با استفاده از "چرخ و فلک همستر" فعالیت جسمی و تحرک داشتند در حالی که گروه دوم این مدت را داخل قفس و بدون تحرک گذراندند.
بعد از مدت چهار ماه کارشناسان حافظه واکنش موش ها به ترس موقعیتی را ارزیابی کردند.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، آنها دریافتند شش هفته فعالیت بدنی و تحرک تاثیر طولانی مدتی بر توانایی موش ها در یادگیری و به یاد سپردن واکنش ترس دارد.

رابطه ورزش در کودکی و سلامت مغز

رابطه ورزش در کودکی و سلامت مغز
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف