نمناک اخبارسیاست سلفی با صدام کنار سطل آشغال !
سلفی با صدام ، صدام
سلفی با عکس کهنه صدام که کنار سطل آشغال قرار گرفته بود سوژه بسیاری از رسانه های صهیونیستی شد.
تاریخ انتشار : 9 خرداد 1395

سلفی با عکس کهنه صدام کنار سطل آشغال

سلفی با عکس صدام که کنار سطل آشغال قرار گرفته بود دوباره خاطره های صدام را زنده کرد. صدام رئیس جمهور کشور عراق بود. وی که یکی از اعضای برجستهٔ حزب بعث عراق محسوب می شد، نقشی کلیدی در کودتای سال1968 داشت که منجر به حکومت درازمدت حزب بعث شد.

صدام به عنوان نائب رئیس تحت فرمان دایی خود، ارتشبد احمد حسن البکر، توانست به سختی کشمکش های بین دولت و نیروهای مسلح را در زمانی که گروه های بسیاری توانایی براندازی دولت را داشتند کنترل کند. او این کار را با تشکیل نیروهای امنیتی سرکوبگر و تحمیل نیروی خود به دولت انجام داد وبا ایجاد رعب وحشت درملت حکومت را تماماً به دست گرفت.

سلفی با صدام کنار سطل آشغال

صدام به عنوان یک رئیس جمهور دیکتاتور دولتی به شدت مستبد تشکیل داد و توانست در طول جنگ ایران و عراق (1988-1980) و جنگ خلیج فارس (1991) که هر دو عامل کاهش استانداردهای زندگی و وضع حقوق بشر در عراق شدند، قدرت را حفظ کند.صدام پس از حملهٔ آمریکا و متحدانش به عراق در سال 2003 مقام خود را از دست داد. او در 13 دسامبر 2003 توسط نیروهای آمریکایی در حالیکه خودرا در یک حفره کوچک درنقطه ای دورافتاده مخفی کرده بود دستگیر شد. صدام در دادگاه ویژهٔ جرائم سران عراق که توسط دولت موقت عراق تشکیل شد محاکمه و در تاریخ 5 نوامبر 2006 ، به اعدام با چوبه دار محکوم شد و سرانجام در تاریخ 30 دسامبر 2006 مصادف با عید قربان در بغداد به دار آویخته شد.

سلفی با صدام کنار سطل آشغال !

بعد از سالها دوباره خاطره صدام با قرار گرفتن عکسش در کنار سطل آشغال زنده شد.

سلفی با صدام کنار سطل آشغال !

قرار گرفتن تابلویی کهنه از صدام دیکتاتور معدوم عراق در کنار سطل آشغالی در یکی از مناطق تل آویو، سوژه برخی افراد و رسانه های رژیم صهیونیستی شد. باهالی آن منطقه تأکید کرده اند که نمی دانند آن تابلوی کهنه از کجا آمده، و برخی نیز گفتند که شاید کسی آن تابلو را در خانه داشته و آن را دور انداخته باشد. برخی از رهگذران نیز با آن تابلو سلفی انداختند.

 

سلفی با صدام کنار سطل آشغال !

سلفی با صدام کنار سطل آشغال !
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از العالم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف