نمناک بهداشت و سلامتتغذیه سم کشنده ای که هر روز می خورید!
سم کشنده ، خوردن نوشابه چه ضرری دارد؟
اگر فکر می کنید که سم کشنده انسان تنها ترکیبات شیمیایی موجود در آزمایشگاهها و یا در بدن حیوانات زهر دار است سخت در اشتباه هستید. اکثر شما هر روز سمی را مصرف می کنید که بسیار خوش طعم است.
بازدید : 7,445 نفر

سم کشنده یا نوشابه های پرخطر

سم کشنده انسان نوشابه است ، بله تعجب نکنید که نوشیدنی محبوب شما که پایه ثابت سفره های میهمانی و خانوادگی تان است می تواند شما را به کام مرگ بکشد. جدیدترین تحقیقات انجام شده نتایجی قابل تامل برای علاقه مندان و بی خبران از عوارض مصرف نوشابه داشته است.

خطرات و عوارض نوشابه یا همان سم کشنده بعد از وارد شدن به بدن 

در ده دقیقه اول پس از خوردن یک لیوان نوشیدنی گازدار که حاوی 10 قاشق غذاخوری شکر است، 100 درصد بیش از مقدار مجاز مصرف روزانه مواد قندی را روانه بدن انسان می کند. نوشابه های گازدار حاوی اسید فسفریک هستند که به نوشیدنی ها طعم و مزه ای خاص می بخشند.
پس از گذشت 20 دقیقه از مصرف این نوشابه ها، سطح انسولین در خون افزایش می یابد که باعث تبدیل شکر به چربی در کبد می شود.

با گذشت 40 دقیقه از نوشیدن این محصولات گازدار، بدن کافئین موجود در این نوشابه های حاوی گاز کربنیک را به طور کامل جذب می کند و بنابراین، فشار خون افزایش می یابد و به همین سبب کبد شروع می کند به تزریق و انتشار قند بیشتر در خون. مغز، گیرنده های مسئول تنظیم هورمون آده نوزین را بلوک می کند و به همین سبب است احساس می کنید که نوشیدن چنین نوشابه هایی باعث رفع خستگی شما می شود.

نوشابه سم کشنده

نوشابه یا سم کشنده با بدن چه می کند

پس از گذشت 45 دقیقه، ترشح دوپامین افزایش می یابد و احساسی بهتر ذهن شما را در بر می گیرد اما در دقایق بعدی، یعنی پس از گذشت 50 دقیقه، روند کار تغییر پیدا می کند. کلسیم، روی، منیزیم، و اسیدفسفریک عناصری شیمیایی برای ایفای نقش در جریان هضم غذا هستند اما به دلیل ورود مقادیر بالای قند و شیرین کننده های مصنوعی ناشی از نوشیدن نوشابه گازدار، از ترشح کلسیم در ادرار جلوگیری می شود و ده دقیقه بعد، یعنی با گذشت یک ساعت پس از نوشیدن چنین نوشابه هایی و بعد از آن که کافئین شروع به عمل کرد، همه مواد معدنی همچون کلسیم، منیزیم، و روی در استخوان ها رسوب کرده، ته نشین می شود.

با گذشت بیش از یک ساعت، قند در سراسر بدن منتشر شده است. با این که ممکن است گمان کنید خوردن این نوشابه باعث افزایش انرژی شما شده اما کم کم تغییراتی در خلق و خوی شما ایجاد می شود زیرا آب و مواد مغذی همراه این جریانتات از بدنتان دفع می شود. این مواد برای عملکرد درست بدن مهمند و به همین دلیل خطر ابتلا به دیابت نیز به مشکلات استخوانی افزوده می شود.

سم کشنده ، سم کشنده ای که هر روز می خورید!

سم کشنده ای که هر روز می خورید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 32
برگرفته از سلامت آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 32 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف