نمناک فرهنگ و هنرچهره ها سنتور نوازی دختر معلول برای روحانی + تصاویر
موسیقی ، نوازنده
فاطمه صالحی با پروتزهایی که متخصصان هلال احمر برای نواختن سنتور برایش ساخته بودند در مقابل رئیس جمهور به سنتونوازی پرداخت که مورد توجه و تشویق حاضرین قرار گرفت.
بازدید : 12,633 نفر

روز گذشته فاطمه صالحی طی همایش بیمه سلامت همگانی در حضور حسن روحانی رئیس جمهور سنتورنوازی کرد که مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

چندی پیش نیز عکسی از سنتورنوازی فاطمه صالحی نوازنده کم توان جسمی منتشر شد که بسیاری مرد توجه قرار گرفت.

سنتور نوازی فاطمه صالحی در مقابل روحانی

فاطمه برای اینکه بتواند نواختن سنتور را شروع کند به پروتزهایی برای دستانش نیاز داشت تا با آنها مضراب را در دست بگیرد. متخصصان هلال احمر این کار را انجام دادند و فقط ماند یادگیری نت ها که فاطمه همیشه از آن می ترسید ولی بالاخره توانست با تمرین زیاد نت خوانی را هم یاد بگیرد.

سنتور نوازی در مقابل رییس جمهور

او طراحی سیاه قلم را هم از برادر بزرگترش مهدی یاد گرفت؛ «در طراحی کشیدن پرتره انسان برایم خیلی سخت بود چون نمی توانستم دور صورت را خوب دربیاورم اما تمرین کردم و موفق شدم». بعد از آن هم به طراحی روی سفال علاقه مند شد.

نوازنده معلول

زمستان داشت تمام می شد. ساعت 5/6 صبح روز 23 اسفند 1365 بود. همه در هول و ولای به دنیا آمدن بچه ها بودند. اول معصومه به دنیا آمد؛ بچه ای سالم و طبیعی. اما هنوز همه چیز تمام نشده بود، یک ربع بعد قل بعدی فاطمه به دنیا آمد؛ نوزادی که دست هایش رشد نکرده بودند و فقط یک پا داشت. از همه بیشتر پرستار اتاق عمل ناراحت شد چون باید این خبر را به پدر این دوقلوها و بقیه اعضای خانواده که پشت در اتاق عمل منتظر بودند می داد.

سنتور نوازی دختر معلول برای روحانی + تصاویر

سنتور نوازی دختر معلول برای روحانی + تصاویر
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 23
برگرفته از جام جم نوا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 22 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف