نمناک سرگرمیگوناگون سنت ازدواج عجیب تف کردن روی عروس ! + تصاویر
سنت ازدواج ، آداب و سنن
در این مطلب قصد داریم برای شما کاربران عزیز در مورد چند سنت ازدواج در سراسر دنیا که شما را شگفت زده می کند توضیحاتی را ارائه کنیم.

چند سنت ازدواج در سراسر دنیا که شما را شگفت زده می کند

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با آداب و سنن متمایز و عجیبی در مورد ازدواج آشنا کنیم که تنها به یک فرهنگ یا دسته خاص مربوط می شوند.

رسوم و سنت های پیونداز آن گروه آدابی می باشد که در هر کشوری علـی رغم شباهت های رایـج دارای فرق هایی نیز با بـقیـه نقاط دنیا می باشد. روش ی لباس به تن کردن، گل پرتاب کردن و جشن های پیش و پـس از مراسم عروسی در اکثر نقاط دنیا برابرمی باشد اما بعضـی مراسمات ویژه نیز وجود دارد که فقط در قسمـت های ویژه ای از کره زمین یا حتی در شهر ویژه ای از دنیا رخ می هد و مرتبط به یک فرهنگ یا قومیت خصوص می باشد.

1- بریدن کنده درخت- المان

آداب و سنن

یک سنت قدیمی پیوند در آلمان وجود دارد که عروس و داماد می بایست تنه ی یک درخت را با بهره گیری از اره ای بزرگ که دو دسته دارد ببرند و این کار همکاری و مشارکت این دو در زندگـی آینده شان رانشان می دهند.

2- به دنیا آوردن دو کودک – سودان

سنت ازدواج

در قبیله نوور در سودان، داماد فقط چنان چه می تواند پیوند نماید که گله ای گاو با تعداد معیـن داشته باشد. عروسی خانـم و آقـا فقط وقتی کامل می شـود که خانـم دو کودک به دنیا بیاورد. چنان چه خانم فقط یک کودک داشته باشد. آقـا خواهـد توانست تقاضای طلاق نماید . چنان چه شوهر فوت کند، برادر وی شوهر همسـر وی می شود.

3- شکستن ناقوس – در گواتمالا

سنت ازدواج

بعد از مراسم عروسی در گواتمالا، یک مراسم دیگردر خانه داماد اجرا خواهد شد. مادر داماد با شکستن یک ناقوس سفید که از برنج، آرد و غلات پر شده است از عروس و داماد استقبال می کـند که نشانه ی سعادت و خوشبختی برای این دو خواهد بود.

4- اخاذی از داماد – رومانی

سنت ازدواج

در رومانی و بعضـی دیگراز کشورهای اروپایی، یک نمایش دزدیدن عروس پیش از آغاز مراسم عروسی صورت می گیرد. در طی این نمایش ساختگی، عروس بوسیـله خانواده، دوست ها و یا افرادی که برای این کار استخدام شده اند دزدیده شده و داماد می بایست با پرداخت اندکـی پول، دادن نوشیدنی یا روبوسی کردن با انسان رباها، عروس خود را از دست ان ها نجات دهد.

5- لیوان شیشه ای شکستن – رسم یهودیان

سنت ازدواج

وقتی که مراسم عروسی یهودیان به انتهـا می رسد، عروس و داماد لیوان شیشه ای که در درون یک پارچه قرار داده شده را به ضربات پا خرد می کنند. این کار چندین معنا دارد که یکـی از آن ها نشان این مقوله باشد که پیوند شبیه شادی ، غم هم خواهد داشت و عروس و داماد با این کار تعهد خود به کنار هم ماندن در دشواری ها نشان می دهند.

6- خانواده عروس گریه می کنن- چین

سنت ازدواج

عروس تیـم قومی توجیا در چین می بایست روزی یک ساعت به مدت یک ماه پیش از آغاز مراسم و ضمناً در روز مراسم عروسی گریه کنند. 10 روز پـس از این که عروس گریه کردن خود را شـروع می کنند، مادربزرگش نیز در گریه کردن به وی می پیوندد و مادر بزرگش نیز در روز بیستم به آن ها اضاف خواهد شد. در پایـان ماه همه خانم خانواده در مراسم گریه کردن حضور پیدا می کند. اما این کار نشانه ی شادی و شادی می باشد! از ان جایی که هر یک از این خانم ها با صدای مختـلفی گریه می کـنند در واقع گریه کردن آن ها به یک آهنگ شباهت دارد.

7- گذاشتن حنا درهند

سنت ازدواج

مراسمی که به آن مهندی می گویند مراسمی می باشد که شب پیش از عروسی بوسیـله خانم های خانواده عروس اجرا می شـود . یک هنرمند حرفه ای یا یکـی از بستگان عروس با بهره گیری از حنا، طرح ها و نقش هایی تتو مثل را روی دست ها و پاهای عروس و بـقیـه خانم های خانواده عروس خواهد کشید. این طرح ها نشانگر بیداری روحی، شادی ، قشنگی و هدیه دادن می باشد. این رسم در بسیاری بـقیـه از کشورهای آسیایی نیز رایـج می باشد.

8- میل کردن نان و نمک- روسیه

سنت ازدواج

در مراسم عروسی در روسیه، والدیـن عروس و داماد با نان و نمک از عروس و داماد استقبال خواهند کرد. این سنت نشانگر مهمـان نوازی است که در آن عروس و داماد با هم تکه ای نان را شکسته و پـس از قرار دادن اندکـی نمک روی آن، تکه نان را در دهان یکدیـگر قرار می دهند. هر فردی که زمان دو تکه کردن نان، بخـش بزرگ تر را بدست آورد رییس مسکن آینده خواهد بود. پـس از آن هر یک از مهمانان تکه ای از نان عروسی که کاراوای نام دارد را اخذ خواهد کرد.

9- عروس عروسک – پورتو ریکو

سنت ازدواج

در مراسمات عروسی در پورتو ریکو یک عروسک عروس وجود دارد که هم از لحاظ ظاهری و هم لباس هایی که به تن دارد کاملاً با عروس واقعی برابر خواهد بود. ضمناً این عروسک با طلسم هایی تزیین می شود که پـس از انتهـا مراسم از آن جدا شده و میان مهمانان تقسیم خواهند شد و در ازای آن می بایست به عروسک پول آویزان نمایند.

10- روی عروس تف کردن- کنیا

سنت ازدواج

دختران قبییله ماسای در کنیا، اغلب با آقای خیلی مسن تر از خود پیوند می کنند. در مراسم عروسی، پدر یا برادر عروس روی سر وی تف خواهند نمـود که به معنای آرزوی خوشبختی می باشد. سپس وی همراه با داماد مسکن را ترک کـرده و به سمت مسکن ی خودشان به راه می افتند. با ارزش نیست که فاصله ی مسکن ی پدری تا مسکن ی شوهر چقدر فاصله داشته باشد و عروس و داماد می بایست قطعا این راه را پیاده طی نمایند.

11- قدغن بودن دستشویی- اندونزی

سنت ازدواج

در جزیره بورنو که بیـن اندونزی و مالزی تقسیم شده است، قبیله ی تیدونگ از سنتی قدیمی پیروی می کنند که خانـم و آقـا را سه روز و سه شب پـس از مراسم عروسی از دستشویی رفتن بر حذر می دارد. به این دلیل در همـه این مدت عروس و داماد مقدار مقـداری غذا و نوشیدنی اخذ خواهند کرد. آن ها بر این باورند که چنین سنتی باعث دوام بیشتر، شادی و پیوندپرثمری برای عروس و داماد بوده و شکستن آن بدشانسی و بدیمنی به همراه خواهد داشت.

سنت ازدواج های عجیب و غریب و باورنکردنی در جهان

برگرفته از آویس مد /ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف