نمناک سرگرمیگوناگون اختراع سنگ لحد جدید برای مردگان توسط سعودی ها! + تصاویر
سنگ لحد ، سنگ لحد جدید
سنگ لحد با بلوک های پلی استایرن توسط سعودی ها برای نخستین بار در قبرستان منطقه الاحساء استفاده شد.
بازدید : 11,503 نفر

سنگ لحد جدید

به نقل از روزنامه اینترنتی صدی، مرکز "تکریم درگذشتگان" در منطقه الاحساء، از بلوک های پلی استایرن در دفن یک جنازه در گورستان الکوت در شهر الهفوف استفاده کرد.

سنگ لحد جدید

این جنازه متعلق به پدر مدیر این مرکز بود که دو روز پیش در گورستان الکوت دفن شد.

برپایه این گزارش، از این به بعد از این بلوک ها برای سنگ لحد در قبرهای منطقه الاحساء استفاده خواهد شد.

عبدالعزیز بن عبدالله الدوغان مدیر مرکز تکریم درگذشتگان گفت:اعضای شورای نظارت این مرکز دفن مردگان با استفاده از ماده پلی استایرن را از آغاز سال 1437 هجری - درپی موفقیت تحقیقات بیش از سه ساله در این مورد- تصویب کردند.

برپایه این گزارش، پیشنهاد استفاده از ماده پلی استایرن به تعدادی از شیوخ دینی متخصص ارایه شد و همه آنها اجازه استفاده از آن را دادند.

عکس سنگ لحد

این روزنامه نوشت:استفاده از بلوک های پلی استایرن برای سنگ لحد مناسب است زیرا از استحکام زیادی برخوردار است و حمل و نقل و ساخت آن ساده است و این امر همچنین باعث یکپارچه شدن تولید بلوک ها در سایزهای یکسان خواهد شد.

برپایه این گزارش، مهمترین علت برای استفاده از بلوک های پلی استایرن ابتدایی بودن شیوه های تولید بلوک های سیمانی مورد استفاده در عربستان به عنوان سنگ لحد در قبور بود، که تولید آن وقت زیادی می برد و کیفیت های متفاوتی داشت و بر اساس شکایتها در بسیاری از موارد باعث شکستن شدن و ریزش قبور می شد، و همچنین به علت سنگینی، گذاشتن آنها روی قبر نیز دشوار بود.

اختراع سنگ لحد جدید برای مردگان توسط سعودی ها! + تصاویر

اختراع سنگ لحد جدید برای مردگان توسط سعودی ها! + تصاویر
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 25
برگرفته از العالم
این مطلب مفید بود ؟ 17 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف