نمناک اخبارجامعه عذرخواهی بخاطر سرقت سنگ مزار ایرج افشار + عکس
ایرج افشار ، ایرج افشار ایرانشناس
معاون امور اجتماعی فرهنگی بهشت زهرا(س) از خانواده افشار برای مفقود شدن سنگ مزار ایرج افشار عذرخواهی کرد.
تاریخ انتشار : 10 مهر 1395

عذرخواهی بهشت زهرا (س) از خانواده ایرج افشار

فرزند ایرج افشار از مفقود شدن سنگ مزار این پژوهشگر تاریخ و فرهنگ ایران خبر داد. آرش افشار با تأیید مفقود شدن سنگ مزار استاد ایرج افشار، گفت:مزار پدرم در آرامگاهی خصوصی بهشت زهرا (س) واقع است. سنگ مزار ایشان، سنگی یک تکه ای از کاشان، به قطر 10 سانتی متر و بسیار سنگین بود. بنابراین هر کسی این سنگ را برداشته، حتما کمک داشته است. امیدوارم هرچه زودتر سنگ به محل قبلی اش بازگردانده شود.

ایرج افشار یکی از چهره ‎ های فرهنگی کشور که همه او را با مجموعه ‏ای از عنوان ها یاد می‏ کنند؛ کتاب شناس، فهرست نگار، سفرنامه ‎ نویس، ادیب و محقق؛ کسی که در همه این شاخه ‎ ها سرآمد و کوشا بود .

ایرج افشار 18 اسفندماه سال 1389 درگذشت.

معاون امور اجتماعی فرهنگی و روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س) ضمن پوزش از همه شهروندان و اهل فرهنگ و هنر و به ویژه خانواده افشار برای مفقود شدن سنگ مزار «ایرج افشار»، بر پیگیری بی وقفه این موضوع تاکید کرد و افزود:بزودی سنگ مزار این هنرمند فقید با همان اندازه، و شکل و طرح قبلی ساخته و نصب خواهد شد.

سعید خال در تشریح مفقود شدن سنگ مزار ایرج افشار ایرانشناس فقید، گفت:هفته گذشته متاسفانه از طریق برخی اهل فرهنگ، به ویژه خانواده استاد ایرانشناس برجسته کشور ایرج افشار مطلع شدیم سنگ مزار این استاد ایرانشناسی مفقود شده است.

وی افزود:پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سنگ مزار که در محوطه بیرونی مقبره خانوادگی ایشان نصب بوده است و به خوبی محکم نشده بوده با انگیزه سودجویی به سرقت رفته است، بر همین اساس سازمان بهشت زهرا(س) بلا فاصله تمهیدات لازم را در نظر گرفت و موضوع از طریق مراجع انتظامی مورد پیگیری قرار گرفت.

سنگ مزار ایرج افشار

مفقود شدن سنگ مزار ایرج افشار

وی تاکید کرد:سازمان بهشت زهرا (س) پیش بینی ها و اقدامات لازم را انجام داده و در تمام مراحل خانواده این استاد برجسته همکاری بسیار خوبی داشتند که جای قدر دانی و سپاس دارد براین اساس مقرر شد سنگ مزار با همان طرح و شکل و نوشته ساخته و نصب شود.

سنگ مزار ایرج افشار

مفقود شدن سنگ مزار ایرج افشار

بی تردید مسئولین بهشت زهرا خود را خادم همه شهروندان به ویژه اهل فرهنگ و ادب و بزرگان و نام اوران ایران می دانند و درارتباط با این مسئله نیز خود را مسئول می دانند و ضمن پوزش از شهروندان، اهل فرهنگ و هنر به ویژه خانواده افشار این وعده داده می شود که این سنگ مزار به زودی جایگزین خواهد شد. ضمن آنکه احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز از مزار این ایرانشناس برجسته بازدیدی داشتند و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفتند .

معاون امور اجتماعی فرهنگی بهشت زهرا(س) با تاکید بر اینکه در سرقت این سنگ مزار به جز سودجویی انگیزه دیگری وجود نداشته است ادامه داد:به جد پیگیر مفقود شدن سنگ مزار خواهیم بود اما با توجه به وجود بیش از یک میلیون و 500 هزار سنگ مزار در بهشت زهرا(س) روی دادن چنین حوادثی محتمل است .

خال تاکید کرد:دغدغه اصلی ما در بهشت زهرا(س) ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان است و بر همین اساس از سال گذشته برای اولین بار پیمانکار ویژه ای برای نگهداری، حفظ و حراست آرامگاه ها و نظافت آرامگاه ها تعیین شده است بر همین اساس نسبت به سنوات گذشته وضعیت بسیار مطلوب تر شده است به طوری که بسیاری از پدیده های بد شامل تکدیگری و سرقت در آرامگاهها کاهش چشمگیری داشته است.

عذرخواهی بخاطر سرقت سنگ مزار ایرج افشار + عکس

عذرخواهی بخاطر سرقت سنگ مزار ایرج افشار + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف