نمناک اخبارجامعه سن جوانی در ایران تغییر کرد
سن جوانی در ایران ، تعریف سن جوانی در ایران
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور از تغییر سن جوانی در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1398

سن جوانی در ایران چقدر است؟

ایسنا:معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش بازه سن جوانی به «18 تا 35» سال خبر داد. 

محمد مهدی تندگویان با اشاره به ابلاغ مصوبات شورای عالی جوانان کشور از سوی وزیر ورزش و جوانان از تغییر بازه سن جوانانی از 15 تا 29 سال به 18 تا 35 سال خبر داد و گفت:درخواست تغییر بازه سن جوانانی ابتدا از معاونت امور جوانان به شورای عالی جوانان ارسال شد و بعد از انجام فرایند قانونی، این درخواست در معاونت حقوقی ریاست جمهوری بررسی و پس از موافقت از سوی شورای عالی جوانان ابلاغ شد. 

وی با بیان اینکه اعضای تشکل هایی که تا کنون یک بار نسبت به تمدید مجوز خود اقدام کرده اند و بین 29 تا 35 سال سن دارند، با تغییر این بازه سنی می توانند بار دیگر مجوز خود را تمدید کنند، اظهار کرد:با این وجود این مصوبه شامل حال تشکل هایی که بیش از دو بار مجوز خود را تمدید کرده اند، نمی شود. همچنین با توجه به انتخابات پیش رو مجامع استانی و مجمع ملی جوانان، از این پس جوانانی که تا 35 سال سن دارند می توانند نسبت به کاندیداتوری خود اقدام کنند. 

تندگویان با اشاره به سایر مصوبات شورای عالی جوانان نیز توضیح داد:تعیین شاخص قرار دادن اهتمام به امور جوانان در ارزیابی عملکرد استان های کشور از سوی وزارت کشور پس از احصای امتیازات استان ها از این وزارتخانه نیز از دیگر مصوبات این شورا بوده است. همچنین مقرر شده است تا در رابطه با تشکیل جلسات ستادی استان ها که قبلاً تنها دو نفر از اعضای تشکل ها حضور داشتند، تعداد این افراد به 4 نفر افزایش یابد. 

به گفته معاون امور جوانان، قرار است تا بعد از این تعداد این جلسات کاهش یافته اما امکان رصد مصوبات اجرایی آنها افزایش یابد. تعداد این جلسات نیز از 10 مورد در سال به 6 مورد کاهش می یابد. 

تندگویان همچنین با اشاره به موضوع صدور شناسه سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان نیز تصریح کرد:براساس مصوبه اخیر شورای عالی جوانان، وزارت کشور نیز موظف به رعایت تفاهم نامه برای صدور مجوزهای تشکل های جوانان شد.

انتهای پیام/م

محدوده سن جوانی در ایران تغییر کرد

سن جوانی در ایران تغییر کرد
:
امتیاز : 1.3 تعداد رای : 8
این مطلب مفید بود ؟ 2 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف