نمناک سرگرمیگوناگون عکس قدیمی از گواهینامه سواد آموزی 36 سال پیش
سواد آموزی ، سواد آموزی در قدیم
تصویر زیر مربوط به گواهینامه سواد آموزی در سال 1359 است که از جمله نخستین مدارک سوادآموزی کشور در استان قم محسوب می شود که پس از آغاز نهضت سوادآموزی در ایران صادر شد.

 گواهینامه سواد آموزی در سال 1359

علم آموزی در هر برهه ای از زمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود چنانچه از دیرباز شاهد افتخارات بسیاری از شخصیت های بزرگی در این رده بوده ایم که این پدیده تا به امروز جایگاه خود را حفظ کرده و روز به روز هم بر ارزش آن افزوده می شود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور، موضوع سوادآموزی با فرمان تاریخی هفتم دی ماه 1358 حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در سال 1355 میزان باسوادی مردم در ایران حدود 42 درصد بود، یعنی کمتر از نیمی از مردم ایران سواد داشتند و این در حالی است که اکنون حدود 90 درصد مردم باسواد هستند.

تصویر زیر مربوط به گواهینامه سوادآموزی در سال 1359 است که از جمله نخستین مدارک سوادآموزی در کشور محسوب می شود که پس از آغاز نهضت سوادآموزی در ایران صادر شد.

گواهینامه سواد آموزی
 

گواهینامه سوادآموزی 36 سال قبل در استان قم

عکس قدیمی از گواهینامه سواد آموزی 36 سال پیش

عکس قدیمی از گواهینامه سواد آموزی 36 سال پیش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از فردا نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف