نمناک اخبارجامعه دستگیری 3 نفر از کلاهبرداران فروش سوالات امتحانات نهایی
سوالات امتحانات نهایی ، فروش سوالات امتحانات نهایی
رییس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی 3 نفر از کلاهبرداران و شیادان فروش سوالات امتحانات نهایی دانش آموزان خبر داد.
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1396

 کلاهبرداری با شگرد فروش سوالات امتحانات نهایی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری سه کلاهبردار که با ادعای فروش سئوالات امتحانات نهایی اقدام به کلاهبرداری از دانش آموزان کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت وگویی در این باره گفت:چند روز قبل پلیس فتا از فعالیت افراد سودجو در فضای مجازی با ادعای فروش سئوالات امتحانات نهایی باخبر شده از سوی دیگر آموزش و پرورش نیز از پلیس فتا درخواست رسیدگی به موضوع را داشت که بلافاصله با هماهنگی سازمان آموزش و پرورش شهر تهران تحقیقات در این زمینه توسط کارگاهان پلیس فتا آغاز شد.

بازداشتی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به تحقیقات ماموران در این خصوص افزود:کارآگاهان پلیس فتا در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند که این افراد به هیچ عنوان به سووالات امتحانات نهایی دسترسی نداشته بلکه سووالات مربوط به سال های گذشته را که در بازار موجود است به وسیله فتوشاپ و دستکاری در تاریخ امتحان به عنوان سووالات امتحانات نهایی سال جاری معرفی کرده و از این طریق از دانش آموزان کلاهبرداری کرده اند.

کاکوان ادامه داد:ماموران از طریق مهندسی معکوس و انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق به ردیابی سه نفر از این کلاهبرداران در فضای مجازی شده و محل آنان را در نقاط مختلف تهران شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه دو نفر از این افراد روز دوشنبه و یک نفر دیگر روز سه شنبه دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل شدند، ادامه داد:این افراد فاقد سابقه کیفری بوده و 24، 23 و 21 سال سن داشتند و از این طریق 15، 16 و 9 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند.

به گفته رئیس پلیس فتای تهران بزرگ این افراد سئوالاتی را که ادعا می کردند سئوالات تخصصی امتحانات نهایی است را هر کدام به مبلغ 180 هزار تومان و سئوالات عمومی را به مبلغ 100 هزار تومان به مالباختگان فروخته و پس از دریافت وجه عکسی را که ادعا می کردند سئوالات مربوط به امتحانات است برای متقاضی ارسال می کردند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای این افراد خاطرنشان کرد:هر سه متهم به بزه انتصابی اعتراف کرده و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با تاکید بر اینکه با پیگیری های آموزش و پرورش مشخص شد که هیچ سوالی از امتحان نهایی لو نرفته و ادعاهای اینچنینی کذب است، تصریح کرد:دانش آموزان و دانشجویان باید هوشیار باشند و بدانند افراد سودجو در ایام امتحانات و ایام کنکور به بهانه های مختلف قصد کلاهبرداری از آنان را دارند که یکی از بهانه های آنان فروش سئوالات اصلی است اما این سوالات به هیچ عنوان سئوالات امتحانی نبوده و تنها سبب از بین رفتن پولشان می شود.

وی اضافه کرد:از سوی دیگر متاسفانه در همین پرونده اخیر دانش آموزانی با این تصور که به سئوالات امتحانات نهایی دست یافتند از درس خواندن منصرف شده و به گفته خودشان موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون ها نشدند از این رو من به دانش آموزان و خانواده هایشان توصیه می کنم که فریب اینگونه تبلیغات را نخورده و حتما از طریق درس خواندن به دنبال اخذ نمره قبولی باشند.

دستگیری 3 نفر از کلاهبرداران فروش سوالات امتحانات نهایی

دستگیری 3 نفر از کلاهبرداران فروش سوالات امتحانات نهایی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف